שכונה, צילום מסך

מה קורה בעונה החדשה של אחת מסדרות הנוער הטובות בטלוויזיה?

עונתה השלישית של הסדרה "שכונה" ממשיכה לשמור על קצב מותח ומסקרן ומוכיחה שוב מדוע מדובר באחת מסדרות הנוער האיכותיות ביותר על המסך כיום • ביקורת

"שכונה" אחת מסדרות הנוער המצליחות ביותר בשנים האחרונות, חזרה בימים אלה בעונה שלישית, חדשה ומותחת במיוחד.

הסדרה, פרי מוחו של גיורא חמיצר, מגוללת את היחסים בין צפונים לדרומים ביישוב דמיוני בשם נרקיס:  שכוניקים (תושבים "נחותים" מהשכונה) מול הנרקיסים (העשירים ה"אליטה") ביישוב נרקיס. הבדלי המעמדות המוגדרים נחרצות מיטשטשים כשילדי משפחת בן דוד מה"שכונה" מתחברים (עד כדי רומן שנולד בעקבות החיכוך) עם משפחת שיינפלד העשירה, למורת רוחם של בני המשפחה האחרים העושים כל שביכולתם כדי להפריד בין ה"מעמדות". בשלב מסוים, שני הצדדים מאחדים כוחות כדי לעלות על מזימה לא חוקית.

הדמויות הראשיות כוללות את עומר גולדמן בתפקיד ויקי בן דוד, תותי ניניו בתפקיד אחותה רחלי וניר חלפון בתפקיד אודי אחיהן המנהל רומן עם אגם שיינפלד בכיכובה של ליהי קורנובסקי. דמויות המשנה הבולטות הן סוזי שיינפלד, אמה של אגם ויושבת ראש המועצה בגילמה ה"רע" של יעל שרוני המבריקה, ומצידו השני של המתרס בנדה (משה בן דוד) בכיכובו של יוסי מרשק. תפקיד אורח נוסף יש לנטלי עטיה כמגי, אמו של לירון מחבורת ה"שכונקים".

בפרק הכפול שפתח את העונה השלישית, מסתבר כי רחלי (תותי לוי) הייתה במהלך כל העונה השנייה בזמן אחר ובפרק הנוכחי חזרה שוב אל הזמן ה"אמיתי" בו גילתה כי משפחתה וכל השכונה בעצם שרויה בחובות ועליהם לאבד את ביתם, כל הרומנים שנרקמו בעונה השנייה הסתברו כבדויים בעונה הנוכחית ואף העובדה שלירון (חברה של רחלי) שבעונה השנייה היה כוכב כדורגל פרי תגליתו של המאמן צ'יטה מיימון (טל מוסרי), הייתה רחוקה מהמציאות.

בפרקים הראשונים של העונה העלילה מסתבכת:

 אגם ואודי משלימים ורבים נון סטופ בשל זכייתה של אגם ב-50 מיליון שקל בלוטו (מה שהחזיר למשפחתה את העושר שאבד בעונה הראשונה והשנייה) ומתחילה לנהל כלכלית את הבית למורת רוחם של אמה ואחיה.

ויקי מטורטרת בצבא ומסופחת למשטרה צבאית אצל מפקד בשם עמרי שעושה לה את המוות, לילוש ושלומי נעים ונדים ביחסי שנאה-ידידות (לאחר ששלומי פיתח "קראש" כלפי לילוש בעונה השנייה וגילה על כך בעונה השלישית) והחבורה מחליטה לנסוע לאילת, שם שהה המאמן צ'יטה מיימון, בכדי להכיר לו את לירון שמא ירצה להחתימו בקבוצתו (בעונה השלישית).

הסדרה ממשיכה לשמור על טמפו מותח שכולל קטעים הומוריסטיים, מתח מתמשך ומיד מהפרק הראשון של העונה השלישית אפשר להתמכר שוב לסדרה שאינה נופלת לעייפות החומר אלא מספקת עדיין עניין ורעננות שיש במעט מסדרות הנוער כיום.

הסדרה עברה בעונתה השלישית מערוץ "ניקולדיאון" לערוץ "טין ניק" מאותה משפחה.