האח הגדול, פייסבוק האח הגדול

חידה: מה משותף לכל הדיירות החדשות ב"אח הגדול"?

האח הגדול פרק 23: ישראל מנסה להתאבל על מגי, תומר עושה עוד תאונה חזיתית, האח מתמזג עם משחקי השף ואביבית ואדל מתמזגות עם העבר. מיכל קליינברג, ביקורת

ערב די אינסופי עבר על צופי האח הגדול אמש, זה התחיל באבל של ישראל על מגי שלא הצליח לבכות לא משנה כמה ניסה, המשיך בהולוגרמות של אסף גרניט ויוסי שיטרית מ"משחקי השף" שהתמזגו לפתע לתוך תוכנית "האח הגדול" והתחילו לבשל בחצר הבית ולספר על הקרבות שיהיו בפרק הבא ועל הפולנטה שלהם. עכשיו, כעובדת ערוץ 10 קשה להפחיד אותי עם מיזוגים אבל נשאלת השאלה עד כמה אפשר לזלזל בצופה? האם השלט שבידי הוא לחלוטין חסר משמעות? האם אני, על אף שבחרתי לצפות באח הגדול, בעצם אצפה עכשיו ב"משחקי השף"? נראה שכן. 

 האח הגדול
 

זוכרים שהעברתם לתוכנית אחרת? גם אני לא (צילום מסך )

 

מהמיזוג המשכנו לכניסת דיירים חדשים לבית, שהמשיכה במשימה סודית של מירב, משם שוב ל"משחקי השף" ומשם לכניסה של שני מחשופים אדירים, סליחה, לכניסה של אדל ואביבית לבית האח הגדול, משם המשכנו לטיזר של הדיירים החדשים שכבר מעמידים להדחה פומבית ואז עברנו לאירוע הגמר עם ההכרזה על אליאב כזוכה של עונה 9 שמקבל מיליון ש"ח וצנצנת פולנטה מתנת.

פספסתם את הטורים הקודמים? תתביישו לכם!

פרק 22: אני אשמה :( הייתה לי טיסה

פרק 21: האם ישראל ומגי בדרך לפרידה?

אז בואו רגע נעשה סדר בבלגן- 

מגי מודחת

אם יש משהו שאני מעריכה במגי זה שכמוני, גם היא דוגלת בשיטת ה"irish goodbye", למי שלא מכיר זהו "הביי הכללי" מרחוק (במקרה הטוב) והימלטות חשאית במקרה הפחות מנומס. מגי מודחת (ועם כל הכבוד לנאותות ויושרה, מה עם קצת התערבות של ההפקה? היא הייתה הכרחית לעונה) בכל מקרה היא מודיעה לכולם – "אני לא מחבקת" ועוברת לשלב הבא שהוא: היפנוזה של ישראל. "אתה קינג, אתה נלחם, אתה קינג, אתה נלחם" היא לוחשת לו שוב ושוב לתוך עינייו, כאילו שישראל, זה שאמר שירמוס את כולם בדרך לניצחון, צריך עוד מוטיבציה. בחוץ עם לירון חזרה מגי כהרגלה על אותן המנטרות של "הייתי עושה הכל אותו דבר" ובואו נגיד שאם מעירים אותי באמצע הלילה עם פנס על הפרצוף וצורחים עליי: "מיכל! האם מגי הייתה עושה משהו אחרת?!" וואלק, אני יודעת מה התשובה.

בכל אופן, ראינו שמגי וישראל אולי מאוד דומים בהרבה דברים אבל מסורות האבל שלהם שונות מהיסוד; כי בעוד שמגי היא מקוננת הלוויות קלאסית, ישראל הוא קאובוי קלאסי, בעוד שמגי זועקת זעקות שבר אל השמיים ולופתת את גרונה בייאוש, ישראל מכווץ גבותיו ב-60 מעלות, מניח אגרוף גברי על הקיר, שואל "למה? למה?" וגם "איך? איך?" והולך להדליק מדורה של מחשבות על ראש הר מבודד.

 האח הגדול
 

אוכל טראחות (צילום מסך )

מה שכן, היה לי קצת עצוב על ישראל, שממש ראו איך הרגשות נתקעים לו, כמו עצירות, והוא פשוט לא מצליח באמת לשחרר אותם, מזל שהיה שם את מונולוג המופת הסוחף, הקוהרנטי, המרטין לותר קינגי: "אני, הכל צ'יפס אני, אני בטון, אתה יכול לבוא לי חזיתי אני אכלתי טראחות, אבל אם באת לי בלב ניצחת". רועי, האם ידעת שיש עוד אמן ספוקן וורד בבית??

גנגסטר הפאסיב אגרסיב

מה יהיה עם תומר? תומר הולך בבית במעין חצי חיוך תמידי (או שסתם לא נסגר לו הפה, יש כאלה) ופשוט נופל על אנשים רנדומלית. אם זו מירב, שבוקר אחד הוא קם ואומר לה שהיא "אבאדי" ושהוא לא אוהב את ההליכה שלה ואם זו לירז שברגע רגוע ונורמלי לכל הדעות במטבח, בעודה מלבבת לביבות, תומר אומר לה "אמרת דף חדש אבל עדיין יש לך דעה שלילית עליי, בואנה את צבועה". תומר – התשת.

כשתומר רב עם מישהו הוא פשוט נועל עליו את לסתות הביטחון העצמי הנמוך שלו ועד שאותו אדם לא מחזל"ש הכל, נופל על ברכיו בחרטה, עושה לו ילדים ונשבע שלעולם לא ייכעס עליו שוב ולא נותר בו גרם של כעס והכל היה טעות גדולה ואיומה – הוא לא מסוגל לשחרר. אפס גוונים, אפס ספקטרום (או שמא?..) אפס ניואנסים, דיכוטומיה רגשית מוחלטת – את חברה שלי או שאת שונאת אותי. את מאה אחוז בסדר איתי או שאת צבועה זבל סעי סעי לי מהפנים. וכך הוא הולך לו בבית ושורף שאריות רעועות של מעט הגשרים החברתיים שנותרו לו, נועל את לסתותיו על כל פיסה של תחום רגשי אפור שהוא מוצא.

מה בא קודם - הנוצה או התרנגולת?

הדיירים צריכים להתכסות בקמח, נוצות ועגבניות כחלק ממשימה של אסף גרניט, "שניצל נטוש בקצה שוק מחנה יהודה", וכולם ששים לעשות זאת חוץ מלירז שלכאורה מתנגדת מוסרית ועקרונית לנוצות. דיירי הבית זועמים, ובצדק, אם את לא טבעונית ואוכלת חביתות ומקושקשות, וישנה על כרית עם נוצות ומכינה עוגות עם ביצים – אז מה הקטע? סבבה מגעיל, לא בא לך, אבל עקרונית – אובייסלי אין לך עקרון כזה הרי. הדיון גולש מהר מאוד לשאלות פילוסופיות ("ביצים זה יותר התעללות מנוצות?") ושאלות מהותיות ("זה ורדינון או נוצות של ברבור?") אבל בסופו של דבר לירז ואליאב עושים יחד את המשימה לקול קריאות "הולי מולי!" עולצות של אליאב, אוף נראה לי שיש לי בטעות פייבוריט.

 האח הגדול
 

אני בפסח (צילום מסך )

אח"כ מירב ולירז ייצאו לעוד סיבוב של כיף, כשהפעם השתיים יוצרות איזה חיכוך סמנטי ספונטני שדן בהאם הדיירים הוותיקים "נותנים עבודה" בבית או שמא הם "מי שהם" או שמא הם "באו לנצח" או שמא "למי אכפת". לירז טוענת שאין מה לחשוש מהחדשים ושהכל בידי השם ומירב טוענת שכן "אבל יש גם את הפן הזה שבורא עולם אומר השמרו לנפשותיכם", ואני אומרת – איפה שנכנסים ציטוטים של אלוהים כטיעונים במריבות שלכם – פה אני עושה את האייריש גודביי.

בכל אופן, סיכום המריבה הוא כזה: "את עורמה! (במלרע, בשביל האפקט) את יודעת מה זה עורמה? את מכירה את המילה עורמה? את עורמה!" לירז בתגובה: "אני מברכת על זה". טוב אולי די עם הקטע ההזוי זה של בנות האח הגדול להיות ממש בסבבה מסוממת מכל ביקורת שלילית עליהן? זה קרה גם עם מגי וסימה שאחרי שסימה אמרה לה דברים נוראיים מגי ענתה לה: "מהמם, איך אני אוהבת את זה". בנות, אני מברכת על שתיכן, מהמם, נשתמע.

יאללה דיירים חדשים

5 דיירים חדשים נכנסו אמש לבית האח לרענן קצת את הבית. אז יש לנו את הבחור מקוסטה ריקה, שטוען שהוא בן שלושים, נראה כמו ג'קי מנחם, מתאהב כרוני בכמה בנות במקביל, חושב שמריה חשמל (וואו כל כך חסר סיכוי), הגיע לאח הגדול כדי לקדם את החלום להקיף את העולם בקטמרן (כמו כולם בבית הרי) ונראה בסופו של דבר לא מעניין במיוחד.

דניאל

בת 24 מעומר, מזכירה בוייב את עומר קינן (היפה של הישוב הקטן, הולך לה באינסטגרם אבל לא באמת יודעת לאן היא נכנסת) + נראית כמו שילוב של סימה הצעירה ואביבית בר זוהר.

 האח הגדול
 

גם אני(צילום מסך )

מושיקו

מפיק האירוויזיון של הימין, הליכודיאדה, לא יודע לנקות, לא יכול לגור עם שותפים חייב את הפרטיות שלו – ובא לבית האח הגדול. שיהיה בהצלחה.

עמוס

נהג "מה קשור" לשעבר, אוהב לרקוד, להתרגש ולהתעצבן, לא ממש הבנתי. אמור לשחק את האקס האובססיבי של מירב שנכנס לבית האח הגדול בשבילה (כשמירב משום מה משחקת את המשימה הסודית באובר דרמטיות סטייל "לא אין מצב אני לא נשארת פה" במקום לבוא לתת לו כיף להגיד לו "מה קורה יא סטוקר?")

האח הגדול
 

מי זה הרקדן הזההה (צילום מסך )

 

בר

מתקשרת עם מלאכים ומחשופים, "מרימה" בהשכלתה, נכנסת לבית האח הגדול כדי "לראות מה זה להיות עצמאית", כאשר כמובן לחיות בבית בלי חשבונות, הוצאות, קניות וכו' זו סימולציה מדויקת. ייתכן שחמודה ייתכן שמתישה (ע"ע בכניסה לבית: "אתם מוכנים?! נגמר השקט! תחבקו אותי!", פחות).

הפרק נגמר בכניסה אחרונה, מתישה וצפופה של אדל ואביבית – צר הטור מלהכיל את המחשוף או את הפירוט של הסיבות למה זה לא מעניין ולא רלוונטי אבל מה אני אגיד לכם, העיקר שיש פולנטה מהתוכנית של מחר לכולם.

 האח הגדול
 

תייגו פולנטה של אסף גרניט ופולנטה של יוסי שיטרית (צילום מסך )

רגעים לציטוט:

ישראל על ההדחה של מגי: "אבל למה ככה, למה ככה?", אז איך? עם מסר מדמבו הפיל המעופף?

סימה: "לקחת מאמא את האפרוח שלה ולאכול אותו זה לא התעללות?" זה לא איך שחביתה עובדת סימה

אליאב בבריכת עגבניות: "ויי יש פה ריח של עגבניה!", בסדר, אני עדיין אוהבת אותו

אליאב: "איך אומר עומר אדם? לא כל הנוצץ זהב", עומר אדם, פתגם לטיני עתיק, מה זה משנה

דניאל: "יש לי אופי של ילדה בת 40", הסיפור המופלא של בנג'מין באטן