DJ The Prophet, צילום: גרפיקה עשר

הנבואה שהגשימה את עצמה: DJ דה פרופט עשה היסטוריה

ה-DJ ההולנדי-ישראלי סיפק את סט ההארדסטייל הטוב ביותר שידעה ישראל עד כה בערב שהוכיח סופית: ההארדסטייל כאן כדי להישאר • זוהר צלח, ביקורת

כמה רחוק אפשר להגיע בחצי שנה של עבודה קשה? כדאי שתשאלו את האנשים מאחורי "Life Is Hardstyle". חברת ההפקות הקטנה, שקמה במטרה להביא את בשורת ההארדסטייל לישראל והצליחה להרים כאן ליין מקומי חודשי  לצד אירועי "המיילסטון" בהם הנחיתו אמנים בינלאומיים.

אחרי שהנחיתו במיילסטון הראשון את אודיופריק ובשני את טיונבוי, בחמישי האחרון הגיע הזמן למיילסטון השלישי שבו הופיעה לראשונה בישראל אגדת ההארדסטייל הגדולה ביותר – DJ דה פרופט.

עוד לפני האירוע רוכשי כרטיסי ה-VIP זכו להיפגש עם הכוכב, לדבר ולהצטלם איתו. בהמשך המפגש נהנו משמפניה, פיצות ומפגש Q&A עם ה-DJ שהיה נחמד וסובלני מאוד, וגם לא הסתיר את ההתרגשות שלו: "לא תיארתי לעצמי שאקבל קבלת פנים כזו חמה", סיפר לי דה פרופט.

299 ₪ לכרטיס VIP זה לא דבר זול, אבל בניגוד לאירועים אחרים בהם "VIP" היא דרך אלטרנטיבית לומר "בוא ונחלוב ממך עוד כסף", כאן הבליינים קיבלו תמורה יפה למחיר בדמות המוזכר לעיל בתוספת שני שוברים למשקאות חינם בבר. היה מקום לשיפור ה-Q&A וניהולו בצורה יותר מקצועית ונכונה, אבל זו לבטח הייתה חווית ה"VIP" המשתלמת ביותר שאני זוכר.

את הערב פתח AVIX, ששילב הארדסטייל בסט שעיקרו סאבגראונד, ז'אנר מחתרתי אפילו בקנה מידה של הארדסטיילי. ככל שהמקום התמלא הסט של AVIX הלך והשתפר ואחרי שחלקו הראשון היה חלש יחסית החלק השני כבר היה טוב משמעותית. סט סולידי בסה"כ, אך בטח לא מהטובים ביותר שלו.

מיילסטון 3
 

מיילסטון 3 (צילום: עמית מזרחי )

 

אחרי AVIX עלה לבמה PaceMakerz, שלפי הליינאפ היה אמור לעלות לסט B2B עם Sanchuk, אך פתח בסט סולו מפתיע ומצוין שנמשך כחצי שעה. עד ש-Sanchuk הצטרף אליו ויחד השניים סיפקו סט פשוט מפוצץ. לבסוף Sanchuk נשאר על הבמה לחצי שעה משלו והרים את הקהל באוויר.

הסטים שפתחו את הערב, יחד עם כל מה ששמענו באירועים השונים של "Life Is Hardstyle", ממחישים בצורה הטובה ביותר את הישגם הגדול. זה לא רק שיש כאן אירועי הארדסטייל, זו העובדה שיש כאן גם אמנים מוכשרים שמקבלים סוף סוף במה. סצנה טובה ואיכותית צריכה קודם כל להיות מבוססת על אמנים מקומיים, וככל שזו מתפתחת וגדלה גם רמת האמנים המקומיים עולה.

 מיילסטון 3
 

מיילסטון 3 (צילום: עמית מזרחי )

 

בסביבות 1:30 החל האירוע המרכזי של הערב כש-DJ דה פרופט עלה לבמה. לראות את ה-DJ הזה, אגדת הארדסטייל במלוא מובן המילה, על במה אינטימית בישראל מול קרוב ל-250 איש, היווה תמונה סוריאליסטית לחלוטין. דה פרופט לא באמת נתן לנו זמן לעכל את המתרחש, ומהרגע שעלה על הבמה הדהים את כולם.

קשה שלא לבוא עם ציפיות גבוהות לסט של DJ בקליבר הזה. תחשבו על חובבי טראנס אצל ארמין ואן ביורן – כמעט בלתי אפשרי לעמוד בציפיות כשהן מראש כל-כך גבוהות. DJ דה פרופט הבין כבר מהתגובות ברשתות החברתיות שהציפיות ממנו  גבוהות מאוד וידע בדיוק מה לעשות כדי לעמוד בהן. במשך קצת יותר משעתיים סיפק המפיק האגדיסט מאסיבי שעבר בהדרגה מהארדסטייל להארדקור וכלל את כל הלהיטים הגדולים ביותר שלו.

הגדולה של הסט ושל דה פרופט עצמו היא ביכולתו הנדירה להרגיש את הקהל – לדעת מתי לעבור לשיר טיפה פחות אינטנסיבי כשהקהל מעט עייף ולדעת מתי לעבור לטראק שובר רגליים כשצריך. כשזה משתלב עם מעברים מדויקים ובניית סט שנוגעת בשלמות התוצאה פשוט מרהיבה.

החיוך על הפנים של האנשים בקהל אמר למעשה הכל – הם הבינו שהם עדים למשהו מיוחד, אולי חד פעמי, שיהיה קשה מאוד להתעלות עליו. עם כל הכבוד להאדהאנטרז וטיונבוי שסיפקו כאן סטים אדירים, הסט של דה פרופט הוא ביי פאר סט ההארדסטייל הכי טוב שהיה בישראל עד כה ולבטח המרגש ביותר. הסטנדינג אוביישן המדהים של הקהל בסוף הסט הוא ההוכחה לכך.

 DJ The Prophet
 

DJ The Prophet (צילום: עמית מזרחי )

 

מילה טובה מגיעה גם ל-MC Prime, שליווה את האירוע. כמישהו שמגיע מז'אנרים אחרים בהם אין MC, היה לי קשה מאוד להתרגל לרעיון שיש עוד מישהו על הבמה עם מיקרופון שתפקידו להרים את הקהל -  זה הרי תפקידו של ה-DJ.

עם הזמן הבנתי שבהארדסטייל המצב שונה. קשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי לרקוד 6 שעות בז'אנר כל-כך אינטנסיבי, וכאן נכנס תפקידו של MC Prime - שהצליח להשאיר את הקהל מפוקס ורוקד לאורך כל הערב ועשה זאת על הצד הטוב ביותר.

אחרי דה פרופט, עלתה לבמה Infected By Madness לסט הארדקור קשוח במיוחד. מי שעוד איכשהו הצליח לשרוד את כל הטירוף הזה נהנה מסט פרנצ'קור של Gold&Steel שסגרו את האירוע.

בשורה התחתונה, "Milestone #3 DJ The Prophet" היה אירוע ההארדסטייל המוצלח ביותר שהיה כאן עד כה. המפיקים לא הסתירו את העובדה שזהו המיילסטון האחרון. האם זה כי אנחנו כבר בשלב של אירועי הארדסטייל גדולים יותר? נצטרך לחכות ולראות.

 מיילסטון 3
 

מיילסטון 3 (צילום: עמית מזרחי )