גברים בשחור, יח״צ

בשנה הבאה ״גברים בשחור״ יחזרו למסך הגדול והפעם עם כוכב מפתיע

״גברים בשחור״ סוף סוף חוזרים למסך הגדול והצילומים של ״זה: חלק 2״ התחילו השבוע עם שורת כוכבים. חדשות הקולנוע

הליצן המרקד חוזר

אחרי ההצלחה המסחררת של העיבוד הקולנועי ל״זה״ של סטיבן קינג משנה שעברה - החלק השני של הסיפור יצא רשמית לדרך עם שורת כוכבים, ועתיד להגיע לבתי הקולנוע בספטמבר 2019. 

״זה: חלק 2״ החל השבוע צילומים בטורונטו עם אנסמבל קאסט נוצץ ומסקרן, הכולל את ג׳יימס מקאבוי (פרופסור צ׳ארלס אקסבייר הצעיר בסרטי ״אקס-מן״), ג׳סיקה צ׳סטיין (״מיס סלואן״, ״המשחק הגדול״), ביל היידר (יוצא ״סאטרדיי נייט לייב״, ״סופרבאד״), ג׳יי ריאן (סדרת ״היפה והחיה״) ואייזיאה מוסטפא (פרסומות אולד ספייס). ביל סקארסגארד ישוב בתור פניווייז הליצן המרקד הקריפי והזדוני.

כשמדי 27 הרשע של פניווייז תוקף את העיירה הבדיונית דרי במיין - ״זה: חלק 2״ יחזיר את דמויות הסרט הראשון, שמזמן הלכו כל אחת לדרכה, ויאחד בינהן עכשיו בבגרותן. השחקנים הצעירים מהסרט הראשון ישובו גם הם להופעות חוזרות בסיקוול, בינהם ג׳יידן ליברהר (וינסנט הקדוש), פין וולפהארד (״דברים מוזרים״) וסופיה ליליס (שבשנה הבאה תככב גם בתור ננסי דרו בעיבוד קולנועי חדש). 

אנדי מוצ׳יאטי חוזר לביים - לאחר שביים את החלק הראשון, שהפך לסרט האימה בעל ההכנסות הגבוהות בהיסטוריה. ״זה״ הפך לתופעה קולנועית-תרבותית, הכניס למעלה מ-700 מליון דולר ברחבי העולם, וזכה ל-85% באתר Rotten Tomatoes - כך שחזרתו של הבמאי מוצ׳יאטי היתה צפויה. כמו כן, גארי דאוברמן חוזר לכתוב את התסריט.

ההזדמנות של צ׳סטיין

עבור צ׳סטיין זו הזדמנות לקחת חלק בתפקיד אייקוני שיקרב אותה לקהל הצעיר, ויעלה את מעמדה בקופות. השחקנית המוכשרת חווה מספר שנות קריירה מדהימות מבחינת התפקידים שמוצעים לה, ועם השתתפות ביצירות מופת כמו ״בין כוכבים״ (Interstellar) של כריסטופר נולאן ושתי מועמדויות לאוסקר. לצד זאת, צ׳סטיין אינה מצליחה להחזיק סרטים קטנים יותר בעצמה בכל הנוגע לבוקס אופיס, ולא מצליחה לסחוף את הקהל הרחב אחריה לאולמות הקולנוע, עם שורה ארוכה של כשלונות כלכליים מוחצים. 

בשנה הבאה צ׳סטיין תככב לצידו של מקאבוי גם ב״הפיניקס האפלה״ של פרנצ׳ייז האקס-מן, בתור נבלית הסרט (שזהותה טרם נחשפה). ״הפיניקס האפלה״, שיתמקד בדמותה של ג׳ין גריי בגילומה של סופי טרנר (סנסה מ״משחקי הכס״), היה אמור לעלות לאקרנים כבר בנובמבר השנה, אבל פוקס דחו את הוצאתו מסיבה בלתי ידועה (וכנראה לא מעודדת במיוחד). אם למרות התחזית העגומה, הסרט יצליח לזכות להייפ חיובי בדומה ל״אקס-מן: ההתחלה״ הפנטסטי - זה יהיה צעד חיובי נוסף עבור הקריירה של צ׳סטיין. ג׳ניפר לורנס גם תהיה שם כדי לדחוף את הסרט בקופות.

גברים בשחור חוזרים

2019 תסמן בנוסף את חזרתם של ״גברים בשחור״ למסך הגדול, עם ריבוט חדש וקאסט מעניין משל עצמו, שצפוי להגיע אלינו בקיץ. 

לאחר הצלחת ״תור: ראגנארוק״ והכימיה המוצלחת בין השניים, כריס המסוורת׳ (הלא הוא אל הרעם תור בכבודו ובעצמו) וטסה תומפסון (וואלקירי) שוב יאחדו כוחות ושוב ילחמו יחד בחייזרים - אך הפעם בתור בני אדם תושבי כדור הארץ. יצטרפו אליהם ליאם ניסן, התאומים לס הרקדנים (שהופיעו עם ביונסה) וקומייל נאנג׳יאני (״עמק הסיליקון״ ו״חולי אהבה״ - עליו היה מועמד השנה לאוסקר עם אישתו אמילי וי. גורדון לכתיבת התסריט המקורי הטוב ביותר).

טרם פורסמו פרטי עלילה מהספין אוף החדש והמצופה של ״גברים בשחור״, אך נאמר כי הוא אכן יתקיים באותו העולם של הסרטים המקוריים. רק לשם כך, יש לצפות להופעת אורח של וויל סמית וטומי לי ג׳ונס האייקוניים - אפילו שלא נאמרה מילה לגבי חזרתם. 

הסרט הראשון של הפרנצ׳ייז יצא ב-1997, והפך להצלחת-ענק וסמל קולנועי. הסרט, המבוסס בחופשיות על קומיקס מאת לואל קאנינגהאם וסנדי קרות׳רס, התמקד בשני סוכנים (סמית׳ וג׳ונס) מארגון חשאי הנקרא גברים בשחור (MIB), שמגן על כדה״א מאיומים חוצניים, ושומר על קיומם בסוד מהציבור. את שלושת סרטי הטרילוגיה הראשונה ביים בארי סוננפלד, אותו יחליף בסרט החדש פ. גארי גריי (״המתווך״, ״מהיר ועצבני 8״).

כוכבו המנצנץ של המסוורת׳

המסוורת׳ הופיע לאחרונה ב״הנוקמים: מלחמת האינסוף״, ובין כל שלל הדמויות ההיסטרי של הבלוקבאסטר, הצליח להיות בין הדמויות העיקריות שתפסו את תשומת הלב המירבית של הקהל. השחקו הוכיח את עצמו בתור כוכב אקשן כמו גם בתור כוכב קומי, תחילה ב״מכסחות השדים״ ואז ב״ראגנארוק״ - ו״גברים בשחור״ תהיה פלטפורמה אידיאלית עבורו לשלב בין שתי האיכויות האלו.