דקוטה ג'ונסון, יוטיוב

ההפקה ששלחה את דקוטה ג׳ונסון לטיפול

דקוטה ג׳ונסון, המוכרת בעיקר כאנסטסיה סטיל מטרילוגית ״חמישים גוונים של אפור״, כבר הוכיחה שהיא שחקנית נועזת אבל מסתבר שאפילו את ג׳ונסון אפשר לזעזע על סט הצילומים


השחקנית סיפרה לאחרונה למגזין Elle על הצילומים האינטנסיביים של הרימייק לסרט האימה הידוע ״סוספיריה״ מ-1977, בו ג׳ונסון מככבת כגיבורה הבלרינה סוזי בניון. ״לא אשקר״, ג׳ונסון אמרה, ״הסרט הזה ערער אותי עד כדי כך שהייתי צריכה ללכת לטיפול״. ג׳ונסון המשיכה ותיארה בקצרה את ההפקה הביזארית, שנערכה בצפון איטליה במזג האוויר הקפוא: ״היינו במלון נטוש על פסגת הר. היו לו 30 עמודי חשמל על הגג כך שחשמל פעם ברחבי הבניין, וכולם חישמלו אחד את השני״.

 50 גוונים של אופל
 

50 גוונים של אופל(צילום: יח"צ )

 

קלואי גרייס מורץ (״קיק אס״, ״שכנים 2״) הצעירה תככב גם היא בסרט. גרייס מורץ עצמה כבר מנוסה ברימייקים לקלאסיקות אימה מהסבנטיז, לאחר שככבה ב-2013 בתפקיד הכותרת בעיבוד הקולנועי השלישי ל״קארי״ֿ של סטיבן קינג, כשעיבודו של בריאן דה פלמה מ-1976 הפך לאייקוני בז׳אנר. לצד השתיים, תככב בסרט זוכת האוסקר, טילדה סווינטון (״לקרוא ולשרוף״, ״דוקטור סטריינג׳״), ונאמר כי תופיע בו גם ג׳סיקה הרפר, שגילמה את סוזי בסרט המקור.

 קלואי גרייס מורץ
 

קלואי גרייס מורץ(יוטיוב )

 

התפוח לא נופל רחוק מהעץ


בכל הנוגע להתמודדות עם צילומים בלתי אפשריים של סרטי אימה, ג׳ונסון יכלה לבקש טיפים מסבתה האגדית, שמסתמן כי נסיונה בתחום היה משמעותית קיצוני יותר. ג׳ונסון היא כידוע בתה של מלאני גריפית׳, ונכדתה של טיפי הדרן הנפלאה, מכוכבותיו הגדולות של מאסטר המתח, אלפרד היצ׳קוק, שככבה ב״מארני״ ו״ציפורים״ המופתי שלו. הדרן בת ה-88 דיברה רבות במשך השנים האחרונות על האגרסיביות, הקשיים, ההטרדות והאיומים שלטענתה ספגה מצידו של האשף הקולנועי הקפדן והקנאי. 


ג׳ונסון במקביל ספרה כי היא לא מתכננת לשבת בחיבוק ידיים בתקווה שייפול בחלקה תפקיד מעניין, ולשם כך היא נמצאת בתהליכי הקמת חברת הפקות משל עצמה: ״השלמתי עם העובדה שהפרוייקטים שאני רוצה לעבוד בהם לא קיימים, אז אהיה חייבת ליצור אותם עבור עצמי. אני מרגישה בת מזל לחלוטין שאני בעמדה שאני יכולה לעשות זאת״.

קרא לי באירופה


״סוספיריה״ המקורי בויים על-ידי במאי האימה האיטלקי דאריו ארג'נטו, שהיה ממובילי תת-הז׳אנר ה״צהוב״ (באיטלקית Giallo). הסרט עקב אחר רקדנית אמריקאית המגיעה ללמוד בלט באקדמיה יוקרתית בגרמניה, שם היא חושפת את התשתית העל-טבעית והזדונית של המקום המושחת. ״סוספיריה״ לא ממש מחזיק במבחן הזמן, אך הוא יצירה מקורית ששווה להכיר את הססגוניות שלה, שמעוצבת על-ידי צבעי היסוד העזים המזוהים עם הסרט. בכל מקרה, מסקרן לראות מה החידוש יעשה עם רעיונותיו.

על הרימייק של ״סוספיריה״, שעתיד להגיע מבית ההפקות של אמאזון בהמשך השנה, הופקד לוקה גואדנינו, במאי איטלקי גם הוא, שכבר הצהיר כי ויתר על אותה פלטת צבעי היסוד חדה לטובת צבעים ״חורפיים״ ו״מרושעים״. הבמאי גם בישר כי הרימייק מתפקד יותר כמו הומאג׳ לסרט המקורי, מאשר רימייק במובן המסורתי של המילה. זהו שיתוף הפעולה השני של ג׳ונסון וסווינטון עם גואדנינו, לאחר שכיכבו בסרטו ״גלים גבוהים״ (A Bigger Splash) מ-2015, שהתחרה על אריה הזהב בפסטיבל ונציה. עבור סווינטון לבדה זהו שיתוף הפעולה הרביעי עם הבמאי.


בשנה שעברה גואדנינו תפס תשומת לב מירבית בקרב מבקרי הקולנוע וחובבי סרטי אינדי עם ״קרא לי בשמך״. הדרמה הרומנטית, הממוקמת באיטליה, זיכתה את ג׳יימס אייבורי הותיק באוסקר על התסריט המעובד הטוב ביותר. אחד מהאספקטים המוצלחים של הסרט, מלבד כוכבו טימותי שאלאמה, היתה האווירה האירופאית החופשית שגואדנינו הצליח להביא ולהקסים איתה את המסך, בתקווה שיצליח לשחזר זאת ב״סוספיריה״, כאמור במסגרת של טון סוריאליסטי ואפל יותר.

 רדיוהד בהופעה בפארק הירקון
 

תום יורק ( לירון שניידר ואריאל עפרון)

 


״סוספיריה״ בנוסף זכה להתהדר במלחין מיוחד במינו: בדומה לחברו ללהקה, ג׳וני גרינווד, שאחראי על מספר פסקולים מרהיבים, תום יורק מרדיוהד יתנסה לראשונה עם ״סוספיריה״ בכתיבת פסקול עבור סרט ארוך. פרט זה בפני עצמו בהחלט מעודד את הסקרנות סביב העיבוד המתקרב.