מאלומה בישראל, צילום: אור גפן

מאלומה בפארק הירקון: הופעה מחשמלת שהוכיחה - מדובר בכוכב על

הכוכב הגדול ביותר של הרגאטון כבש את פארק הירקון והוכיח שהוא קרוץ מהחומר ממנו עשויים כוכבים • זוהר צלח, ביקורת הופעה

אם מישהו עוד הטיל ספק בכך שמאלומה הוא אחד הסופרסטארים הגדולים בעולם כיום הרי שההופעה בפארק היום אמש (ה') הוכיחה זאת באופן סופי. הכוכב הקולומביאני הצליח לעמוד בלחץ של הופעה בפארק הירקון, הבמה הכי גדולה ויוקרתית שיש לישראל להציע, ועשה את זה בצורה ששמורה לגדולים באמת.

עוד לפני המופע המרכזי עלתה לבמה עדן בן זקן, אחת הכוכבות הגדולות בישראל כיום, להופעה קצרה. בניגוד למאלומה, עדן לא ממש עמדה בלחץ של הפארק הירקון והיה אפשר לראות (ובעיקר לשמוע) שהיא מתרגשת.

ההופעה נפתחה עם המון זיופים שהדגישו את החסרונות של עדן בן זקן כזמרת. עם זאת, ככל שההופעה התקדמה עדן הרגישה יותר בנוח על הבמה  ולבסוף סיימה את המופע הקצר והפושר שלה בצורה סולידית.

בשעה 21:00 מאלומה היה אמור לעלות לבמה אך תקלה טכנית מנעה ממנו לעלות בזמן ולבסוף הוא עלה ב-21:40 – איחור של לא פחות מ-40 דקות. תקלות טכניות ועיכובים מוגזמים הם דברים שלא אמורים לקרות בהופעות בכלל ובטח לא בהופעות בסדר גודל כזה וחבל שהסטנדרט המקומי הפך לאיחור ותקלה כמעט בכל מופע, מגיע למעריצים יותר מזה.

 מאלומה בישראל
 

מאלומה בישראל (צילום: אור גפן )

 

ההמתנה הארוכה רק העלתה את הציפייה של הקהל וכשמאלומה סוף סוף עלה לבמה הקהל פשוט התפוצץ. את הערב פתח מאלומה עם ביצוע מעולה ל-"Corazon" שהיה מלווה באש וזיקוקים.

כבר מהרגע הראשון אפשר היה לראות שמאלומה לא מתרגש מגודל המעמד – הוא נראה חד ובטוח בעצמו. ראינו כבר מספר כוכבים (גם כאלה שמצליחים יותר ממאלומה) שהבמה הזו גדולה עליהם ביניהם אנריקה איגלסיאס, שלא היה בשיאו בפארק.

אחת הסיבות לכך היא שמאלומה כן עמד במשימה היא שהוא מגיע לכאן בשיא שלו (או לפניו, אבל בטוח לא אחריו). בגיל 24 הכוכב הגדול ביותר של הרגאטון כיום יכול לתזז על הבמה, לשיר בעוצמה, לרקוד, להתחנף לקהל ("I Love You Israel" ופנייה לכל קהילה לטינית עם ייצוג בקהל) ולעשות את הכל עם המון אנרגיה ותשוקה, משהו שלא בטוח שמאלומה יוכל לעשות עוד 15 או 20 שנה.

 מאלומה בישראל
 

מאלומה בישראל( צילום: אור גפן )

 

הסיבה השנייה והמרכזית היא שמאלומה הוא פשוט כוכב בקנה מידה אחר. נכון, יש לא מעט זמרים טובים ממנו מבחינה ווקאלית, אבל יש מעט מאוד כוכבים בעולם כיום, אם בכלל, שיש להם את הכריזמה, הנוכחות והעוצמה שיש למאלומה, שהתברך ביכולת לחשמל את כל מי שמסביבו. את היכולות האלה ראינו כבר בהופעה הקודמת שלו בישראל אבל הפעם, בבמה הענקית של פארק הירקון, זה בלט הרבה יותר.

מה שהיה מוצלח יותר משמעותית מהופעה הקודמת אלו הביצועים הווקאלים של הצ'ארמר הקולומביאני. מאלומה סיפק כאן כמה ביצועים משכנעים, ביניהם לשירים -"El Prestamo" ו-"Marinero" והוכיח שמאחוריי הפרצוף היפה מסתתר זמר לא רע בכלל.

ועדיין, באופן טבעי, אחד הדברים הבולטים ביותר במאלומה הוא הסקס-אפיל הנוטף ממנו והיכולת שלו להשתמש בו. פתיחת הכפתורים בחולצה, הפלירטוטים הבלתי פוסקים עם הקהל ("יש כאן המון רווקות יפות" ועוד משפטים שגרמו לבנות בקהל לאבד את זה) והחיוך הכובש שיכול להמיס קרחונים באנטארקטיקה – כל אלה גרמו לקהל (הנשי בעיקר) לצרוח ולזרוק עשרות חזיות על הכוכב.

 מאלומה בישראל
 

מאלומה בישראלה(צילום: אור גפן )

 

הפעם, בניגוד להופעה הקודמת, מאלומה העלה מעריצה לבמה. המעריצה הודתה שיש לה חבר אבל את מאלומה זה לא ממש עניין. הוא הקדיש לאותה נערה את "El Perdedor" בתוספת ריקוד צמוד. הנערה הנרגשת ניצלה את המעמד כדי לעשות כמה תמונות סלפי וסרטונים לסטורי ונהנתה מחוויה שהיא כנראה לא תשכח לעולם, למרות שזה נגמר בלי נשיקה.

באופן כללי, המופע של הכוכב זרם נורא וכלל הלהיטים הגדולים (ביניהם "Chantaje", שיתוף הפעולה עם שאקירה) בשילוב עם שירים מהאלבום החדש. בסוף המופע ביצע מאלומה את "Carnaval", אחד מלהיטיו הראשונים, כשעדן עדן בן זקן מצטרפת אליו לביצוע נהדר שנגמר בפדיחה טכנית ענקית בדמות נפילת החשמל.

מאלומה כמובן חזר להדרן בו נכנס חזק לתפקיד הילד הרע. הוא ביצע את הלהיט הגדול ביותר שלו – "Felices Los 4", ואת הלהיטים "Four Babys", "GPS" ו-"Vitamina", איתם סגר ערב נהדר של רגאטון.

 מאלומה בישראל
 

מאלומה ועדן בן זקן ( צילום: אור גפן)

 

בשורה התחתונה, המופע של מאלומה בפארק הירקון הוכיח שמאלומה הוא אחד הכוכבים הכי גדולים בעולם כיום. אחת הטענות של המקטגרים טוענים שמאלומה  נהנה מהפריחה של הרגאטון וכשהטרנד של המוזיקה הזו יחלוף הוא ייעלם איתה.

אם נשפוט לפי ההופעה אמש ובכלל לפי הכיוון שהרוח נושבת אליה במוזיקה הלטינית, נראה שדווקא הרגאטון הוא זה שנהנה מהפריחה העצומה של מאלומה, כוכב שבדרך להיות יותר גדול מהז'אנר בו הוא פועל.

 מאלומה בישראל
 

מאלומה בישראל (צילום: אור גפן )