ירדנה ארזי, לירז עמיר

התגעגענו: ירדנה ארזי חוזרת לנשמתה הצוענית

ירדנה ארזי חוזרת לנשמתה הצוענית, פאר טסי ופבלו רוזנברג בחיבור מעניין, ליאור נרקיס בשיר חפלות חדש וסטפן לגר וסקאזי משחררים שיר לקיץ. חדשות המוזיקה הישראלית

הפתעה חדשה מבית היוצר של ירדנה ארזי – "אם הוא ילך", שיר הומוריסטי בניחוח צועני (כפי שירדנה עשתה בסוף האייטיז) שכתבה מילותיו איה כורם ללחן גרמני-צועני נושן. השיר, המציג דרמטיזציה רומנטית בהומור שנון מחזיר אותנו אל ירדנה של תקופת אלבומה "נשמה צוענית" ולא רק שנשמע קליט והולם את קולה והסטייל שלה, אלא תופס את האוזן משמיעה ראשונה.

אחד החיבורים המתוקים, המעולים והמיוחדים קרה השבוע בשירו החדש של פאר טסי – "משהו מתוק" במסגרת הפרויקט המוזיקלי החדש שלו – "הפוך לשנינו". הפעם אירח טסי את פבלו רוזנברג והשניים ביצעו שיר קיץ קצבי, שרמנטי, הומוריסטי וקליט שעושה טוב על הלב ומשרת היטב את המטרה.

ליאור נרקיס פתח את הקיץ שלו עם "מהרסת", להיט חתונות חדש שדוגל בחפלה ים תיכונית פרועה ואותנטית כפי שרק ליאור יודע לעשות. בביצוע נוטף אנרגיות, דרבוקות, פזמון קליט, טקסט בנאלי אך זורם עם הקצב – נרקיס לא משאיר אף רגל לא רוקדת.

סטפן לגר וסקאזי חברו לשיר משותף ולוהט בצרפתית ואנגלית – TAPPEZ LES MAINS שאומר "למחוא כפיים". השיר, שהוחתם על ידי חברת יוניברסל הבינלאומית, הוא אלקטרו-היפ הופ קצבי, מסקרן, ממכר ובעיקר מעניין שמגוון ביטים אלקטרוניים פרי עטו של סקאזי עם ביצוע פופי כריזמטי של סטפן. ואם לא די בכך, בסוף השיר, ישנה פריטת פסנתר קלאסית הפורטת היטב על נימי הנשמה. ככה יוצרים להיט.

במה חדשה: עדי אברהמי – "היי, ברוך הבא"

היוצרת והזמרת עדי אברהמי, בוגרת בית הספר למשחק "בית צבי", חבקה השבוע שיר שני – "היי, ברוך הבא", פופ רומנטי קליל ומתוק שכתבה והלחינה בעצמה לעיבוד והפקה מוסיקלית של אריאל טוכמן. שיר הבכורה הראשון שלה, "היא שעמדה", זכה להצלחה נאה בכלי התקשורת וכפי שזה נשמע, השיר השני הולך בעקבותיו.