צביקה פיק, רפי דלויה

צביקה פיק חש ברע בטיסה והונחת בווינה בנחיתת חירום

הזמר הפופולרי היה בדרכו מלונדון לישראל להופיע על במות יום העצמאות, אבל חש ברע והמטוס ביצע נחיתת חירום בבירת אוסטריה

הזמר צביקה פיק אושפז הלילה בווינה, בירת אוסטריה, לאחר שחש ברע במהלך טיסה מלונדון לישראל.

פיק היה בדרכו מבירת אנגליה לבירת ישראל, כאשר מצבו הרפואי הידרדר. לאחר התייעצות על המטוס, הוחלט לבצע נחיתת חירום בווינה, והזמר בן ה-68 נשאר שם לאשפוז והשגחה.

ממשרדו של פיק נמסר כך: ״היום בטיסה לישראל הזמר צביקה פיק חש ברע בהמלך הטיסה , הצוות המקצועי קיבל את החלטה שנכון להנחית את המטוס ולבצע בדיקות מקיפות יותר ללא לקיחת סיכון. הזמר כרגע הגיע לטיפול בבית חולים מקומי בוינה ולהערכת מצב.  שהסתיים ההבחנה והתוצאות אנו נוציא הודעה מסודרת לכולם.״

צביקה פיק, או בכינויו - "המאסטרו", הוא ללא ספק אייקון מוסיקלי ותרבותי שהפך במשך קרוב ל-40 שנות הקריירה שלו לסמל לפופ מתקתק ונוצץ. הוא היה בלהקות קצב ("השמנים והרזים", "השוקולדה"), שיחק בתפקיד הראשי ב"שיער" והפך סמל לדור הפרחים.

בשנות ה-70 הפך לאחד מחלוצי הפופ בישראל, היה אליל נוער ומושא הערצה למאות אלפי בני נוער בשנות צעירותו ואף כוכב טלוויזיה ("המאסטרו") וקולנוע ("בדרנית בחצות").

בשנות התשעים זכה פיק לקאמבק שהחל בסיבוב הופעות עם הלהקה הירושלמית "נושאי המגבעת" ונמשך בלחן שכתב לשיר דיווה לדנה אינטרנשיונל, עמו זכתה באירוויזיון 1998. לאחר מכן, הועלה בתיאטרון "הבימה" המחזמר "מרי לו", לפי להיטיו הוותיקים.