אינפקטד מאשרום, צילום: שלומי פינטו

פטריית כמהין: "IM21" הוא עדות נוספת לגדולה של אינפקטד מאשרום

הצמד האגדי אירח את טונה, אמיר דדון, WARRIORS ועוד, התוצאה היא מופע בלתי נשכח שהוכיח כמה להקת אינפקטד מאשרום באמת מגוונת • ביקורת הופעה

כחובב מוזיקה אלקטרונית, מרץ היה החודשים הכי טובים שאני זוכר בישראל; זה התחיל עם מרשמלו, שסיפק את אחד הסטים הכי טובים שנראו כאן מזה זמן רב, המשיך עם וירטואל ריוט ובארלי אלייב שהפכו את תל-אביב לזירת מלחמה ודה פרופט שעשה כאן היסטוריה עם סצנת ההארדסטייל המקומית.

אמש (שבת) הגיע הדובדבן שבקצפת בדמות "IM21", המופע השנתי של אינפקטד מאשרום, שהתקיים בלייב פארק ראשון לציון. פתיחת הדלתות של המופע הייתה בשעה 21:00 כשהמופע עצמו היה אמור להתחיל בשעה 22:00. זה כמובן לא קרה והמופע התחיל באיחור לא אופנתי של 40 דקות. הגיע הזמן שהופעות כאן יתחילו בזמן או לפחות יכוונו לכך.

המופע נפתח עם אינפקטד, שיחד עם תזמורת של כלי מיתר ונשיפה קלאסיים, ביצעו כמה שירים מהרפרטואר הרחב שלהם בביצועים מקוריים שנשמעו נהדר. לאחר מכן הגיע תורו של שלומי שבן שהיה החלש ביותר בערב וקצת פחות התאים למופע. מכאן פחות או יותר, הערב המריא.

 שבן - קצת פחות התאים לערב
 

שבן - קצת פחות התאים לערב(צילום: שלומי פינטו )

 

אינפקטד המשיכו בערב הנהדר עם הגרסה האקוסטית המרשימה ל "I-Wish" וביצוע נהדר ל-"Heavyweight" עד שהגיע תורו של טונה להצטרף להרכב האגדי על הבמה. יחד הם ביצעו מאש-אפ מבריק ל-"י"א 2" ו-"Artillery", שהיה ללא ספק אחד מרגעי השיא של הערב כשגם הביצוע המשותף ל"אבודים בחלל" היה נהדר.

כש-Warriors (סקאזי ומר.בלאק) הצטרפו לאינפקטד, הלייב פארק כבר התפוצץ לגמרי. רמיקס נהדר ל"Saeed", מחווה לבליס (שלא יכל להגיע לאחר שינוי התאריך) עם "Bust A Move" וכמובן הגרסה של ווריורס "Becoming Insane" הפכו את החלק הזה של המופע לאחד המרשימים בערב.

 אינפקטד מאשרום ו-WARRIORS
 

אינפקטד מאשרום ו-WARRIORS(צילום: שלומי פינטו )

 

התקווה 6 התארחו גם כן והוסיפו המון צבע עם "קופנגן" ועם "יום חדש עולה", שיתופי הפעולה שלהם עם אינפקטד כשגם אמיר דדון הגיע והוסיף המון חספוס לערב המגוון.

 התקווה 6 ואינפקטד מאשרום
 

התקווה 6 ואינפקטד מאשרום(צילום: שלומי פינטו )

 

המערכה השלישית של המופע הייתה כבר רייב לכל דבר ועניין ואת המקום של ההופעות תפס סט קלאסי של אינפקטד מאשרום. סט שהראה לכולם שגם כיום, אחרי 21 שנים של פעילות, הצמד הישראלי עדיין שייך לטופ. השילוב עם אסטריקס, ללא ספק אחד האמנים הכי מוכשרים שיש לנו, היה מעולה אבל השיא של המערכה ואולי של המופע כולו היה החלק של RIOT.

צמד הדאבסטפ הישראלי, שעושה כיום חיל בלוס אנג'לס, סיפק סט דאבסטפ אינטנסיבי ולא מתפשר. לחלק מהקהל זה היה יותר מדי לעיכול והוא החל להתקדם לכיוון היציאה אבל הרוב המוחלט הגיב למוזיקה שלהם בצורה נהדרת וכמישהו שאוהב את הז'אנר, היה מדהים לראות דאבסטפ אמיתי על במה כל-כך גדולה בישראל.

 אינפקטד מאשרום
 

אינפקטד מאשרום(צילום: שלומי פינטו )

 

כמו שאתם מבינים, המופע של אינפקטד היה מגוון מאוד ובמובן מסוים זה הסוד הגדול של דובדב וארז אייזן. מדובר בצמד כל-כך ורסטילי שמצליח להשתלב בצורה נהדרת כמעט בכל סגנון – טראנס, דאבסטפ, היפ-הופ, רוק – הפטריות יודעים לעשות הכל ועושים את זה על הצד הטוב ביותר.

בשורה התחתונה, "IM21" הוא עוד מופע מוצלח של הצמד האגדי, כזה שמוכיח שוב שלמרות הגיל (ואולי דווקא בגללו) אינפקטד מאשרום הם עדיין אחד ההרכבים הטובים שפועלים בישראל ובטח הבולט ביותר במוזיקה האלקטרונית. לנו נותר רק ליהנות מזה, בתקווה שהפטרייה הזו לא תיעצר בקרוב.

 אינפקטד מאשרום
 

אינפקטד מאשרום (צילום: שלומי פינטו )