הרקדן שהעלה סרטון שלו רוקד ליוטיוב - והשאר היסטוריה

נדב צלנר חלם להיות רקדן מצליח מאז שהוא זוכר את עצמו, ולאחר שכולם סירבו, צילם את עצמו רוקד - והשאר היסטוריה. עכשיו הוא כבר מסמן את היעד הבא ומכוון גבוה

"בזכות הקליפ הראשון הבנתי מה הכוח ולאן הדברים מגיעים", הוא מספר, "ההשקעה שווה לי, הכוח של הרשת לא נורמלי. עשיתי דברים מסחריים וגדולים, אני רוצה שזה ייגע בהמון אנשים ויש לי יעדים מאוד גדולים וזו הדרך הכי נכונה להגיע לאנשים, זה קצת רחוק. אני מאמין שממש בקרוב אעבוד עם ביונסה וברונו מארס".

הוא בן 25, חי היום בתל אביב אבל את הדרך שלא תמיד הייתה פשוטה הוא החל ברמלה. "אמא שלי אומרת שהתחלתי לרקוד עוד מהגן. אני זוכר שבכיתה א' נכנסתי לסטודיו ברמלה והתחלתי לרקוד. היה לי ברור שזה מה שאני הולך לעשות כל החיים. ידעתי שמשהו בתנועה ובריקוד זורם לי בדם וזה עושה לי הכי טוב שיש. אמא שלי ראתה שאני אוהב ורשמה אותי לחוג".

המטרה הבאה הייתה – להקת המחול המקצועית הגדולה בישראל - בת שבע. "עשיתי אודישן ולא עברתי, ובפעם השלישית נשברתי. אתה מאמין בעצמך ואני מאמין בעצמי, אני באמת חושב שיש לי מה לתת, ואז זה מתפוצץ לך. היתה לי תחושה של חוסר הבנה למה הוא כן ואני לא ומה עושים עכשיו".

נדב צלנר, רקדן וכוריאוגרף
 

נדב צלנר, רקדן וכוריאוגרף. "לא ידעתי מה כוחה של הרשת" (הצינור )

 


ואז הגיעה התפנית בכוריאוגרפיה הפרטית של חייו. "עשיתי פרוייקט ובאחד הפרוייקטים פגשתי מישהי בשם מורן, הייתי בסטודיו ארבע חזרות של שעתיים יצרתי דואט, וצילמנו בהבימה. הכי חלטוריסטית והולכים לצלם בלי שום דבר הכי זול שהיה לי אי פעם. זה עלה לפייסבוק - כמות השיתופים וההצעות... לא ידעתי מה כוחה של הרשת, אבל עד היום אנשים כותבים לי על הדואט הזה. זה גרם לי להבין שבזה אני צריך להתפקס".


מאז עברו ארבע שנים ובמקום שני רקדנים וצלם ברחבת הבימה הוא מוקף ביותר מ-30 אנשי צוות. "יש לי ארט וצלם ויש גריפ ויש הפקה, כל כך הרבה דברים לטפל בהם כדי שזה ייצא מושלם". בכול שנה הוא יוצר ארבעה קליפים בתקציב כולל של מאות אלפי שקלים. "אני מרגיש שהכסף חוזר אליי. זה השקעה בעסק, זה אני. וזה בהחלט משתלם - הוא מקבל הצעות עבודה מרחבי העולם ואחראי על הפקות ענק שאתם מכירים - אם זה מהפסקות הפרסומת, התאטרון, הפקות טלוויזיה או משרד התיירות שהחליטו למכור את ירושלים לעולם בעזרת צעדי הריקוד שלו בהזמנה אישית".


היום הוא כבר מוזמן לעשות כוריאוגרפיה ללהקות מקצועיות ברחבי העולם, אחת מהן היא להקת המחול המקצועית של שטוטגרט, אותה להקה שעבדה עם אוהד נהרין - שלא קיבל אותו ללהקת בת שבע.