קייט ואור, צילום מסך

קייט ואור פותחות את הקיץ על יאכטה

חנן בן ארי עם בשורות טובות, מוקי משובח כתמיד, מושיק עפיה מרגש וקייט ואור איבדו את זה. סיכום מוזיקה ישראלית

הצמד קייט ואור, שיש המכנים אותן כצמד המבטיח והעולה בשמי הפופ הישראלי (איני נמנה עם המכנים) חבק השבוע שיר חדש ושלישי במספר – "מברזיל עד אורוגוואי" במסגרתו מארחות הבנות את ניתן בן ארי (הבן של מוש).

השלישייה מנסה להציג פופ ישראלי עכשווי הנשמע כחיקוי מובהק של סטטיק ובן אל (לא שזה רע, כן?) אך השימוש במשפטים כמו "כל אחד שמסתכל עליי אומר לי עד מתי תבואי ותיקחי לי ת'שמיים" או "וזה סקסי איך שהמציל קורא לי להפסיק לגנוב לכולם ת'עיניים" הם היו אולי גימיק בשירי הפופ הראשונים שיצאו מהז'אנר בו פועל צמד הבנות אך בשיר נשמעים מאולצים ואנוסים מדי, מה שמוריד את מפלס הסקסיות בשיר.

שלא תבינו אותי לא נכון, אני חושב שהשיר על פניו קצבי וחמוד, אלא אם הטקסטואליות תחסיר את המטאפורות הלעוסות, וכן אם נשמיט מתוכו את קולותיהן הלא הרמוניים וחסרי הרגש של השתיים שלא רק שאינן משלימות זו את זו, אלא אף שרות כשתי ישויות חסרות חיבור טוטאלי ונוטפות מניירות מיותרות, עובדה שדי גורעת מהנאת ההאזנה לשיר. חוץ מזה, השיר בסדר גמור.

שיר נוסף שדי אכזב אותי השבוע היה שירו החדש של מוטי טקה – "בום בום", גרסת כיסוי מעוותת ודי בזויה לשירו הנודע של אג'אר מהניינטיז עם תוספת של הנרי שעושה צחוק מטקה (ולא הפוך) שניסה בכוח מאולץ למצוא להיט ופנה למחוזות קאבר לעוס שחודש לא מעט פעמים לאורך השנים בביצוע אנמי, צורם ולא נקי ממניירות מיותרות.

כמו כן, מ"בום בום מדברים פקה פקה" להגיע לזה שהוא אוהב מישהי, צריך להיות מומחה באמנות פלסטית כדי לחבר בין דברים חסרי הקשר כאלה בשיר אחד. בקיצור, לא בום בום, רק פקה פקה.

לאחר אלבומו המעולה מאשתקד -"הולך על מים", מוקי ממשיך לשחרר שירים בוגרים, איכותיים ומאד אישיים ומבליח עם סנונית ראשונה מאלבום חדש שבדרך – "יותר מדי", שיר רומנטי על התלות שלו באהובתו וכמיהתו שתיתן לו יד, מה שבדיעבד לא פשוט שכן הוא אומר "ממרחק הזמן, לו רק היה ניתן, הייתי שם אותנו יחד, הייתי כאן, עם הראש בקיר".

בדרכו המיוחדת, מוקי מצליח למזג בין טקסט איכותי ללחן קליט ובלתי מתייפייף ומבצע כתמיד במלוא הנשמה, הרגש והאמת הפנימית שלו.

"עד שהתרגלתי" הוא שם בלדת הבלוז והנשמה החדשה של מושיק עפיה שמציגה אותו באור איכותי, משודרג ומבליטה את איכויותיו הווקאליות המעולות כזמר רבגוני וססגוני. איני יודע אם השיר מספיק קליט כדי להפוך ללהיט הענק הבא של עפיה, אך מי צריך להיט כשיש שיר כזה יפהפה?

עוד הפתעה מעולה שוחררה השבוע שייכת לחנן בן ארי שיצא בשיר חדש – "בשורות טובות", רגאיי גרובי עם טקסט מבריק ואופטימי למדי על תקווה לדברים טובים ואתנחתא מכל מה שרע או פחות נעים לשמוע. ישראליות במלוא הודה ותפארתה וחנן בן ארי בשיאו!

בלקן ביט בוקס מוציאים היום את הסינגל  This Town, מתוך אלבומם עטור השבחים "Shout It Out" הספייסי והממכר מלווה בקליפ חדש עם כוכב ראשי מפתיע,  ועוד לפני שיצא רשמית זכה בפרס הקליפ הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע של לוס אנג'לס. (בימוי וקונספט: טל רוזנטל ונעם שרון). בלקן ביט בוקס יופיעו ב - 6.4 זאפה אמפי שוני.