"למשרד התרבות אין חלק פרקטי בהפקת האירוויזיון"

יוסי שרעבי, מנכ"ל המשרד שבראשו עומדת השרה רגב, התארח היום בדיון הוועדה לביקורת המדינה בכנסת על ה-BDS. "האמירה שהאירוע יהיה בי"ם או בכלל לא זו דעה פרטית של רגב"

"האמירה 'אם האירוויזיון לא יהיה בירושלים עדיף שלא יהיה בישראל בכלל', היא הדעה האישית של השרה, שחושבת שכל אירוע מרכזי צריך להגיע לירושלים". כך אמר היום (ג') יוסי שרעבי, מנכ"ל משרד התרבות, בדיון הוועדה לביקורת המדינה שנערך בשעות הצהריים ועסק באיומי ה-BDS על קיום התחרות בישראל.

בכך למעשה סותר מנכ"ל משרד התרבות את אמירתה של השרה מירי רגב, שאמרה אך בשבוע שעבר שאם תחרות הזמר האירופית תתקיים בעיר אחרת, שאינה ירושלים, עדיף שכלל לא תתקיים בארץ.

לשאלת יו"ר הוועדה, ח"כ שלי יחימוביץ', בדבר חלקו של משרד התרבות באירוע, השיב שרעבי באופן נחרץ כי "למשרד התרבות אין שום חלק פרקטי בהפקת האירוויזיון".

אולם ה <u><a  data-cke-saved-href=http://https://www.10.tv/eurovision href=http://https://www.10.tv/eurovision target='_blank'> <u><a  data-cke-saved-href=http://https://www.10.tv/eurovision href=http://https://www.10.tv/eurovision target='_blank'> <u><a href=http://https://www.10.tv/eurovision target='_blank'>אירוויזיון 2018</a></u></a></u></a></u>, מבט מבפנים
 

אולם האירוויזיון 2018, מבט מבפנים (עמית קוטלר, ליסבון )

 

ל"הצינור" ולחדשות עשר נודע כי כבר בשבוע שעבר התקבלה בתאגיד השידור הישראלי, העתיד להפיק את התחרות, אזהרה מאיגוד השידור האירופי, לפיה כל התערבות של גורמים פוליטיים באירוע עשויה להוביל לביטולו והעברתו למדינה אחרת.

נכון לעכשיו, מתכוון התאגיד הישראלי לצאת למכרז שבסופו תיבחר העיר שתארח את התחרות. על פי הפרסומים בימים האחרונים, ארבע רשויות מקומיות מתמודדות על האירוח, והן ירושלים, תל אביב, חיפה ואילת.

בשבוע הבא תתקיים ישיבה נוספת בין נציגי התאגיד הישראלי לאיגוד השידור האירופי במטה האיגוד בז'נבה, שם יוצגו תנאי הסף לקיום המכרז ולאחר מכן זה ייצא לדרך. בסופו של התהליך יגישו הנציגים הישראלים לאלה האירופים שתי ערים בלבד, מתוכן תיבחר העיר שתארח את התחרות השנה.