"פרא": דה רוק סוחב על גבו עוד סרט אסונות סתמי

הסרט החדש בכיכובו של דה רוק, המבוסס על משחק ארקייד משנות ה-80, הוא עוד סרט אסונות גנרי ומשעמם. הנוכחות המרשימה של הכוכב הופכת אותו לנסבל • זוהר צלח, ביקורת סרט

האם יש דבר כזה יותר מדי מדוויין "דה רוק" ג'ונסון? התשובה היא פשוט לא. כוכב ה-WWE לשעבר הפך לכוכב הקולנוע הגדול והרווחי ביותר בהוליווד, כזה שכל אולפן רוצה שייקח חלק בשובר הקופות שלו. התוצאה? המון מ"דה רוק" בקולנוע ובטלוויזיה.

 אמש (ה') עלה לאקרנים "פרא", סרטו החדש של ג'ונסון, המבוסס על משחק ארקייד קלאסי משנת 1986, בו השחקן מגלם מפלצת ענק שמחריבה ערים.

הגיבור של הסרט הוא דיוויס אוקויה (ג'ונסון), פרימטולוג המחובר במיוחד לקוף לבקן בשם ג'ורג', אותו הציל כשהיה תינוק. לאחר שניסוי מדעי יוצא משליטה בתחנת חלל, שרידים של הניסוי נופלים לכדור הארץ ופוגעים בג'ורג', זאב ותנין ומשנים אותם לגמרי. החיות הרגילות הופכות למוטציות גנטיות, מגיעות לממדים עצומים והופכות לתוקפניות יותר.

יחד עם המדענית הגנטית ד"ר קולוול (נעמי האריס, "אור ירח") יוצא אוקויה למסע ע"מ למצוא נוגדן שיוכל להציל את האנושות ואת חברו הטוב ג'ורג'.

"פרא"
 

"פרא" (צילום: יח"צ )

 

מבחינה עלילתית, קשה לחשוב על סרט יותר גנרי מ"פרא". שוב ניסוי מדעי יוצא משליטה ויוצר מפלצות הרסניות כשמדע הוא גם הדבר היחיד שיכול לעצור אותם. עד אז, הן הורסות כל מה שנקלע בדרכן. הדמויות עצמן כתובות בצורה בעייתית וחסרת עומק. דמות הנבלית של הסרט, זו שאמורה לעמוד מול כוחות הטוב, היא הקלישאה הכי גדולה שאפשר לדמיין לבעלת תאגיד ענק ששמה את הכיס שלה לפני שלום העולם.

בעיה נוספת של הסרט היא שהוא פשוט רועש ועמוס מאוד. סצנות האקשן ארוכות ורועשות כל-כך עד שבשלב מסוים אנחנו כבר הופכים לאדישים אליהן.

 "פרא"
 

"פרא"( צילום: יח"צ )

 

מה שעובד בסרט הוא קודם כל "דה רוק". הנוכחות של ג'ונסון כל-כך עוצמתית כך שבחלק מהזמן זה פשוט מספיק. יחד עם ההומור שלו, הכריזמה האדירה והחן שלו, הוא מחזיק את הסרט על כתפיו הרחבות ועושה זאת בצורה טובה למדי. מערכת היחסים שלו עם ג'ורג', הגורילה הלבקנית, היא זו שמצליחה להכניס לסרט איזשהו קסם ונפח ודרכה אנחנו חווים כמה מהרגעים הכי עוצמתיים וחזקים בסרט.

אבל בואו נדבר רגע ברצינות- תסריט, עלילה, דמויות ודרמה הם דברים שוליים למדי למי שמגיע לראות את הסרט הזה. מה שמעניין הוא המפלצות וההרס העצום שהן משאירות.

 "פרא"
 

"פרא"(צילום: יח"צ )

 

באספקט הזה "פרא" בהחלט מספק את הסחורה- המפלצות נראות מצוין (במיוחד תנין הענק שעבר עבודת CGI מרשימה) וכך גם ההרס שהן משאירות. לבמאי הסרט, בראד פייטון ("סאן אנדראס"), יש ניסיון בסרטי אסונות- וגם כאן הוא עושה עבודה טובה למדי והופך את החורבן לאסתטי במיוחד.

בשורה התחתונה, "פרא" הוא סרט אסונות שטחי, טיפשי אך די מהנה. הוא לא יישאר אתכם דקה אחרי שתצאו מהסרט והוא לא יספק לכם איזושהי תובנה מעניינת או עלילה מספקת, אבל הוא כן ייתן לכם עוד מכוכב הקולנוע הכי גדול של זמננו וגם לא מעט סצנות אקשן חביבות. האם זה מספיק? בעיניי לא, אבל תשפטו בעצמכם.

2.5 כוכבים

 "פרא"
 

"פרא"(צילום: יח"צ )