נטע ברזני, אינסטגרם

האם נטע ברזני תישאר בבית "האח הגדול"?

האח הגדול פרק 18: "דיירים חדשים" נכנסים לבית והמילה 'חדשים' מעולם לא הייתה אירונית יותר. אז מטילטיל ועד לנטע ברזני - למה זה טוב? מיכל קליינברג, ביקורת

באח הגדול הבטיחו: דיירים חדשים! הראו לנו פרומואים של לימוזינות חדשות מנצנצות מהשקית, נפנופי יד במדרגות ונשיקות מזוזה שטרם ראינו, "ויי ויי חשבתי לעצמי, סוף סוף קצת תבלינים בקלחת" ומה אנחנו מגלים? שמכניסים דיירים מעונות קודמות (אביבית, עמרי) ו"כוכבי ריאליטי" מתוכניות ריאליטי אחרות.

תקשיבו אני לא רוצה להגעיל יותר מידי, אבל לפני זמן מה זוג חברים הכריח אותי (לצערי הרב) לראות את פרק החביתה של "ג'קאס", כולם יודעים על מה מדובר? טו מייק א דיסגסטינג סטורי שורט, רואים שם את אחד מהג'קאסס מכין חביתה, מקיא אותה ואז עושה מהקיא חביתה חדשה – אז כזה. נכון זה מגעיל אבל זה לא אני זה "רשת"!

פספסתם את הטורים הקודמים? תתביישו לכם:

הפרצוף האמיתי של אורלי נחשף

למה באמת תמי מונטג עזבה את הבית?

באמת לא ברור לי למה זה הגיוני שב-2018, בהנחה שאני לא עוברת שבץ מוחי – אני אצפה באביבית בר זוהר נכנסת לבית האח הגדול, או לחילופין, שב-2018, בהנחה שלא שמתי ב-VOD "פרקים נבחרים מהאח הגדול 2016" (שזה גם בעצם אומר שאני עוברת שבץ מוחי) – אני אצפה בעמרי בן נתן נכנס לבית האח הגדול (וזה אפילו לא נוסטלגי מספיק כדי אולי להיות מעניין, עברו שנתיים - עוד לא התייבשה לו המצלמה על השפתיים).

אבל באח עושים כנראה מכירת חיסול / סרט דוקו "בדרך להשקת הבושם החדש של ליהיא גרינר עוצרים בבית האח הגדול" – וההפקה פשוט מכניסה את כל מי שיש לה, כנראה שברוח המיזוג הקרב ובא, מזגו לנו את הקומפוט של לפני שנתיים למרק עוף של היום בצהריים (וכן, היה פה תיאור מדויק של התפריט אצל סבתא שלי).

 

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on

מה כן היה צריך להיות

נכון שזה רק ל'משימה סודית' אבל זה עדיין זמן מסך מיותר, אז את מי כן היה צריך להכניס את שואלים? ראשית את מי שלא מיצינו כבר לאורך ולרוחב ב-3 חודשי צפייה בריאליטי קודם, שנית – ההכנסה של סלבס היא לא באמת תוספת לאינטראקציה בבית, הם הרי לא שווי ערך לדיירים שנמצאים שם, לא מבחינת אינטרס, לא מבחינת מהות, לא מבחינת ניסיון בריאליטי. מה זה נותן להם בעצם? מנה מרוכזת של ההתמכרות שלהם – אור הזרקורים, ומה זה נותן לי כצופה? ממש כלום, תודה ששאלתם. בשורה התחתונה זהו שעטנז של פורמט בפורמט, האח הגדול זה או סלבס או אנונימיים, שילוב רק עושה את זה מביך לכולנו.

מה שכן היה צריך להכניס זה אנשים אנונימיים (אם זה לא היה ברור עד כה) וכאלה שיעשו בלגן בדינמיקות, למשל – מישהי שתתביית על ישראל ותטריף את מגי, או מישהי שהיא בדיוק הטעם של רועי אבל גם יש לה את המרכיב הסודי והנדיר שנקרא: 'אין לה חבר' ולראות אם מריה תצא לקרב וכו'. ואתם יודעים מה – אפילו סתם דיירים חדשים, בלי אג'נדות. זה יהיה מספיק טוב, כי כמו שלירון אמרה: "אף אחד לא אוהב אורחים לא מוזמנים" ועצם הטריטוריאליות הבסיסית של הדייירים בבית הייתה יוצרת מספיק עניין מול החדשים. אבל כשהחדשים הם 'סלבס' אז הישנים פשוט יארחו אותם בחנפנות, ינסו לשמר כיסא חם לידם בהשקה לכשייצאו מהבית ואפילו מלחמה טריטוריאלית ראויה לא תהיה כאן.

לסיכום:

אביבית – לא תודה, נעקוב באינסטגרם

אדל – למה לא אמרת שלום לרועי? מה הסיפור?

נטע ברזני – אם אחרי 8 "מה נשמע אח גדול" לא נבקש את נפשנו למות, יכולה לעבוד

טילטיל –  לא מעניין

עמרי בן נתן – כנ"ל, ובקושי היה מעניין בסבב א'

ילדים, איזה 3 מילים ישראל לא אומר?

מגי רוצה לאכול כאפות על ישראל אחרי שחזר מ-24 שעות עם מריה, שזה רצון מובן ורפלקיסיבי, עם זאת ישראל באמת לא מבין מה היא רוצה ממנו; האמהות, סימה ומירב, רואות הסיטואציה מהצד ומכריחות את מגי להתגבר על עצמה ומזל שכך, כי ככה היא זכתה לשמוע מישראל את המילים הרומנטיות המרטיטות: "יש שלוש מילים שאני לא אומר" (רגע רגע תן לי לנחש - המילים זה "יש לך חבר"?) מה אני אגיד לכם, כשחפש את המטמון פוגש את שיטת האלימינציה - יוצאים מזה רק דברים רומנטיים. 

 

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on

אבודים בטוקיו

אחרי חצי עונה סוף סוף ראינו את רועי עושה פואטרי סלאם וגילינו שזו לא המצאה כפי שחשדנו, כמובן שהנושא היה על צה"ל, הסכסוך, עם ישראל וכו' - Been there done that, אין כאן דעות חדשות: להרוג זה לא בסדר וזה עושה רגשות אשמה, ילד בן 18 עם נשק זה בעייתי, האם זה בסדר למחוק משפחה שלמה? קונפליקט, למה אני יותר מפחד שייקראו לי שמאלני מאשר לעשות ראסטות של קוליו בפריים טיים? תעלומה. 

אז נכון זה לא היה מופת של אמנות או של מסר חדשני אבל זה כן היה משהו, משהו שרועי עושה אקטיבית ולראשונה ראינו את פרח הקיר לא רק מדבר אלא עושה את זה ממש בספוקן וורד. אז בעוד רוב דיירי הבית נראו די מזועזעים מההבנה, גם אם המעורפלת והלא ברורה, שיש כאן וייב שמאלני (וזה כידוע, כבר אסור במדינת ישראל) - כל זה לא חשוב כי העיקר שמריה נראתה מאוהבת יותר מתמיד (ומי מרים את הכפפה ועושה רימיקס של מריה בפאה כחולה מול המופע של רועי עם הסצינה של סקרלט ג'והנסון בפאה ורודה והמופע של ביל מארי ב"אבודים בטוקיו"?) כנראה שאני: 

 האח הגדול
 

הרמתי חלק מהכפפה (צילום מסך )

העונש הנורא

זוכרים שמגי ואליאב רימו במשימה והרסו לכולם? אז משימת העונש שלהם היא להכין שבוע צהריים לכולם ולשטוף כלים, מסתבר שהחיים שלי הם משימת עונש אחת גדולה הא חבר'ה?! בכל מקרה, צחוק בצד – מגי ואליאב נעים על תפריט מאוד מאתגר של פתיתים ברוטב מים ו'בר סלטים' בו ניתן למצוא בעיקר סלט טונה מקופסא. אז אחרי קצת תוכן שיווקי עם מכונת צ'יפס שמופיעה באורח פלא מלאה בזום אין על שם היצרן, אפשר להתקדם הלאה בפרק.

רגע, לירון?

זוכרים שהיה דייר לירון? אז זהו, שבדיוק אזל. טילטיל, בוא כנס רגע! תגידו לי, מה קורה שם בבית האח הגדול? הם צריכים אולי להתקין שם רשתות על החלונות כי כולם יוצאים משם כל שני וחמישי, וזה לא שלירון היה דייר משמעותי בעיניי אבל עדיין, כשדייר יוצא אני רוצה שזאת תהיה דרמה, זה א' ב' של ריאליטי. תוכנית שכל התוכן שלה הוא הדיירים שנמצאים בבית, לא יכולה לקחת בכזו קלות ראש את הדיירים שעוזבים את הבית כל רגע.

וגם – איפה העריכה? אפשר בבקשה לראות את הסדקים, את רגעי המשבר, את מה שהוביל לשם, רגע אחד יש לי סצינה שלו עושה צחוקים עם אליאב בבריכה ורגע אחרי לירון וייצמן מודיעה על עזיבתו בטרם עת. חשוד, חשוד מאוד.

לירון
 

טוב אז נשתמע (פייסבוק האח הגדול )

רגעים לציטוט

רועי למריה: "אני רוצה לאכול אותך אבל את לא כשרה", באמת דומה לשרימפס

נטע ברזני: "אני לא אוהבת בחורים יפים, מה אני קמה בבוקר לתחרות?" בעניין הזה את צודקת מה נשמע

ישראל למגי: "אני שרוף לך על הג'מעה בקטע מפגר", אולי עדיף שלא תגיד את ה-3 מילים ולא תגיד כלום

עמרי בן נתן למצלמה: "אמא, פעם שלישית גלידה", אוקיי אז תהנה מהוופל הריק שלך כי זאת פעם שניה חביבי

אליאב לאורלי: "איך שנצא נשב על כוס קפה של מיליון דולר", זו כנראה קלייה מאוד איכותית

אביבית לאדל: "זה פיפי שאת פה", כן זה פיפי של ההפקה על כולנו