אחרי הופעה "מחשמלת ומדויקת" מול השופטים, נטע מוכנה לגמר

החלק הראשון של גמר אירוויזיון 2018 נערך אמש בליסבון, ובמשלחת הישראלית הביעו שביעות רצון גדולה מההופעה של נטע ברזילי, שגם מצמצמת במעט את הפער מהקפריסאית אלני

נטע ברזילי עלתה אמש לחזרה הגנרלית מול השופטים ב43 מדינות אירופה.

החזרה הגנרלית התנהלה בדיוק כפי שהגמר אמור להתנהל היום, בלו"ז מסודר, מדינה אחר מדינה לפי הסדר שנקבע, ואפילו הצבעת דמה בה פנו המנחים לכל 43 מכריזי הנקודות באירופה, והם העניקו כביכול את הדוז פואה שלהם לאחת המדינות, זאת על מנת לבדוק שאין תקלות בקשר.

נטע ברזילי בחלק הראשון של גמר אירוויזיון 2018
 

ברזילי, אמש. הפיקה לקחים מחצי הגמר (רויטרס )

 

על פי אנשים שנכחו אמש באולם בליסבון, ביניהם עיתונאים, משלחות וקהל, נטע נתנה הופעה "מחשמלת ומדוייקת מבחינה ווקאלית, שעלתה בכמה דרגות על הופעתה בחצי הגמר". לאחר חצי הגמר, המשלחת צפתה שוב כמה וכמה פעמים בהופעה של נטע בחצי הגמר וערכה מספר שינויים בזוויות הצילום לקראת הגמר, דבר שהורגש מאוד בהופעה אמש.

>> לא יכולים לעמוד במתח? את חידון האירוויזיון שלנו כבר ניסיתם?

שומרים את הטוב לסוף? סדר השירים נקבע, נטע חזרה למקום השני

מאבניבי עד דיווה: חמשת שירי האירוויזיון הגדולים של ישראל

הזמרת הקפריסאית אלני פוריירה, שעל פי סוכנויות ההימורים הפייבוריטית לזכייה, עלתה לאחר נטע ותהיה הזמרת הלפני אחרונה שתשיר היום בגמר. גם היא נתנה הופעה טובה מאוד, אך לפי גורמים שנכחו באולם, נראתה "פחות אנרגטית".

ריאן אושאנסי האירי שר באירוויזיון 2018

ריאן אושאנסי האירי, אתמול. רוסיה וסין בכוננות (רויטרס )

 

אז אם הזכרנו את טבלאות ההימורים, כמעט 11 שעות לפני תחילת הגמר, פוריירה מקפריסין ממשיכה להוביל, נטע במקום השני לאחר שצמצמה קצת פערים ביחס ההימורים, ואחריהן אירלנד המפתיעה, ששירה - Together של ריאן אושאנסי - עורר סערה במדינות כמו רוסיה ואפילו סין שבהן איימו לא לשדר את השיר המתייחס לקהילת הלהט"ב, ובקליפ ניתן לראות זוג גברים מחזיקים ידיים.

צרפת ושבדיה סוגרות את החמישיה, וגרמניה שממוקמת כרגע במקום השישי מסתמנת כסוס השחור, עם הופעה מרגשת מאוד של הזמר מיכאל שלוטה ששר על אביו.