עם קצת עזרה מחברים: ההופעה של רינגו סטאר סיפקה את הסחורה

החיפושית האגדית הגיעה להופעה ראשונה אי פעם בישראל. התוצאה: מופע רוקנרול נהדר, בעיקר בזכות החברים שהגיעו איתו • ביקורת הופעה

הקיץ הבא עלינו לטובה יכלול לא מעט הופעות; חלקן של אמנים שנמצאים בשיאם, חלקן של אמנים שעברו את שיאם ממזמן, אבל דבר אחד בטוח – אף הופעה בישראל ב-2018 לא תכלול אגדה גדולה יותר מרינגו סטאר.

אמש (שבת) הופיע רינגו סטאר בהיכל מנורה מבטחים יחד עם להקתו אל מול 8,000 מעריצים נלהבים. הגיוני להמר שרובו המוחלט של הקהל הגיע כדי לקבל קצת מאבק הכוכבים והמוזיקה של "הביטלס", הלהקה הכי גדולה וחשובה בהיסטוריה של המוזיקה.

את ההופעה פתח רינגו עם הגרסה של הביטלס ל-"Matchbox" של קארל פרקינס והמשיך עם "It Don't Come Easy". כבר מהפתיחה היה אפשר להבין שרינגו סטאר הוא אולי אגדה, מלא כריזמה ומתופף נהדר (וגם על זה אפשר להתווכח)- אבל זמר הוא ממש לא.

רינגו סטאר
 

רינגו סטאר בישראל (צילום: ליאור כתר )

 

למזלנו, רינגו היה מוקף בלהקה מוכשרת במיוחד שמורכבת בעצמה משמות שיכנסו בעתיד להיכל הרוק אנד רול. סטיב לוקאת'ר (מלהקת טוטו), קולין היי (הגיטריסט של Men at Work), גרהאם גולדמן (מ-cc10) וגרג רולי (הקלידן של קרלוס סנטנה האגדי). גם וורן האם וגרג ביסונט לקחו חלק במופע. סולו הגיטרה הנהדר ב-"Evil Ways" היה הרגע הגדול הראשון של הערב.

הביצוע המלא הגדול של המופע הגיע דווקא כשרינגו סטאר היה רחוק מהמיקרופון, בדמות הביצוע הנהדר ל"רוזאנה".

אבל האמת? רובנו באנו בשביל הביטלס, ולקראת אמצע המופע קיבלנו טעימה ראשונה לשיר של ארבעת המופלאים עם "Don't Pass By Me" ו-"Yellow Submarine", שני ביצועים שהקפיצו את הקהל.


 

אבל לפני הופעה שקשורה לביטלס זה היה סוג של מופע מחווה ללהיטי רוק גדולים. קיבלנו כאן ביצועים נהדרים ל-" Black Magic Woman", "I'm Not In Love" וביצוע אדיר ל"Hold The Line" של טוטו.

 רינגו סטאר
 

רינגו סטאר בישראל (צילום: ליאור כתר )

 

כאמור, רינגו עצמו בלט בעיקר בין השירים, כשתקשר עם הקהל, צחק איתו והודה לו. הביצועים עצמם הבהירו בעיקר מה שהיה ברור לכולם – רינגו היה אדם בר מזל שנפל בחלקו להיות חלק מלהקה אדירה שכללה עוד שלושה מוזיקאים מחוננים בהרבה.

ומה קיבלנו מהביטלס? שישה שירים סה"כ, שמלבד הביצוע האדיר ל"With A Little Help From My Friends" לא קיבלנו יותר מדי ביצועים טובים. יכול להיות שחלק גדול מהקהל היה מאוכזב מכך, אבל האמת שבדיקה מוקדמת של סטליסטים מהופעות אחרונות של רינגו הייתה יכולה למנוע את האכזבה.

בשורה התחתונה, המופע של רינגו סטאר בישראל היה מופע נהדר לחובבי רוקנרול- בעיקר בזכות הלהקה הנהדרת שליוותה את רינגו ופחות בגלל החיפושית הפחות מוכשרת. מי שהגיע כדי לשמוע בעיקר ביטלס יצא עם תחושת אכזבה קלה, אבל מי שהגיע עם ראש קצת יותר פתוח נהנה כאן ממופע לא רע בכלל.

 רינגו סטאר בישראל
 

רינגו סטאר בישראל (צילום: ליאור כתר )