שיאני הקריאה בין הילדים בישראל , חדשות עשר

מכורים למסכים? הכירו את הלל, הילד שקרא השנה 181 ספרים

בדור שהולך ונצמד יותר ויותר לסמארטפונים, יש גם ילדים שהולכים נגד הזרם, מעריצים את ינץ לוי וחבריו, ומסבירים: "זה כמו לצלול לתוך הרפתקה" • שבוע הספר, הדור הבא

שבוע הספר העברי נפתח, וזו ההזדמנות לפגוש את הילדים שאוהבים לגלות עולמות חדשים.

איתמר, הילל וטליה בני ה-9, ועילאי רק בן 7 שברו שיאים בקריאה בשנה האחרונה - לא פחות מ-551 ספרים. "זה כמו לצלול לתוך עולם של דמיון", אומר הילל, "אני צוללת לתוך הרפתקה", מסבירה טליה.

הרפתקֶאות הדוד אריה, תוחלת החיים של אהבה וְכשסבא אליהו היה קטן – על כל אלה חתום הסופר ינץ לוי. הבוקר הוא יצא מהמדפים לְמפגש עם מי שמבלים זמן רב בין סיפוריו. "כל המריבות של צפריר ויינון בספרים - אני לא ממציא אותן, הן באמת היו ביני לבין אחי כשהיינו קטנים", הוא מספר, "אני תמיד לוקח דברים מהמציאות ומהדמיון ומערבב יחד".

ינץ לוי עם ארבעת הילדים שיאני הקריאה בישראל

ינץ לוי עם ארבעת הילדים שיאני הקריאה בישראל (חדשות עשר )

 

על פי התאחדות הוצאות הספרים, כ-8 מיליון ספרים נמכרו בשנה שעברה בישראל - ובמקביל יצאו כ-7,000 כותרים חדשים. 

גם איתי ואריאל, אחים מדימונה, מתרגשים השבוע במיוחד. "איתי קורא ספרים של מבוגרים, כמו הארי פוטר", מספרת האחות בהערצה. "אבא מביא לי קלאסיקות, מה שאני מבקש וזהו", מספר האח.


הטלפונים החכמים שהם בדרך כלל מוקד תשומת הלב של הילדים, הופכים השבוע לדבר קצת שולי – כשאור הזרקורים מופנה אל המילים, הדפים וְהדפדוף בספר. לכבוד אלופי ואלופות הקריאה, תקיים עיריית תל אביב יפו בשבוע הבא טקס הענקת תעודות בספריה שביפו.