ענבר לביא, יחצ

גאווה: הסדרות המצליחות בחו"ל שיש בהן נציגות ישראלית בולטת

אומנם עדיין רשמית חורף ויכול להיות שזאת ההזדמנות האחרונה לצפות מתחת לפוך בסדרות החורף הכי חמות. אז הנה כל מה שעולה החודש, עם נציגות ישראלית בולטת במיוחד

אחרי עונה ראשונה ומצליחה -  "מתחזים" חוזרת לעונה שנייה. מדובר בדרמת מתח- קומית המשודרת ברשת BRAVO האמריקאית, ובה מככבת הישראלית ענבר לביא.

מתחזים הפכה ליקירת המבקרים, וגם לביא בעצמה זכתה ללא מעט שבחים והוגדרה כתגלית של יוצרי הסדרה. לביא מגלמת את מאדי MEDI, נוכלת ששודדת את כספיהם של בני זוגה. בעונה החדשה היא תנסה לצאת ממעגל הפשע ולהתחיל חיים חדשים. כמו בעונה הראשונה גם הפעם תופיע לצדה השחקנית אומה תורמן בתפקיד לני, שלא תיתן למאדי לחמוק כל כך בקלות מהמפעילים שלה.

 ענבר לביא
 

ענבר לביא( יחצ)

 

נציגות ישראלית נוספת תוכלו לראות בקומדיה החדשה של HBO- בארי, שם יופיע בתפקיד אורח מארק. בארי עוקבת אחרי רוצח שכיר באותו השם, שמוצא את עצמו נסחף לעולם התיאטרון תוך כדי שהוא מנסה להתנקש בשחקן מתחיל.

את בארי מגלם זוכה פרס האמי ביל היידר, שמוכר על תפקידיו בסאטרדיי נייט לייב, אסון מהלך, וסאות'פארק שם הוא משמש כמפיק וכותב. ולסדרה אחרת שישראלים בטוח מכירים, וכבר מזמן מכורים אליה ולא מדובר בעונה החמש עשרה של "האנטומיה של גריי", אלא בספין-אוף החדש של הסדרה, שתיקרא "תחנה 19", ותתרכז בתחנת כיבוי האש של סיאטל.

על הדרמה אחראית מלכת הדרמות שונדה ריימס שיצרה את האנטומיה, "מרפאה פרטית", "המדריך לרוצח" ו"סקנדל". עם דמויות שיושקו בעונה הנוכחית של האנטומיה, היא תביא לכם ישר לסלון את הדרמה האנושית, כמו שרק היא יודעת. הסדרה תעלה בעשרים ושישה לחודש ב-yes דרמה.

ואם כבר התמכרתם לסדרות של ריימס, אז תדעו שהחודש תעלה גם "לטובת הכלל", דרמה משפטית חדשה אותה יצרה לרשת ABC. היא מתרחשת בבית המשפט של המחוז הדרומי בניו יורק, שנחשב ליוקרתי ביותר בארה"ב, ועוסקת בעורכי דין צעירים במערכת המשפט האמריקאית.

עוד סדרה מדוברת היא "נאמנות", שמספרת על חטיפת נכדו של האיש הכי עשיר בעולם ג'ון פול גטי. את העלילה שמבוססת על סיפור אמיתי, כבר ראינו השנה בסרט "כל הכסף שבעולם"  - אחת עם קווין ספייסי ואחת בלעדיו, אחרי שסולק בעקבות התלונות על הטרדה מינית.

ולתולעי הספרים שבינינו, ובמיוחד למעריצי הסופרת ג'יי קיי רולינג, מגיעה דרמת הפשע של BBC- "סטרייק".

היא מבוססת על סדרת ספרים שרולינג הוציאה תחת שם העט רוברט גלבריית, הסדרה מביאה את סיפורו של הבלש הפרטי קורמורן סטרייק, שמנסה לפתור שלושה תיקי רצח סבוכים, יחד עם העוזרת הנאמנה רובין אלקו.