האח הגדול, צילום מסך

"נראה לכם הגיוני שיש מקרר על שמה?"

האח הגדול פרק 9: תשכחו מהקרב על המילקי יש קרב חדש בעיר - שניצל טבעול. אז איך הוא מעורר כאלה רגשות ומתי טבעול ירימו את הכפפה עם קמפיין? מיכל קליינברג, ביקורת

הפרק של אתמול חשף שני דברים חשובים: גם את האח הגדול החדש וגם את תעצומות הנפש שיכולות להיות סביב שניצל טבעול, תעצומות שמעולם לא דמיינתי שיכולות להיות כמותן ובסופו של דבר פרסומת באורך שעתיים בפריים טיים ש"טבעול" לא יכלו לחלום עליה. אם אני אשת השיווק של "טבעול" אני שמה את כל הפרק של אתמול ב-sponsored, שירוץ ברשת עד סוף הימים, אבל חזרה לעניינו, שניצל תירס או ברוקולי?

קודם כל מילה טובה לעריכה: היא קיימת. לראשונה מתחילת העונה היה נראה שמישהו ממש ערך את הפרק, ולא תוך כדי התקף אפילפטי; היו הפעם עלילות ולא רק שברי עלילות, כמעט בכל הפעמים המוזיקה התאימה למה שמראים וחוץ מהרבה זמן מסך תמוה לתבלין הכמון, היה פרק פחות או יותר ארוז.  

פספסתם את הפרקים הקודמים? תתבישו לכם:

הדחת העשור: סיפורה של האחות הגדולה שהדיחה את עצמה

האח הגדול מציג: דו קיום? גם לא בחלל החיצון

 האח הגדול
 

כשיש לך נשירה בעונות מעבר (צילום מסך )

אז על מה היתה הדרמה הגדולה? מתברר שדיירי בית האח הגדול חיים על בשר קצוץ ו"גביע" חרדל שזה תפריט מעניין ואוונגרדי אפילו, אבל וואלק, לא מתאים לארוחת בוקר, או כמו שאומר אליאב: "אי אפשר לאכול קציצה על הבוקר, מה אנחנו באילת?" סיכם הכל. אם כך, אורלי ואליאב מתחננים לאחות הגדולה ת.נ.צ.ב.ה שתביא משהו יותר מתאים לארוחת בוקר וזו מוכנה להביא להם קוואקר, אבל אנחנו פה בני אדם ולא אלכסנדרין התוכי של אביאל נכון?? (סתם, קוואקר זה טעים ודייסה זה החיים, אלכסנדרין יודע מה הוא עושה).

בכל אופן, בישיבת התקציב נפתחת סערה כמיטב המסורת, לירז צריכה אגוזים אבל מירב שונאת את לירז אז זה לא רלוונטי מה היא צריכה וסימה "שומרת על הפיגורה" אז אפשר להאכיל אותה רק בקרח מתובל, הגברים צריכים 80 ק"ג עוף או משהו כזה וגם בואו לא נשכח שצריך שיישאר כסף לקונדישינר לגומיה של אורלי! אז ישיבת התקציב מתפוצצת וחיש מהר כמו במשפחות הכי טובות - שיחה על שניצלים הופכת לשיחה על מי אמא טובה יותר.

 האח הגדול
 

אני כשאני ממחזרת בקבוקים  (צילום מסך )

שטן מהלך על שתיים

לירז צמחונית ורוצה להזמין שניצל טבעול, אבל מירב לא אוהבת לא את לירז ולא שניצל טבעול ולכן היא חושבת שאין לזה מקום, ומחליטה באלגנטיות של קיפוד לשאול את לירז (להודיע לה) אם אפשר שהיא תכין לה קציצות במקום, לירז מסרבת ומירב פותחת המבערים: "מה זה אי אפשר לדבר איתך, באתי ותראי אותך". עכשיו, מה לירז עשתה לא בסדר בעצם? לא הסכימה להצעה של מירב, ואם זה משהו שלא בסדר מכאן שלא הייתה זו הצעה אלא פקודה, הלא כן? אבל בנרטיב של מירב הצדק אצלה (וגם נעלי הלובטונס של סימה, אותם קיבלה אחרי רמזים עבים יותר מעור של פיל).

איפשהו בשלהי הריב סימה תציג 'self combust' מהו, עם ההתלקחות הספונטנית המהירה בהיסטוריה, בה היא נזכרת שלירז אמרה לה לא להעביר את השריטות שלה לבת שלה (באמת לא משהו להגיד), מכריזה שלירז היא לא פחות מאשר שטן מהלך על שתיים ופורצת בבכי על כל מה שעברה במיאמי, מתי נגלה מה זה היה ואיזה סוג של שניצל היה מעורב בפרשיה?

בסופו של דבר הריב הזה העלה שתי שאלות: הראשונה – למה תומר ספג את כל האש ולא מירב שהתלהמה לכל עבר? והשניה – מה זה מקלחת חריצים והאם זה מה שאני חושבת שזה?

 האח הגדול
 

אני כשהמארחת אומרת לי שיש מקום רק על הבר (צילום מסך )

עזיבת האחות ופרופורציות בחיים

האחות מזמנת את הדיירים לסלון לגלות להם שהיא עוזבת ולהסביר שהחיים זה מה שקורה בזמן שאתה רב על שניצל טבעול בחירוף נפש. האחות מודיעה על פרישתה במשהו כזה: "בעוד 50 מטרים, בכיכר, צאו ביציאה הראשונה, אני עוזבת אתכם אבל תמיד אהיה בשבילכם האחות הגדולה והמונוטונית, הגעתם ליעד", ומיד דיירי הבית פוצחים בתחרות דמעות, נופלים זה על כתפו של זה, מייבבים, זועקים אל השמיים. מה אני אגיד לכם, אני חייבת לגלות מה היא שמה להם בקוואקר. 

אז יש אח גדול חדש ויותר מהכל ברור הוא מעורר את יצר הפלרטוט של הנשים כמו ששום ישראל בלי חולצה לא הצליח עד כה, כי ככה אנחנו, אוהבות מסתורין וכשהגבר שמאחורי המצלמה יכול להיות כל אחד – רק סביר יהיה להניח שזה כריסטיאן גריי מחמישים גוונים של אפור. וכך, נכנסות המבייצות, סליחה הבנות, לחדר האח בזו אחר זו, לבליינד דייט של חייהן; תמי נבוכה, מגי שולפת צחקוק ילדות מתקתק, סימה מתרווחת עם כוס יין דמיונית לספר על היום ה"סופר אימושיונל" שהיה לה ומירב מביאה לו צלחת מפרום, כי כל אחת וכוחות הפיתוי שלה.

 האח הגדול
 

הוא שאל כמה זמן מסך אתה מקבל? (צילום מסך )

הבנים לעומת זאת, באופן מתבקש קצת יותר חשדנים; רועי (כן יש רועי זוכרים?) לא מצליח ליצור קשר עין ולא ממש רוצה לדבר ואליאב בתסביכים בנוגע לזמן שלקח לאח לקרוא לו לבוא ("שכחת שיש לך אח קטן!") ואז טוען בחדרו שהוא קלט עליו "כמה תכונות אופי ושלא ינסה לערבל את הבלנדר".

אבל סה"כ האח החדש נראה (נשמע) מבטיח, אז בזמן שקותי, סליחה אליאב, מתרגל אליו והבנות מחפשות אותו בטינדר – לנו רק נותר לקוות שהוא יעשה קצת סדר בבית, ש"טבעול" יציעו ללירז קמפיין כשהיא תצא, שהנעליים שסימה נתנה למירב זה חיקוי ושבאילת יפסיקו לאכול קציצות על הבוקר.

רגעים לציטוט:

לירז על המסוק של סימה: "זה מקסים אבל יש אנשים שאין להם מה לאכול", מפרגנת סך הכל

מירב אחרי שקיבלה את הלובטונס של סימה: "אני אביא לך 10 שקלים!", עסקת חייה של סימה אין ספק

תומר על לירז: "נראה לכם הגיוני שיש מקרר על שמה?" בהחלט, סמל סטטוס

מירב על לירז: "היא הקפיצה לי את הקוף", לכי תבדקי את שאר הקופים בארון חשמל

ישראל: יש ילדי יוגורט שגדלו בקצפת", לא ילדים רגישים ללקטוז זה בטוח

אורלי לאליאב: "אם אתה לא מבין מה אני אומרת תגיד אני לא מבין", מבוא לשיחה, פרק א'

 האח הגדול
 

רואים (צילום מסך )