סרטים יוצאים מציאות, יח"צ

רוצים גם לראות סרט ב-10 ש"ח בלבד וגם לעשות מצווה? לפרטים

פסטיבל קולנוע מיוחד במינו, בכורה עולמית של בת-שבע וגם: פסטיבל בינלאומי במוסררה • כל ההמלצות לבילוי השבוע

מחול: בת שבע מציגה: בכורה עולמית ל-CANINE JAUNÂTRE 3 - ניב מצהיב 3:

מתי: בכורה: 31.05, 20:30

איפה: תיאטרון ירושלים

"המקום שבו הלב פועם, אינו בהכרח המקום שבו הוא נשאר" – כך מתארת הכוריאוגרפית המוערכת מרלן מונטירו פריטאס את נקודת המוצא הרעיונית של יצירתה החדשה "ניב מצהיב 3" בביצוע להקת מחול בת-שבע, שתוצג בבכורה עולמית בפסטיבל ישראל, ולאחר מכן במרכז סוזן דלל ובבמות נוספות ברחבי העולם.

בעקבות הופעתה בפסטיבל ישראל 2016 עם היצירה "על שנהב ובשר – גם פסלים סובלים", הזמין אוהד נהרין את מונטירו פריטאס, זוכת פרס "אריה הכסף" היוקרתי בתחום המחול בביאנלה בוונציה 2018, ליצור יצירה חדשה ללהקת מחול בת-שבע. את "ניב מצהיב 3", היא מתארת כאתר בנייה משחקי שנשלט בידי פסלונים, ומנוהל כמופע קרקס פרוע. בתוך העולם הדמיוני שיוצרת מונטירו פריטאס, משולבים אלמנטים כמו פיגומים ואבק, משימות שונות, תאונות... והרקדנים מתפקדים בקיום בימתי שמורכב מסתירות: בנייה לעומת פירוק, מלאכה לעומת בטלה, פעלתנות לעומת הזדחלות.

עבודותיה של מונטירו פריטאס מאופיינות באינטנסיביות, בכנות ובחספוס. בשיתוף הפעולה עם רקדני בת-שבע היא מבקשת מהם לחשוב מעבר לווירטואוזיות של הגוף – ליצור גופים שאין בהם היררכיות, שאינם נשלטים בידי המוח ואינם פועמים רק בזכות הלב.

משך המופע כ-60 דקות ללא הפסקה

כוריאוגרפיה: מרלן מונטירו פריטאס | אסיסטנט: אנדראס מרק | עיצוב תאורה וחלל: יאניק פוסייר | תחקיר: מרלן מונטירו פריטאס, ז'ואאו פרנסיסקו פיגיירה | ניהול להקה: יניב נגר | ניהול חזרות: לוק ג'ייקובס | הפקה: להקת מחול בת-שבע, בשיתוף פסטיבל מונפלייה ופסטיבל יולידאנס, אמסטרדם, 2018

בביצוע רקדני להקת מחול בת-שבע עונת 2018-2017: איתי אקסלרד, בילי בארי, יעל בן-עזר, בן גרין, אימרה ון אופסטל, ארז זוהר, מתן כהן, רני לבצלטר, הוגו מרמלדה, ארי נקמורה, יונתן (יוני) סימון, אמליה סמית', צ'ונוונג קים, ניצן רסלר, קייל שוריך, שין-יי שיאנג, מעיין שיינפלד

מחיר: 160 ₪

כרטיסים ניתן לרכוש כאן, לבירור תאריכים נוספים למופע לחצו כאן

 בת-שבע בחזרות
 

בת-שבע בחזרות( צילום: אסקף 2)

 

במה: הסונטות של שייקספיר

מתי: 30.05, 19:00, 21:00

איפה: צוותא 2, תל-אביב

עיבוד בימתי ראשון מסוגו לאחד מגופי השירה הגדולים שנוצרו אי-פעם: הסונטות של ויליאם שייקספיר. 
שקספיר המשורר – משוקע בעצמו, וידויי ומיוסר – מפנה את רוב הסונטות לידיד, גבר צעיר ויפה-תואר, ומפציר בו להנציח את יופיו ולהנחילו לדור הבא; סונטות אחרות סובבות סביב מי שמכונה "הגברת השחורה"; מעבר למשולש האירוטי הזה, עומדים במוקד נושאים כגון: תענוגות האהבה וצער הפרידה, היופי הכלה למול הזמן הדוהר-אוזל ואתגרי הטבע, קנאת היוצר ליצירתו, וכיו"ב. אז... איך מציע לנו שייקספיר לנצח את הזמן

בהשתתפות: יואב אמיר, רעות ברדה-לוי, אודליה דדון, אורטל זיו, דבי לוין, גל שמאי 

מחיר: 50₪

כרטיסים ניתן לרכוש כאן


קולנוע: פסטיבל "יוצרים מציאות #5"

מתי: 28.05-31.05

איפה: סינמטק ירושליפם

מה הציבור חושב על אנשים עם מוגבלות? התשובה לא מתמיד מחמיאה. בעמותת שק"ל – שילוב קהילתי לאנשים עם צרכים מיוחדים החליטו לפעול קצת אחרת ולרתום את כוחו של הקולנוע לעיצוב דעת הקהל ולשינוי תפיסות וגישות כלפי אנשים עם מוגבלויות. וכל זאת במחיר מונגש של 10 ₪ לכרטיס.

רבים מהסרטים המוצגים משלבים אנשים עם מוגבלויות כיוצרים: במאים, שחקנים, תסריטאים וצלמים. מלבד הצגתם של סרטים איכותיים המככבים בפסטיבלים בארץ ובעולם, מעלה הפסטיבל סוגיות חשובות לסדר היום הציבורי לגבי מקומם וזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות לעבודה מתאימה ששכר הולם בצידה, ללימודים והתקדמות, למגורים נאותים, לשילוב בקהילה ובציבור בישראל.

קלרה פלדמן, מנכ"ל עמותת שק"ל מספרת כי "סרטים יוצרים מציאות" הנו הפסטיבל המוביל בישראל לסרטים עכשוויים העוסקים במוגבלויות ובאנשים המתמודדים איתן מפרספקטיבות של שוויון, קבלה חברתית וקידום זכויות "דרך עשרים סרטים זוכי פרסים מהארץ ומהעולם, נטלטל את מושג "המגבלה" ונאפשר חיבורים חוויתיים בין סוגים שונים של אנשים ואת הפסטיבל החמישי בסרטים מעולים וזוכי פרסים מכל העולם. ואנחנו בטוחים כי הקהל הרחב שיגיע לצפות בסרטים יהנה מחוויה מיוחדת במינה"

בנוסף, לסרטים יתקיימו במסגרת הפסטיבל מגוון פעילויות חדשניות  בהם אירוע מציאות מדומה ונארח יוצרים מרחבי העולם. הפסטיבל יציג לראשונה בישראל  מרחב מציאות מדומה בו ניתן לחוות את המוגבלות מנקודות מבט שונות באמצעים טכנולוגיים המעניקים חוויה טוטאלית. אורחי הפסטיבל, קולקטיב "המעבדה-להיות-אחר" מספרד, יאפשרו לקהל להתנסות ב"מכונה שמחליפה גוף".

הפסטיבל יפתח במחווה חגיגית לציון 50 שנה לצילומי הסרט "תעלת בלאומילך" סרטו המונומנטלי של קישון כביטוי לטשטוש הגבול בין שגעון לשפיות.  באיוע הפתיחה יעלו  לבמה  אח"מים וביחד יפעילו פטיש אוויר כיריית הפתיחה של הפסטיבל וכסמל לשבירת סטריאוטיפים ותקרות זכוכית. האירוע בהנחיית  ליהיא לפיד.

שק"ל הנה העמותה המובילה בישראל לשילוב אנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. בשק"ל מאמינים ששילוב אנשים עם מוגבלויות הוא משימה לאומית המשפרת את החברה כולה. במשך קרוב ל-40 שנות קיומה, העניקה שק"ל פתרונות לעשרות אלפי אנשים, בתחומי: דיור בקהילה, תעסוקה שיקומית, תרבות ופנאי, טיפול, ייעוץ והנגשה.

מחיר: 10₪

תוכניה מלאה, כרטיסים ופרטים נוספים ניתן למצוא כאן


מיוחד: פסטיבל "מוסררה מיקס"

מתי: 29.05-31.05, 19:00-23:00

איפה: רחבי שכונת מוסררה, ירושלים

פסטיבל האמנות הבינלאומי "מוסררה מיקס" חוזר זו השנה ה-18 לרחבי שכונת מוסררה בירושלים, עם תוכנית רב-תחומית עשירה של עשרות אמנים ומוזיקאים מהארץ ומהעולם. יצירות האמנות, מופעי המוזיקה ואירועי העיון מאפשרים שיטוט חופשי וחקירה ברחבי השכונה - ויתקיימו בתוך מתחמי הגלריה, בחצרות הבתים, באולמות, ברחובות ובמרחבים הציבוריים של מוסררה - שכונת תפר רב-תרבותית ומרתקת בירושלים. הפסטיבל נערך מדי שנה ביוזמתו ובהפקתו של מוסררה - בית הספר הרב תחומי לאמנות וחברה ע"ש נגר. השנה נושא הפסטיבל יתמקד באי-ודאות ובשיבושים. שם הפסטיבל נגזר מהמונח "תפנית נשימה" שטבע פאול צלאן, מגדולי המשוררים האירופאים והיהודים בתקופה המודרנית, אשר לפיו - בתוך אי-הוודאות, ישנן שיטות שיכולות להחזיק אותנו ולשמור על האיזון, וקיימת תקווה, אלא שגם השיטות הללו משתנות כל הזמן.

** הכניסה לכל האירועים חופשית **

לפרטים מלאים לחצו כאן


מוזיקה: אריק ברמן בבארבי

מתי: 31.05.18

איפה: בארבי, תל-אביב

אריק ברמן, מהזמרים והזמרים היחודיים בישראל בהופעה עם שירים מכל האלבומים.

ארבעת אלבומיו הראשונים הנפיקו להיטי ענק שכבשו את תחנות הרדיו ולבבות המאזינים , זיכו אותו בכל פרס אפשריוקיבעו את מעמדו במוסיקה הישראלית.

האלבום החדש הוא תוצאה של חיפוש ואיסוף חומרים במהלך חמש השנים האחרונות .את האלבום הפיקה חברתו המוכשרת תמר אייזנמן  ומנגנים בו מיטב המוסיקאים ביניהם  -יהונדב הלוי, יונתן לוי, עדן לדין, דניאל קורן, פיליפ דיזק ואף תמר בעצמה. במופע החדש מגיש ברמן את שירי האלבום החדש לצד שיריו המוכרים והאהובים.

מחיר: 90₪

כרטיסים ניתן לרכוש כאן