היפהפייה והיחפן, יוטיוב

היפהפייה והיחפן חוזרים לכבוש את המסך הקטן

הסרט "היפהפיה והיחפן" מקבל מדיסני עיבוד לייב אקשן חדש. אז מה עומד מאחורי החידוש? שני פרומקין בטור הקולנוע

״היפהפיה והיחפן״ מ-1955 היא קלאסיקת האנימציה האחרונה בתור (לפחות עד לדיווח הבא) לקבל מדיסני עיבוד לייב אקשן חדש (עם הרבה CGI משמעותי). 

דיסני כבר הצהירו כוונות לגבי הרימייק הזה בעבר, והשבוע הוכרז כי האנימטור צ׳ארלי בין נבחר לביים אותו, לאחר שביים את ״סרט לגו נינג׳גו״ שיצא לבתי הקולנוע בשנה שעברה. בין כאמור לחלוטין לא זר לעולם האניציה, ובעברו עבד כאמן לייאאוט בקרטונים אייקוניים כמו ״באטמן: הסדרה המצויירת״, ״אנימאניאקס״, ״המעבדה של דקסטר״ ו״רן וסטימפי״, ואף כתב, אייר ודיבב עבור בנות הפאוורפאף. בנוסף בין ביים והפיק את מרבית פרקי סדרת האנימציה ״טרון: המרד״ של דיסני.

לכל במאי יש שם

למרות עברו העשיר באנימציה, בין בשלב הזה עוד רחוק מלהיות שם דבר בעולם הקולנוע כמו הבמאים המקבילים שדיסני ליהקו עבור עיבודי הלייב האקשן האחרים שלהם, שלושה מהם מיועדים לעלות לאקרנים כבר בשנה הבאה: ג׳ון פאברו (״איירון מן״ 1+2, ״שף״) ביים את ״ספר הג׳ונגל״ מ-2016 שהכניס קרוב למליארד דולר בקופות, ובעקבות הצלחתו פאברו הופקד על העיבוד של מה שנחשב בקונצנזוס כגדול סרטי האנימציה, ״מלך האריות״. בין אנסמבל השחקנים העשיר של הרימייק היוקרתי, נמצאת גם ביונסה שתדובב את נלה, וסביר להניח שגם תתן את קולה ל״גלגל החיים״ ו״אהבה יש באוויר״, בנוסף לשיר חדש שייכתב במיוחד עבורה. פאברו בנתיים הפך להיות במאי-הבית של דיסני, ולאחרונה הוכרז שיצור את סדרת הלייב האקשן הראשונה בפרנצ׳ייז ״מלחמת הכוכבים״.

שני הבמאים הנוספים שהופקדו על רימייקים המיועדים ל-2019 הם: גאי ריצ׳י (סרטי ״שרלוק הולמס״ עם רוברט דאוני ג׳וניור) שמביים את ״אלאדין״ החדש, כשוויל סמית׳ ייכנס לנעליו האגדיות של רובין וויליאמס בתור הג׳יני המזמר; וטים ברטון (״המספריים של אדוארד״, ״הפלישה ממאדים״), שאולי אחראי במו ידיו על פתיחת עידן עיבודי הלייב אקשן של דיסני, לאחר הצלחתו הגורפת (כלכלית יותר מאשר ביקורתית) עם העיבוד ל״אליס בארץ הפלאות״ - ומביים את ״דמבו״ עתיר הכוכבים. 

עוד בין תכנוני הלייב אקשן נמצאים הרימייק ל״מולאן״ שנדחה ל-2020, בבימויה של ניקי קארו ("לרכוב על הלוויתן״) ובכיכובה של הזמרת-שחקנית הסינית, לויי ייפי, שנבחרה לגלם את נסיכת דיסני הלוחמת, לאחר שדיסני בחנו למעלה מ-1000 מועמדות; פינוקיו שככל הנראה יוביים בידי פול קינג, לאחר שהביא לעולם את שני העיבודים הקסומים ביותר של פדינגטון, אותם כתב וביים; והרימייק לפיטר פן שזכה לבמאי ייחודי בדמותו של דייויד לאורי, שביים את A Ghost Story, מהסרטים הקטנים והעוצמתיים ביותר של 2017. נראה שזה רק עניין של זמן עד שנשמע על רימייק ל״פוקהונטס״ ו״הגיבן מנוטרדאם״, כשברקע כבר נשמעו קולות על סרט המשך ל״מליפסנט״, בכיכובה של אנג׳לינה ג׳ולי.

התכניות הגדולות של בית העכבר

״היפהפיה והיחפן״ עקב אחר ליידי (ברברה לאדי), קוקר ספניילית מפונקת ועדינה בתחילת המאה ה-20. חייה הנוחים של ליידי משתנים בעקבות הגעתו של תינוק לבית משפחתה, אז היא מתגלגלת לרחוב ולהתאהב באחד מקבוצת חבריה, כלב תועה מעורב המכונה היחפן (לארי רוברטס), שמלמד אותה על נפלאות החיים החופשיים, עד שהם מסיימים יחד בבית החם והבטוח של משפחתה של ליידי.

בנתיים נמסר כי העיבוד ל״היפהפיה והיחפן״ לא מיועד לפתוח במסך הגדול, אלא לצאת בשירות הסטרימינג שדיסני מתכננת להשיק במהלך השנה הבאה, וזה אולי מסביר למה במאי עם נסיון מצומצם יותר, שעדיין לא מוכר בקרב הקהל ולא ביים סרט לייב אקשן מעולם, לוהק למשרה. מהצד השני, לעבד סרט כזה מהותי במורשת של דיסני הישר לתוך שירות הסטרימינג מראה שבית העכבר לא מייעד לשירות פחות מהטוב ביותר.

דיסני מתכננים להפיץ בשירות הסטרימינג ארבעה עד שישה סרטים בשנה, כשגם סדרת ״מלחמת הכוכבים״ של פאברו מיועדת גם היא לשירות החדש, בנוסף לתכנים של פיקסאר וגיבורי-העל של מארוול. בהקשר הזה, כמובן שעסקת הרכישה של פוקס תהיה משמעותית, באם תאושר בממשלה, ודיסני יוכלו להעשיר את הסטרימינג שלהם בעוד אינספור תכנים פופולאריים הנמצאים כיום בבעלותה של פוקס. בכל מקרה, במסגרת הזו, ״היפהפיה והיחפן״ עשוי להיות עיבוד לבבי ושובה במיוחד.