האח הגדול, צילום מסך

האח הגדול – נשים נשים, שק של משברים

האח הגדול פרק 4: הנשים מקבלות את הבמה ומשאירות אותה בוכיה במיוחד (ואח"כ גם מרכלות עליה מאחורי הגב) וגם חשיפה בלעדית: כך גברים רבים! מיכל קליינברג, ביקורת

היה זה פרק שהיה כמעט על סף השייימינג למין הנשי, עם דרמות, סצנות, דמעות, קנאה, ריכולים, צביעות ועוד שלל פיצ'יפקעס חמודים של בנות, כשלא ברור האם זו תוצאה של ההסנכרנות הנשית הידועה שמביאה למתקפת PMS חסרת מעצורים, או שמא זה פשוט מה שקורה בניצוחה של אחות גדולה על העסק.  

הפרק מתחיל באינה, אינה פגועה מרועי שלא מספיק מתייחס אליה ועושה לו סצנות שהם התגלמות הסיבה שכל רווק מושבע רוצה להישאר כזה: "אתה רואה שאני לא מרגישה טוב ובכלל לא אכפת לך, "לא משנה עזוב, הכל טוב", קוקטייל של יללנות, פאסיב אגרסיב ועלבון, במילים אחרות – כל מה שגברים הכי אוהבים. רועי מאידך מפגין סיבולת מרשימה כשהוא מביא לאינה כוס מים מלווה בצ'אפחה חברית על הגב, בדיוק מה שאינה רצתה – רק ההיפך.

פספסתם את הפרקים הקודמים? 

למה באח הגדול חושבים שכל שיחה עם ערביה היא מפחידה?

חידה: כמה בוטוקס מצטבר יש בבית האח הגדול?

אבל אחר כך מתחילה מסכת התעללות באינה המסכנה; האחות הגדולה עושה מעין מהלך נטול הסבר אמיתי, משהו בין הדחת ביניים, לסוציומטרי חינוכי, למשפט לחצר. במהלך זה נחשף בעצם מי האנשים שרוב דיירי הבית לא רוצים שיישארו, "המובילה" בנקודות – אינה.

 האח הגדול
 

צער בעלי חיים (צילום מסך )

אחריה בתחרות צמודה עומדת תמי אבל נגיע לזה. אפשר להגיד על אינה הרבה דברים, שהיא דרמה קווין, שהיא הגזימה עם הבוטוקס, שהיא לא הבועה הכי מוגזת בסודה – אבל היא לא בן אדם רע, היא נראית בסך הכל בן אדם לא מזיק, שבסופו של דבר יסתפק במעט חום ואהבה, לא משנה ממי. אז בחשיפה חגיגית משל היו אלה הקלסרים האיראניים במצגת של ביבי, נחשפים הדיירים הכי פחות רצויים בבית ואינה מגלה שלא רק שהיא מובילה אלא שגם האקס שם אותה (הכי טבעי בעולם) ואוכלת סרט (הכי טבעי בעולם).

משם אינה מתחילה שביל חוצה ישראל בבית כשהיא הולכת בזעם ממקום למקום, מנסה להגיד איך היא מרגישה, לא מצליחה, פורשת, הולכת לתחנה אחרת וחוזר חלילה. בסוף תמצא נחמה בזרועותיו של סמואל (שאולי הולך להפתיע העונה) והשניים הופכים לזוג – איך זה קורה? את זה האחות לא מראה לנו, אבל את אורלי ואליאב שרים במטבח עם בצל ותפוחי אדמה כן.

 האח הגדול
 

מתחת לחיפושית - לא אינה #metoo (צילום מסך )

מה קשור פוליטיקה?

נעבור למשבר הבא – הנשברת התורנית: שמס. הנה הגיע הריב הבלתי נמנע על האם צריך להרוג את כל הערבים או רק חלק; לפי לירז: להרוג את המחבלים ואת המשפחות שלהם, כששמס תשאל מה לגבי מחבלים יהודים (ע"ע הרצח בדומא) לירז תוכיח חוש צדק מהו ותאמר בנחישות "כן, להרוס להם את הבתים". בתים, הורים, פוטייטו פוטטו.

שמס נכנסה לייצג את המגזר במוסלמי והייתה אמורה לצפות שיחות מעין אלה במדויק ולהתכונן אליהם בע"פ בבית עם כרטיסיות ומרקרים אבל במקום זה באופן מפתיע היא נשברת מיד ומצהירה כי היא לא רוצה להיכנס לשיחות פוליטיות שזה מעניין וחבל, כי ייצוג למשוואשה ולמוזיקה מזרחית כבר יש לנו מספיק ודווקא בדיוק את זה את צריכה לעשות בבמת הפריים טיים.

 האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך )

אינטרבנשן בנות

נעבור למשבר האחרון, תמי. תמי מגלה שלא אוהבים אותה ובהלם עד לשד עצמותיה, "תמיד כולם אהבו אותי" (לא ייתכן הסתברותית) והיא לא מצליחה להבין. האחות הגדולה הצהירה כי הדחת החצי הזו היא כדי לתת ללא רצויים הזדמנות "לתקן את הרושם הראשוני שעשו"  (ההשפלה, בחיים לא) ותמי מוצאת את עצמה במעגל נשים על הצד הפחות מעצים שלו (ומי יזם אותו? לא משנה על פי העריכה).

מעגל הנשים הופך כצפוי במהרה לאינטרבנשן בו תמי שומעת את כל הסיבות למה היא לא באה טוב ("אגרסיבית", "עשית עליי רנטגן", "פתחת השמפניה לפני כולם", יש לך חלב על השפתיים" שעל זה הגיבה בזעקה צודקת – "יש לי ילד בן 9!") כשאני רק רוצה להגיד שבסוציומטרי נימוסי שולחן (פתיחת השמפניה) הייתי נשרפת חיש מהר בכיכר העיר ולכן מבחינתי זה לא נחשב, אבל אני מבינה את שאר רוח התלונות, מה גם שלקום בבוקר ולצעוק מהשירותים "איכס איזה בנות דוחות!", זה להיות בת דוחה, לא משנה מה ראית שם.

 האח הגדול
 

כמו מסיבת רווקות רק בלי סאבטקסט (צילום מסך )

המשבר של תמי ממשיך עם משבר "הוא לא שם עליי", הרי זה משבר הנשים הבינלאומי, ישראל מסתבר הוא אחד הרקדנים המקצועיים כי הוא רוקד על 79 חתונות, עם ידי תמנון שמגיעות לכל מקום, לרגל של מגי, לתחת של מריה, לגרון של תומר.. ואם כבר בתומר עסקינן – בואו נדבר על זה.

כשטסטוסטורון פוגש טסטוסטורון

הכל התחיל בכלל במשימת תקציב, תומר שהוא (מסתבר) מנהל קבוצות ביום יום מציע את הדרך שלו שנשמעת הגיונית, ישראל מצידו מציע לחילופין שהוא יהיה הגבר היחיד בבית. חילוקי הדעות מסלימיםם לריב שיוצא לחצר, שם אנחנו מקבלים את כל האלמנטים המוכרים של 'ריב גברים' בצורתם הבסיסית ביותר:

 • "ההתעצבנות" – מלווה בדרך כלל בהתנפחות חזה ו/ או נשיכת האגרוף, באה לסמן לזכר השני שהמצב כבר רציני אחושקשוקי.

 • "ההתחשבנות" – שלב המו"מ כי תכלס אין להם כוח ללכת מכות, בא לידי ביטוי בדרישות הדדיות רפטטיביות כגון "תוריד את הטונים, אתה תוריד את הטונים" וכיוצ'.

 • "הדיבור ללב" – שלב ראשון בפיוס, מלווה בהרבה "אחי" ו"תכבד אותי"/ "תעשה לי את הכבוד"/ "אני מכבד אותך"

 • "פיוס אקספרס" – פיוס שנעשה באיזשהם קודים גבריים בלתי נראים שעשויים מכבוד ופחד, לוחצים ידיים מתחבקים "אני אוהב אותך" עוד קצת "אחי". מה קרה כאן, איך זה קרה? הרי בכלל לא לבנתם את העניינים! בסדר חברים, אין מה לנסות להבין, זה ריב גברים.

 האח הגדול
 

לשניכם יש קטן וזהו (צילום מסך )

רגעים לציטוט:

 • האחות הגדולה לאינה: "האחות הגדולה מקווה שתוכלי להפיק את המירב  מההזדמנות שניתנה לך", האחות הגדולה את סחית ואת מדברת על עצמך בגוף שלישי ולא כיף איתךךךך

 • אינה לרועי: "אתה היית קרוב אליי ברמות מסוימות לא משנה איזה", טוב כל המדינה הבינה לפני עשור שהייתם יזיזים

 • עופר שכטר על הפרסומת: "היי הבובות האלה דיברו יותר ממני", עופר תשאיר לי משהו לעשות!

שאלות

 • למה דיירי הבית נכשלו במשימה הסודית אם הם לא עלו בעצמם על זה שאילן שיקר אלא קיבלו את זה כאופציה ונאלצו לבחור?

 • למה אורלי חושבת שמי שלא מפרגן לאנשים אבל כן מלכלך עליהם הוא "בן אדם אמיתי"?

 • כמה מוזר זה היה כשישראל ישב עם יד על מריה ויד על מגי ואמר: "יושב עם האחיות הקטנות והחכמות שלי", אמא'לה גואל רצון, מאחורייך

 • חידה: איך היפראקטיבי עושה מדיטציה? תשובה: הוא לא!

 צהאח הגדול
 

מכאן תבוא הבשורה (צילום מסך )

 האח הגדול
 

המבט של מריה: "הצילו" (צילום מסך )