נטע ברזילי זוכה באירוויזיון 2018 , רויטרס

נטע ברזילי: "אין שום דבר שדומה למסיבה ישראלית"

הזוכה באירוויזיון 2018 מחתה דמעות התרגשות במסיבת העיתונאים, סיפרה על רגעי המתח ("הייתי בלי משקפיים, לא ראיתי את המסך") והבטיחה מסיבה גדולה בישראל בשנה הבאה

בזמן שאלפים חוגגים בכיכר רבין, ואירופה מנסה לעכל את הסופה הישראלית שחלפה עליה, התיישבה נטע ברזילי במסיבת העיתונאים באלטיס ארנה בליסבון - וכמו שעשתה בשבועות האחרונים, ובימים האחרונים, הציגה את האני מאמין שלה על הבמה הכי גדולה באירופה.

מלכת אירופה: נטע ברזילי זכתה באירוויזיון!

צעד אחר צעד: הבלוג החי מגמר האירוויזיון

"יש בה משהו מנצח": דרכה של נטע מהמחתרת לפסגה

"תמיד אמרתי שמצחיק להשוות בין ז'אנרים מוזיקליים ובין זמרים", אמרה במסיבת העיתונאים. "האותנטיות ניצחה. התמקדתי בביצוע שלי, התמודדתי נגד עצמי. כולם היו מדהימים הלילה, אבל מישהו היה צריך לנצח. הרוב בחר בי, וזה הדבר המרשים ביותר שקרה. אנשים בחרו באדם שונה, במשהו מתפתח, ואני גאה ומרגישה כבוד להביא את האירוע הקסום הזה לישראל. איזה כיף שאנשים בחרו אחרת, שהגענו לכל כך הרבה לבבות. הגיע הזמן, מגיע לנו!".

נטע ברזילי ודורון מדלי במסיבת העיתונאים לאחר הזכייה ב <u><a href=http://https://www.10.tv/eurovision target='_blank'>אירוויזיון 2018</a></u>
 

נטע ברזילי ודורון מדלי במסיבת העיתונאים לאחר הזכייה באירוויזיון 2018 (רויטרס )

 

ברזילי פנתה בעברית למסך הענק בכיכר בתל אביב ("איזה כיף לנו!"), והתבקשה לשחזר את הרגעים המותחים. "הכל היה מעורפל", אמרה, "אני זוכרת לידי 6 אנשים עצבניים שיושבים וצועקים כל הזמן. אמרתי לעצמי 'מה קורה, כולם כאן יודעים על אירוויזיון יותר ממני. לא ראיתי את המסך כי הייתי בלי משקפיים, רק שמעתי אותם מתעצבנים, 'למה אלה נתנו לנו רק 6 נקודות? רק 3 נקודות? רק נקודה אחת? בושה".

הזמרת הישראלית בת ה-25 גם חזרה על מסרי ההעצמה הנשית. "אני רוצה להיות אני, לחגוג את עצמי - לא משנה מה המידה שלי, איך השיער נראה, איך הקול נשמע. אני רק צריכה להיות עצמי, להקשיב לעצמי. עשינו דרך ארוכה לייצר דברים אדג'יים כל פעם וללכת עד הסוף, זה היה מסע ארוך ואנחנו הולכים לחגוג אותו.

מר אירוויזיון: הכירו את דורון מדלי, שעומד מאחורי הלהיט

"נחשבתי אוונגרדית, לא דמיינתי שיחד עם הלופר אצליח, אבל עברתי אודישנים. לא ציפיתי לזכות, אבל כשזכיתי הבנתי שאני יכולה לעשות משהו מיוחד. אם לנטע הצעירה היה אותי בפריים טיים היא אולי היתה קצת יותר מאושרת, היתה לה דוגמה, היתה אלטרנטיבה. זו הסיבה שאני עושה את מה שאני עושה, ואני שמחה מאוד שהצלחתי".

לשאלת אחד העיתונאים הזרים על התוכניות, ענתה: "אין דבר שדומה למסיבה ישראלית, שום דבר. אין לכם מושג מה זה, אבל תגלו בשנה הבאה בתל אביב".