"למנוע ביזיון ירושלים", מסתמן: האירוויזיון בדרך לגני התערוכה

למרות שביתן 2 בגני התערוכה בצפון תל אביב אינם מכילים 20 אלף צופים, בקושי חצי מכך, העירייה מתכננת לקיים שם את האירוע. ובינתיים, גם האתר הדרומי מתכוון להציע עצמו

כפי שדווח לראשונה בצינור לפני שבועיים, רק תל אביב וחיפה יוגשו לאיגוד השידור האירופי כמועמדות הריאליות לאירוח האירוויזיון, וגני התערוכה בתל אביב מסתמנים כמקום היחיד שגם עומד בקריטריונים.

כל זה לא מפריע למועצה האזורית תמר להציע הבוקר (שלישי) את מצדה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו המארח מופעי תרבות גרנדיוזיים, כמיקום אטרקטיבי וייחודי לאירוח תחרות השירה. דב ליטוינוף, ראש המועצה האזורית תמר, שלח מכתב בנושא ליובל כהן שנבחר לבמאי הראשי של האירוע, ולאלדד קובלנץ מנכ"ל התאגיד.

תל אביב מציעה את ביתן 2 בגני התערוכה, למרות שאין בו 20 אלף מקומות כמו בסטנדרט של איגוד השידור האירופי; אפשרי לבנות תוספת לאולם שתביא את תכולת הקהל בו ל-10,000 איש. 

בינתיים, הוסר עוד מכשול לוגיסטי לקיום התחרות ולהסרת המעורבות הפוליטית ממנה, כאשר ראש הממשלה נתניהו, במהלך דיון עם שר התקשורת, שרת התרבות והספורט, שר התיירות, היועץ המשפטי וגורמים משפטיים נוספים, החליט לא ללכת על חוק פיצול התאגיד, כדי לא לפגוע באירוויזיון. כזכור, הבהירו באיגוד השידור האירופי כי הגוף המשדר במדינה המארחת חייב להיות כזה המשדר גם חדשות ותכנים אקטואליים, ובמקרה של פיצול התאגיד, כפי שהציע נתניהו בחוק, הדבר לא היה מאפשר את קיומו בישראל.

בירושלים, אגב, הרב הראשי של העיר כתב מכתב לשרת התרבות וביקש ממנה "למנוע את הביזיון הזה" כדי למנוע חילול שבת - לא רק בעיר הבירה אלא בכלל. רגב עצמה שבה ואמרה בכנסת כי היתה רוצה שהתחרות תיערך בירושלים, "אך ההחלטה אינה אצלי, וראש הממשלה יקבל את ההחלטות שלו. אני את עמדתי אמרתי".