נטלי פורטמן ביטלה את הגעתה לישראל: "מצפוני לא מאפשר זאת"

על רקע מה שהגדירה כ"אירועים האחרונים בישראל", הודיעה פורטמן כי לא תגיע לקבל את פרס בראשית בחודש יוני הקרוב: "לא מרגישה בנוח להשתתף באירועים פומביים בישראל"

הצעד הנוכחי מצד איש תרבות נגד גוף ישראלי מגיע מהוליווד, ודווקא מצד שחקנית שנולדה בישראל: נטלי פורטמן הודיעה כי ביטלה את הגעתה לטקס פרס בראשית בנובמבר הקרוב, "בשל האירועים האחרונים בישראל".

פרס בראשית (Genesis Prize), ש"מכיר באנשים יוצאי דופן המהווים השראה לדור הבא של היהודים", היה אמור להיות מוענק לשחקנית הישראלית-אמריקנית בת ה-36 בחודש יוני הקרוב. אבל נציגה מסר כי "לא נותרה לה ברירה" אלא לבטל את האירוע. בנובמבר האחרון, כאשר נודע על זכייתה בפרס, היא מסרה כי היא גאה בשורשיה הישראלים.

"האירועים האחרונים בישראל מעיקים באופן קיצוני עליה, והיא לא מרגישה בנוח להשתתף באירועים פומביים בישראל. מצפוני אינו מאפשר לי להתקדם ולהגיע לקבלת הפרס", נמסר בהודעת נציגה.

עדיין לא ברור לאילו אירועים בדיוק מתכוון נציגה של השחקנית, אולם על פי דיווח ב"דיילי ביסט", ייתכן שהדבר קשור להפגנות בעזה בשבועות האחרונים. בראיון ל"הוליווד ריפורטר" ב-2015, מתחה פורטמן ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו ואמרה כי היא "מאוד מתנגדת לו, ומאוד כועסת ומאוכזבת שהוא נבחר שוב לראשות הממשלה. ההערה הגזענית שלו [על הערבים בבחירות 2015] היתה מזעזעת".

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה להחלטת נטלי פורטמן שלא להגיע לישראל: " הצטערתי לשמוע, שנטלי פורטמן נפלה כפרי בשל לידיהם של תומכי ה-BDS. נטלי, שחקנית יהודיה, שנולדה בישראל, מצטרפת למי שמתייחס לסיפור ההצלחה והפלא של תקומת ישראל כ'סיפור על חושך וחושך'".