הניצוץ, מתוך הסרט

חיים בסרט מפחיד: סרטי האימה הגדולים של יום שישי ה13

לכבוד יום שישי ה13, אספנו במיוחד בשבילכם, האנשים האמיצים, את הסרטים שאתם חייבים לראות

היום שכולנו חוששים ממנו, היום המפחיד בשנה, היום שבו כדאי לנו פשוט להישאר מתחת לשמיכה ולא לצאת מהמיטה, היום הזה כמעט כאן. יום שישי ה-13 מעבר לפינה ואף אחד מאתנו לא באמת יודע למה לצפות. כל עורב חולף בדיזינגוף או רוטשילד, מקבל פתאום משמעות שונה לגמרי, כל עטלף פתאום נראה חשוד. והקולות שהשכנים מלמעלה עושים, כן אלא שבדרך כלל מזיזים רהיטים פתאום גורמים לנו לחשוב- האם הם באמת רק מזיזים רהיטים? לכל אלה, שבשלב הזה מגלגלים עיניים ואומרים "הרי כל זה בולשיט אחד גדול", בואו נראה אתכם, שורדים את ששת סרטי האימה האלה בנטפליקס.

יום שישי ה-13

איך נדבר על היום עצמו ולא נתייחס לסרט? אז הגרסה הזאת מציגה חבורה של צעירים שיוצאת לטיול בטבע. לאחר נסיעה ממושכת, הם מוצאים אגם ובית נטוש ומתכוננים לסוף שבוע כייפי מלא באלכוהול וחגיגות. הרי מה כבר יכול לקרות? כנראה שכלום, כל עוד מתעלמים מהעובדה שממש קרוב אליהם מסתובב לו רוצח סדרתי שמאוד כדאי לא להתקל בו...  

המשחקים של ג'ראלד

כל מה שהזוג הנשוי ג'סי וג'ראלד רצו זה טיול רומנטי וזמן בשביל עצמם. אך הדברים משתבשים, ועוד לפני שהכיף בכלל מתחיל, ג'ראלד לוקה בהתקף לב וג'סי מוצאת את עצמה אזוקה למיטה בבית מרוחק על גדת אגם. מאחר והיא כלואה על מיטה לבדה, לצד גופת בעלה, ואין מי ששומע אותה או יכול לעזור לה, היא מתחילה לסבול מחזיונות מעוותים, סודות אפלים ובחירה קשה. פתאום כל הרעיון של אזיקים כבר לא כל כך סקסי...

ורוניקה

מה שהתחיל כסיאנס שבה ורוניקה ניסתה לזמן את רוח אביה עם 2 חברות בבית הספר, התפתח לסיטואציה שיצאה מכל שליטה. ורוניקה מתחילה מאותו רגע לחוות סיוטים, לסבול מחזיונות ולהבין כי כוח זר ורשע הפך להיות חלק מגופה. בלי שום קשר, ורוניקה נחשב לאחד הסרטים הכי מפחידים... בודדים הצליחו לסיים אותו ולישון בשקט בלילה. האם אתם תעזו?

 יום שישי ה13
 

יום שישי ה13( מתוך הסרט)

 

קליני

אנחנו הולכים לדבר עם פסיכולוגים, ואנשי מקצוע כי אנחנו סומכים עליהם שברגעים שאנחנו מאבדים כמעט את הכיוון, הם יוכלו לנווט אותנו חזרה. אבל מה אם מסתבר, שהמטפלת שלנו סובלת בעצמה מפוסט טראומה? איך היא תוכל לעזור לנו להיפטר מסיוטים בזמן שהיא רדופה עם הסיוטים של עצמה? ד"ר ג'יין מאטיס, מתמחה בטיפולי טראומה, ולמרות זאת היא נזכרת לאט לאט בזיכרונות מהעבר שמתחילים להשתלט עליה ופותחים דלתות לזיכרונות ופלאשבקים שבהן לא ציפתה להיתקל שוב.

הבית הפתוח

לאחר שאביו של לוגן נרצח, אחותה של אמו נעמי, מציעה לה לעבור עם בנה לביתה בהרים עד שתמכור אותו. לוגן ואמו שסובלים מבעיות כלכליות קשות, מקבלים את ההצעה אורזים את חפצם ומבצעים את המעבר. בזמן שהייתם בבית, המתווך ממשיך לארגן בכל יום ראשון בית פתוח, על מנת שימכור אותו. לוגן מביע את דאגתו על כך שזרים מסתובבים בביתם אך אמו מרגיע אותו. מהר מאוד הם מבינים שמשהו לא בסדר לאחר שהם שומעים רעשים וקולות בביתם  ומתחילים לחשוש שמישהו נשאר בביתם לאחר שבא להתרשם ממנו. משם העלילה מסתבכת וסוחפת אותנו למקומות אפלים.

הוסטל

אין כמו לחזור לימים הטובים שבהם סרטי האימה גרמו לנו לזחול למיטה של ההורים במשך שבוע. הוסטל בוודאות היה אחד הסרטים שגרם לתחושת פחד ברמה הזו. שני הסטודנטים פקסטון וג'וש, אורזים תרמילים ויוצאים למסע ברחבי אירופה. לאחר שהם מצרפים אליהם את אולי האיסלנדי, הם ממשיכים איתו לסלובקיה, להוסטל שהשמועות אומרת ששם אפשר לחגוג כמו שצריך. מהר מאוד מסתבר שהם נפלו על פסיכופט שנהנה משחיטה ועינוי אנשים. אולי כדאי להפסיק לכתוב, רק המחשבה מסובבת לנו את הבטן

הניצוץ

Last but not least- אי אפשר לדבר על סרטי אימה מבלי לדבר על הסרט הקלאסי הניצוץ. ג'ק ניקולסון מגלם בצורה הכי מפחידה ואוטנטית אב שפוי שמהר מאוד מאבד את זה והופך לפסיכופט מסוכן לאחר שהות עם אשתו ובנו במלון עזוב. אז אם המשפט ""Here's Johnny! גורם לכם לצמרמורת, אז אולי באמת לא כדאי לכם לראות את הסרט ביום שישי ה-13.