מסתמן: האירוויזיון יתקיים ככל הנראה בתל אביב או בחיפה

במהלך הפגישה היום בז'נבה בין ראשי האיגוד האירופי למקביליהם הישראלים, הציבו באיגוד השידור תנאי מפורש לממשלת ישראל. המשמעות: האירוויזיון ייערך כנראה בת"א או חיפה

לשנה הבאה, ולא בירושלים הבנויה: לאחר החשש של חברי הכנסת ואנשי ציבור דתיים וחרדיים מפני חילול שבת במהלך ההכנות ל אירוויזיון 2019 המיועד להתקיים בישראל, ולאור דרישה שהציב היום איגוד השידור האירופי לאנשי תאגיד השידור הישראלי "כאן" בפגישה בז'נבה, מסתמן כי האירוויזיון הקרוב יתקיים מחוץ לעיר הבירה - ככל הנראה בתל אביב או בחיפה.

שתי הערים הללו היו בין הארבע שהגישו את מועמדותן להתמודדות על אירוח תחרות המוזיקה הגדולה של השנה, בה זכתה ישראל עקב הצלחתה של נטע ברזילי בתחרות שנערכה בחודש שעבר בפורטוגל. איגוד השידור האירופי דרש במפורש כי ממשלת ישראל תתחייב שההכנות הלוגיסטיות תתקיימנה בין היתר במהלך השבת; גמר התחרות, כזכור, מתקיים באופן מסורתי במוצאי שבת.

ירושלים הציעה את עצמה כמועמדת לאירוח, וזכתה לדחיפה מפורשת מצד שרת התרבות מירי רגב ומצד גורמים אחרים בקואליציה; זאת, בין היתר, לאחר שבגוף השידור האירופי לא פנו לירושלים במפורש בזמן איסוף התוצאות, בשל המחלוקת הפוליטית הקיימת סביב העיר. עם זאת, בשל חילול השבת הצפוי, נראה כי לא תהיה אפשרות לקיים בה את התחרות.