האח הגדול, צילום מסך

"המשפחה שלי צריכה אותי": למה באמת תמי מונטג עזבה את הבית?

האח הגדול פרק 16: שלכת הדיירים נמשכת עם העזיבה של תמי, מגי וישראל חוגגים את אהבתם, רועי ומריה מגלים את אהבתם ותומר מגלה את הקונדיטור שבו. מיכל קליינברג, ביקורת

אמנם בארץ כבר קיץ, אבל בבית האח הגדול כנראה עדיין סתיו, אחרת איך אפשר להסביר את שלכת הדיירים המתמשכת? תחילה היה זה טאי, שנכנס לבית האח כדי להוכיח סופית שאי אפשר לנעול מישהו היפראקטיבי בבית ל-3 חודשים ולעשות רגשות אשמה לכלא שהיה בו, אחר כך הייתה זו לא אחרת מהאחות הגדולה עצמה, שמיצתה את העניין ופרשה פרישה דרמטית, ולפני יומיים הצטרפה ל"מועדון העלים הנושרים" תמי מונטג, עם הסיפור המסתורי שנקרא: "המשפחה שלי צריכה אותי".

פספסתם את הטורים הקודמים? תתביישו לכם:

"חבר שלך רוצה למסור לך שאת רווקה ואישה חופשייה"

ליהי גרינר מאחורייך: האם ההפקה תכניס את חבר של מגי לבית?

אז בואו נזכר רגע בהשתלשויות כפי שהשתלשלו: כזכור, בן הזוג הרשמי של מגי שיחרר אותה לדרכה בשלל מדיומים שונים, ביניהם צעקות מעבר לגדר, קונפטי של תחתונים גזורים שלה ומסר חד משמעי בטאבלט בחדר האח הגדול; מגי, המאוהבת לחלוטין בישראל, קיבלה את הפרידה הזו בערך כמו שאני קיבלתי בזמנו את "הפרידה" מצה"ל כשהשתחררתי, כלומר  –בתחושת הקלה ואושר אינסופיים. אמנם היו למגי 2 שניות וחצי בהן בכתה דמעות תנינה ואמרה שכואב לה, אבל 3 שניות אחרי שתי שניות אלו, אמרה גם ש"לא הייתה עושה שום דבר אחרת".

 האח הגדול
 

איך עושה תנין? (צילום מסך )

אז מגי וישראל חוגגים את החוקיות החדשה שלהם בבית, במה שדי נראה אותו דבר כמו לפני פרידת החבר – הרבה מגי מקפצת ברחבי הבית על ספות, הרבה מגי הולכת מכות באוויר ספק עם השדים הפנימיים שלה ספק עם ישראל, וכמובן גולת הכותרת של כל תורת פיתוי - משחקי תפקידים של סימבה והקוף מ"מלך האריות", ע"ע משיחת משהו דמיוני על מצחו של ישראל תוך כדי שירת שיר הנושא של הסרט, מה אני אגיד לכם, אם אתם עוד לא חרמנים אש מכל זה אתם צריכים ללכת לבדוק את זה אצל רופא או משהו.

תמי מגלה שמגי רווקה - ועוזבת את הבית במפתיע

תמי "מגלה" "להפתעתה" שלישראל יש רגשות למגי (תמי איפה אתתתת?) ושיש מצב שעכשיו שמגי רווקה יהיה ביניהם משהו, זאת אומרת, "יש מצב" כמו שיש מצב שיירד גשם בלונדון מתישהו. תמי המומה, מודיעה שהיא לא תעמוד בזה, שהיא לא רוצה לעמוד בזה ושהיא פשוט תתמוטט באופן חד משמעי ובלתי נסבל, יום לאחר מכן – תעזוב תמי באופן מפתיע את הבית. מקריות? אולי.

 האח הגדול
 

רגע אבל לא ראית שהם בעצם ביחד כבר חודש? (צילום מסך )

אז על פי מה שנתנו לנו לראות, הסיבה לעזיבתה של תמי היא ש"המשפחה שלה צריכה אותה", תמי שומעת את דברי האח המוצפנים והמסתוריים ומיד מקבלת את דין העזיבה בשיוויון נפש מעט תמוה. באיזשהו אופן ההודעה על העזיבה שלה הוא יום חגה של תמי: סוף סוף כולם חייבים להתייחס אליה, לתת לה מקום, לפנות לה את הבמה, זה כמו יום הולדת רק שלא מקבלים עוגת שוקולד עם סוכריות, אלא צריכים לעזוב בסוף את בית האח הגדול.

 האח הגדול
 

תמי ומריה - הרומן האמיתי? (צילום מסך )

משוך בחבל 

בינתיים בצד השני של הבית, לירז ותומר עדיין עושים משוך בחבל של פאסיב אגרסיב: תומר מתחנן על נפשו, מכין ללירז עוגיות לב בבלנדר (מטאפורה קלאסית - מרסק לה הלב עם אוכל משמין), מגיש לה אותה כמנחה של מנקה נעליים נרצע לאדונו רב היוקרה, מפציר בה אולי רק לרחרח אותה, אולי רק לשמוע איזה כמה מילים שיש לו לומר, אם לא מילים אז רק שתי הברות, אבל לירז בשלה – שרה לעצמה שירי עפרה חזה מנחמים כמו שכולנו עושים כשאנחנו עצובים ומושכת עוד קצת בחבל ה"לעולם לא אסלח לך, תסבול עד יום מותך".

עכשיו אני רוצה לשאול משהו – אם לירז תחביא את העוגיה שתומר הכין לה, האם זה גם יהיה לא בסדר? אתם יודעים, אלוהים ואבנים שהוא לא יכול להרים וכו'. 

 האח הגדול
 

אני אסלח לך תומר! תביא את העוגיה (צילום מסך )

ועוד שתי קטנות בנושא – כולם קלטו את תומר עולה על סולם ומחביא איזה קיש כרישה במדף העליון של חדר הארונות? אהלן בית הפרעות האכילה, תודה אבל כבר גרתי עם שותפות פעם, אני לא צריכה עוד מזה. דבר שני, לגבי זה שאורלי זרקה כבדרך אגב שהסנדביצ'ים המוחבאים היו שלה – איפה היית בדיוק עם הווידוי הזה כשתומר יצא על לירז ליד כולם, כולל את, בהאשמה שהיא החביאה אותם? עם ישראל אנא ממך – אל תתבלבל לחשוב שכל מי שאסלי הוא טהור, אם זה היה מקרה שיושב לא על מנקה חביבה עם גומיה משערות שאומרת שקוזי במקום ז'קוזי – זה היה הרבה יותר ברור, הרבה יותר מהר.

 האח הגדול
 

(צילום מסך )

הנאהבים והנעימים

תראו חברים, יש מצב שבינתיים מריה היא הבחורה הכי מעניינת בבית; נכון, היא ביישנית באופן אירוני לדוגמנית עם מיליון עוקבים ונכון, היא עושה תנועות של שפנפן רחרחן עם האף כשאין לה מה להגיד – אבל כשיש לה מה להגיד אלו לא הבלים והתלהמויות.

אז היא ורועי חברים טובים וכמובן שרועי התאהב בה (מעניין אותי אם מריה באמת מופתעת כשידידים שלה מתאהבים בה או שכבר יש לה נוהל מסודר עם טפסים שצריך למלא), בכל אופן רועי מתלבט אם להגיד לה או לא, תוך כדי שהוא מתלבט הבן זוג של מריה, שצופה בשידור החי בערוץ 26 מבין שזוהי שעת השין ומרים למריה מסוק מעל ההתלבטות של רועי, רועי מבין שאו שזה סימן משמיים, או שזה מסוק שמופעל כמו רחפן ואם יגיד למריה עוד חצי מילה המסוק הזה מתרסק לו על הראש – ומוותר על התוכנית.

אבל הרוח של המסוק דועכת ונשכחת ורועי ומריה כן מוצאים עצמם בסופו של דבר בשיחת נפש בנסט, שיחת נפש שתמי מנסה משום מה להפריע לה בכל דרך, גם אחרי שהיא רואה שהדלת נעולה. יו תמי איך רואים שהיית ילדה שלא נתנה להורים להיות בשירותים 5 דקות. אבל לענייננו- רועי הולך על זה! "יש לי רגשות אליך", הוא אומר בפשטות ומריה מפתיעה: "אני איתך שם". עכשיו בסדר, זה אסור ולא יפה וכו' - אבל זה קורה ואין מה לעשות; מה שכן אפשר לעשות זה להסתכל על הגרסה הילדותית, האופורטוניסטית והדי אגואיסטית של זה (מגי וישראל) לעומת הגרסה הבוגרת והאלגנטית של זה (מריה ורועי).

 האח הגדול
 

עכשיו שהמסוק כבר לא מאיים לנו מעל הראש (צילום מסך )

קודם כל רועי הוא גבר, הוא ג'נטלמן – הוא לא רצה להגיד למריה איך הוא מרגיש עד עכשיו כדי שהיא לא תהיה במצב הזה כדי שחלילה היא לא תצא רע בגללו, זאת אהבה. שנית הוא מתוודה על רגשותיו, כמו גבר אמיתי, בלי משחקי טימון ופומבה ומשיכות בצמה (או במקרה של מגי בבנדנה), בלי הממרחים הידועים של "וואלה מה שיהיה יהיה"/ "לא יודע, כיף לי איתך", אלא צלול וברור – "אני כאן ואני רוצה", ואילו מריה לעומת מגי, לא משחקת באש כמו טינאייג'רית שיכורה במידברן, אלא מבינה את המשמעויות של המצב, שומרת על הגבולות שהיא יכולה לשמור (שבהם לא כלולים כידוע גבולות הלב) ומנסה ליישב טראנסאטלנטית את המצב מול החבר מחדר האח הגדול.

 האח הגדול
 

לא שוגי, ברנפלקס (צילום מסך )

לירז נשארת עם עגלה ריקה

סמואל, אהוב ליבה של לירז, עזב את הבית אחרי קרב צמוד (עריכתית לפחות) מול תומר, הנמסיס של לירז. סמואל היה דייר חמוד, שוחר טוב אבל לא מספיק אמיץ כדי להיות דמות יותר מחמודה אלא גם מעניינת. טראגי בשביל לירז ששמה את כל הביצים שלה בסל שלו ובמכון הדיגי והקיצי שלהם ולא ממש פיתחה שום קשר אחר בבית, יהיה מעניין לראות איך היא תתרומם מכאן אבל כמו שהיא אומרת כל שעה עגולה בערך – היא עברה כבר כמה דברים בחיים.

רגעים לציטוט:

לירז: "להלבין פני אדם ברבים זה שווה לרצח", ולא לאכול את העוגייה שהכין לך? נסיון רצח?

סמואל לתמי: "זה נשמע כאילו יש לך רגשות לישראל עדיין", חוש חש הבלש פותר כל תעלומה

ישראל: "זה מהדברים האלה שאתה מתעורר בניידת ושואל 'מה עשיתי'?" כן, ברור

תמי לישראל: "אם יהיה בינך ובין מגי משהו אני פשוט אתמוטט": אבל תהנו נשמה, אני הכי מפרגנת

אורלי ללירז: "הלוואי ואת וסמואל תתחתנו ותביאו ילדים יא ראבי!" יא ראבי אוהב מלאות?

אורלי: "איפה המסוק שלי? למה אחותי שולה לא עושה מגבית?" יש'ך שקל? אני צריכה להרים מסוק

סימה לתמי אחרי שניסתה להיכנס לנסט: "את נדחפת, את מפריעה. את שומעת מה אני אומרת לך?", רמיזה קלה

 האח הגדול
 

משהו מתוק לסיום (צילום מסך )