להקת ABBA , גטי אימג'ס

באווירה "קסומה": אבבא הקליטו שיר חדש לראשונה מאז 1982

מאמה מיה! אגנתה, ביורן, בני ואנני-פריד נכנסו יחד לאולפן והקליטו שני שירים חדשים "בנסיבות בלתי צפויות", שיושמעו בין היתר בדצמבר הקרוב. "אנשים היו בדמעות"

תנו לנו, תנו לנו, תנו לנו: לראשונה מאז 1982, שנה בה חלק מכוכבי המוזיקה והזמרים הגדולים של היום אפילו לא נולדו, להקת "אבבא" נכנסה היום (שישי) לסטודיו - ויצאה משם עם שיר חדש.

"נסיבות בלתי צפויות", על פי הודעת הלהקה, הובילו את אגנתה פאלצקוג (68), בני אנדרסון (71), ביורן אולבאוס (73) ואנני-פריד לינגסטאד (72) להתאחד שוב. "הרגשנו כולנו שאחרי כ-35 שנים, יכול להיות כיף לאחד כוחות יחד ולהיכנס לאולפן ההקלטות", נמסר בהודעת הלהקה, "והרגשנו כאילו הזמן עמד מלכת". גורל האנסר, דוברת הלהקה, מסרה ל-BBC כי "האווירה היתה קסומה, כמו בימים ההם. חברי הלהקה היו שמחים, וההקלטה היתה קלילה ובלב חמים. זה היה מרגש. לא רק לי הוי דמעות בעיניים".

עדיין לא ברור איך השירים נשמעים או מתי ייצאו לאור, אבל כבר עכשיו ידוע שלאחד מהם יקראו "עדיין יש לי אמונה בך" (I Still have faith in you), ושהוא יבוצע בתוכנית טלוויזיה מיוחדת של BBC ו-NBC שתשודר בדצמבר הקרוב. חברי הלהקה צולמו לפני שנתיים יחד לראשונה מאז אותה 1982, השנה בה התפרקה הלהקה לאחר עשור של הצלחות, ונראה שבשנים האחרונות כמה ממשקעי העבר שמנעו איחודים קודמים כבר הפכו לנחלת העבר.

ארבעת השבדים, שאחראים לאינספור להיטים שחרכו מצעדים בשנות ה-70 וה-80 ועד היום נחשבים לקלאסיקות, דחו בשנת 2000 הצעה של כמיליארד דולר לשוב ולהתאחד. כעת, סיפר ל-BBC מייסד מופע המחווה ל-ABBA רוד סטיבן, "מדובר בהתחלה חדשה לגמרי. לא יודע אם יהיה להם את הסאונד של שנות ה-70 או משהו מעודכן יותר. בדבר אחד אני בטוח - אלה יהיו שירים טובים, ואני מקווה שיהיו ברמה של Dancing Queen או Mamma Mia".