חן אמסלם, אינסטגרם

חן אמסלם עם ביצוע מרגש ל"שני שושנים"

חברי הפרויקט של רביבו זוכרים את אביהם שנהרג במלחמת שלום הגליל, מני בגר שר מכתב צוואה אחרון של חלל צה"ל, דוד ד'אור ומומי לוי בפרויקט זיכרון של חוויות הדור השלישי

השחקנית חן אמסלם שחררה השבוע את גרסתה לשיר "שני שושנים", שיר מיתי של יעקב אורלנד ומרדכי זעירא שביצעה במקור כוכבת שנות ה-30 הזמרת אסתר גמליאלית וזכה לאורך השנים ללא מעט גרסאות בהן של ברכה צפירה, שושנה דמארי ואף זוהר ארגוב.

אמסלם הקליטה את השיר במסגרת המופע "מתות קדושות", מופע נגד אלימות כלפי נשים שייערך ב-2.5. בזאפה תל אביב.

השבוע ושבוע הבא אנו נמצאים בימים הקשים לעם ישראל: בין ימי הזיכרון לשואה ולגבורה, ימי הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי האיבה ויום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. לצד הימים הטעונים הללו, יוצאים לא מעט שירים שנכתבו במיוחד לתקופה העצובה הזו ובמדור מיוחד ליום הזיכרון, ליקטנו עבורכם כמה מהשירים שנגעו לנו ללב מתוך המבחר הרב שיצא.

חברי "הפרויקט של רביבו" פתחו את השבוע בביצוע גרסת כיסוי מרגשת ונוגה ל"שירים עד כאן", הקלאסיקה של נתן יונתן ונחצ'ה היימן שנתפרסמה באייטיז על ידי להקת "חופים" (בה היו חברים מאיר בנאי, חני ליבנה, משה דץ וליזה קחטן-לנג).

את השיר הקדישו חברי הפרויקט לזכר אביהם של רביב רם בן מנחם (רביבו) וניר בן מנחם – צדוק בן מנחם ז"ל, שנפל במלחמת שלום הגליל בשנת 1982.

היוצר והזמר הותיק מני בגר ("זה היה ביתי", "דואט פרידה", "בוקר של חמסין") שחרר השבוע את "המכתב", בלדת רוק מאלבום חדש ועתידי המתארת את המכתב האחרון שהותיר חייל צה"ל לאימו בטרם יצא לקרב בו מצא מותו, מכתב בו הוא חוזה את עתידו העקוב מדם.

ביום ראשון הקרוב באולם המוסיקה באוניברסיטת בר אילן יתקיים אירוע הסיום של שנת 2017 (השנה הראשונה) של הפרויקט הייחודי "שישה מיליון אחים – דור 3", מופע במסגרתו יבוצעו שירים שנכתבו על ידי תלמידי תיכון בהשראת חוויותיהם ממסעותיהם בפולין.

הפרויקט מונה שישה שירים שנוצרו כאמור על ידי תלמידים ובין הזמרים והזמרות המבצעים את השירים ניתן למצוא את דוד ד'אור ומשה יוסף.

היוצרת והזמרת שני גלבוע וההרכב Petite Fleur ("פרח קטן") שחררו השבוע שיר מרגש לזכרה של עירית מזרחי ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע ירי בכביש אלון בשנת 2001, חמש שנים לאחר שאחיה הבכור, שחר, נהרג במהלך שירותו הצבאי.

השיר "לימדו אותנו" מתאר את המפגש של עידית עם אחיה שחר אחרי מותה ואת רצונם העז של השניים לחזק את בני המשפחה שנותרו בחיים, אך עם כאב עצום וקשה מנשוא.