דנה אינטרנשיונל, יח,צ

"אני סיכון בטיחותי?": המשטרה נגד הופעת דנה במצעד הגאווה

לקראת מצעד הגאווה שייערך מחר, היתה אמורה דנה אינטרנשיונל לעלות על משאית שתעוצב בהשראת שמלת הנוצות מ-1998. ההודעה של המשטרה, מספר מנהלה האישי, תפסה אותה בהלם

מצעד הגאווה שייערך מחר בתל אביב יציין 20 שנים לתחילתו של האירוע, אבל דווקא האייקון הבולט ביותר של הקהילה מאותה שנת 1998 פורצת דרך - דנה אינטרנשיונל - לא תוכל להשתתף בו.

מנהלה האישי של הזמרת מסר הערב כי המשטרה אינה מאשרת לזמרת להשתתף במצעד, אליו היתה אמורה להגיע מחר כחלק ממיזם של חברת מייקרוסופט. בחברה תכננו משאית מושקעת בהשראת שמלת הנוצות של דנה, ואליה היתה אמורה הזמרת לטפס למשך רבע שעה - רק שעל פי הודעתו, המשטרה לא אישרה את היוזמה "מחשש להתקהלות", וכל הנסיונות לשכנע אותם אחרת, ולשלם ככל שיידרש לשוטרים כדי שיאבטחו את המשאית, נענו בשלילה.

"אני המומה וחסרת מילים. אני? סיכון בטיחותי?", שאלה דנה, שזכתה ב-1998 באירוויזיון, הופיעה מאז במצעדים בכל רחבי העולם, והיתה אמורה להביא את הדיווה גם למצעד מחר, "אלה התשובות שיש למשטרה במקום לסייע ולשמור על הציבור? אני ממש לא מבינה את האיסור הזה".

ממשטרת ישראל נמסר:

"מתוקף תפקידנו עפ״י חוק לשמירת שלום הציבור ביטחונו ובטיחותו, משטרת ישראל נערכה באופן סדור ומקצועי לקראת קיומו של מצעד הגאווה בת״א במשך השבועות האחרונים ביחד ובשיתוף פעולה עם יתר הגורמים הרלוונטיים. היערכות המשטרה התבססה, בין היתר, על הערכות מצב מקיפות ובתיאום מלא עם נציגי הקהילה, כל זאת בכדי לאפשר את קיומו התקין והבטוח של האירוע.

"הבקשה לקיום הופעה של הזמרת דנה אינטרנשיונל ע"ג משאית המשתתפת בתהלוכה, עלתה לראשונה רק אתמול לאחר סיום ההערכות של כלל הגורמים לתהלוכה. לאחר התייעצות עם מהנדס בטיחות ובשים לב לחוות דעתו, הוחלט שלא לאפשר את קיום ההופעה על גבי המשאית בנסיבות שנוצרו. יודגש כי על פי חוות דעתו של יועץ הבטיחות, אין לאשר לאף אומן בסדר גודל גדול להופיע על משאית, זאת מטעמי בטיחות.

"נציין כי המשטרה וההפקה אישרו במה בנקודת הכינוס וכן מסיבה ובמה בנקודת הסיום ולפיכך, כל אומן המעוניין להופיע כחלק ממצעד הגאווה מוזמן ויכול להשתלב במופע על במה העונה לדרישות הבטיחות".