קים קרדשיאן, אינסטגרם

קים קרדשיאן משלימה את תהליך החיפצון העצמי שלה

קים קרדשיאן מעולם לא התנצלה על הנרקסיזם שלה, אחרי ספר הסלפי'ז מגיע בקבוק הבושם בצורה של הגוף שלה ואולי - לכולנו יש מה ללמוד ממנה. מיכל קליינברג, דעה

קים קרדישאן תמיד הייתה נרקסיסיטית במובן לא מתנצל, יש תמונה מפורסמת שלה ברכב מצלמת סלפי מלא תשוקה עצמית במצלמה דיגיטלית טרום עידן האייפונים בעוד אמה נוזפת בה מהצד – "קים, אולי תפסיקי לצלם את עצמך? אחותך בדרך לכלא!" אבל זאת קים קרדשיאן, היא מאוהבת בעצמה והיא עושה את זה בלי להתנצל, יעיד על כך ה"ספר" שהוציאה שנקרא "selfish", והוא בפשטות מוחלטת - ספר שכולו צילומי סלפי ויותר מזה, הספר נקרא סלפיש, יענו – חושבת רק על עצמי. אין ניסיון שווא לטעון לאג'נדה אמנותית או מהלך אימפרסיוניסטי, אין גיבובים מאומצים של תוכן בין תמונה לתמונה מעבר לדברים כמו "אני ממש אוהבת את האיפור שלי בתמונה הזאת", מה שיש זה חגיגה מפוארת של אהבה עצמית; הנה ספר בכריכה קשה שכולו תמונות שלי שאני אוהבת, אין "הצדקה" נעלה יותר.

פעם קים נשאלה באיזה ראיון האם היא מצטלמת בעירום כאקט פמיניסטי, היה ברור שהמראיינת מרגישה שהיא באה לקראתה באחוות נשים גלובלית, בואי קימי'לה, אני ממש אנסח את זה בשבילך, את רק צריכה להגיד "כן" וזה יוציא אותך כל כך פחות שטחית, קים הקשיבה לשאלה וענתה בלי להסס: "לא, אני פשוט אוהבת את איך שהגוף שלי נראה". ובואו אני אגיד לכם משהו, זה לא פחות פמיניסטי מהתשובה שהמראיינת רצתה, זה אפילו יותר.

 

? nudels

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

בעידן הפוסט פמיניסטי שאנו חיים בו, זה פמיניסטי לחבק את השומנים שלך, ואת השערות ברגליים והצלוליטיס וסימני המתיחה, והבטן שאחרי לידה והצלקת מכריתת השד ואת צלקות האקנה. אבל מה עושה מי שרצה הגורל והיא נראית כמו קים קרדשיאן, מי שאין לה חיבוק מתנצל, חיבוק של "למרות הכל – הנה הגוף שלי ואני לא מתביישת" אלא חיבוק של – "בגלל הכל, הנה הגוף שלי, ובא לי שכולם ייראו אותו"? בשורה התחתונה, הפמיניזם בבסיסו, לפני התהליכים הקורקטיביים והפופוליסטיים שעבר, רוצה הרי בין היתר להביא את הנשים לאהוב ולקבל את עצמן כמו שהן בלי בושה ובלי התנצלויות, וזה (תאהבו את זה או לא) - בדיוק מה שקים קרדשיאן עושה. 

השבוע קים קרדשיאן עשתה מהלך מרתק - היא השלימה את תהליך החפצון העצמי שלה. קרדשיאן הוציאה בקבוק בושם שעשוי ממודל של גופה העירום; אתה לופת בידייך את הגוף של קים ומשפריץ על עצמך את תוכנו. אתה הולך עם קים עלייך, אתה מחזיק את החמוקיים שלה בכף ידך, אתה יכול לקנות גרסה אישית מהימנה של ההיקפים והקימורים שלה ולשים על אותו על המדף אצלך בחדר.

 הבושם של קים קרדשיאן
 

הבושם של קים קרדשיאן(יוטיוב )

 

בהמשך לכך קים מעלה לחשבון האינסטגרם שלה, אחריו עוקבים רק 110 מיליון אנשים, שלל תמונות עירום שלה, מקרוב, תחת הכיתוב, "גוף, קים קרדשיאן". לא ציטוט לא קשור של גנדי, לא טיפ תלוש לחיים טובים יותר, לא האשטג "איזה כיף הקיץ בא" - "גוף. קים קרדשיאן". 

בתמונה נוספת היא נראית שוכבת ערומה על שולחן סטודיו קר, תמונות עירום שלה מושלכות תחתיה והיא נראית כמנה בשרית המוגשת לשולחן, זהו אולי הצילום הכי בוטה בישירות הנושאית שלה עד כה, יותר מהצילומים שלה לפלייבוי ויותר מצילומי האופנה או הסלפיז בעירום כי עכשיו יש לנו כאן זיקוק מוחלט של הגוף שלה כחפץ, כמעט לידי "צילום מוצר" בשפה הוויזואלית; קרדשיאן מונחת עירומה כביום היוולדה על מגש קר בחדר מואר.

 

4.30 KKWFRAGRANCE.COM @kkwfragrance Courtesy of Pio Pico

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

גם כשקים קרדשיאן מונחת עירומה על מיטה או על ערימת חציר זה ברור שאלו הם רק "מגשים" מתחלפים, ברור - אבל עדיין לא מדובר בקול רם. once ה"מגש" מקבל צורה ממשית של מגש, יש כאן מה שנקרא בתיאטרון שבירה של 'הקיר הרביעי', שהיא בעצם הפסקה של חוזה האשליות הלא כתוב בין הצרכן למוצר, חשיפת יחסי הגומלין כמו שהם, וזה בדיוק מה שהתמונה הנ"ל של קרדשיאן עושה; "הנה, קחו, אני מגישה לכם את הגוף שלי לזלילת עיניכם, בתיאבון".

זהו, תהליך ההחפצה של קרדשיאן הושלם. המחפצנת: קים קרדשיאן. ההתנצלות על כך: אין.