מאיה איזקוביץ, יח"צ

Sparkle: מאיה איזקוביץ מדליקה את הניצוץ בשיר חדש

דודו טסה מאכזב, מאיה איזקוביץ בשיתוף פעולה מוצלח עם תומר יוסף, גיל ויין מעט מתפספס עם שירו החדש ומי היא הבטחת הפופ הישראלית הבאה? סיכום מוזיקה ישראלית

מאיה איזקוביץ, הנציגה המוזיקלית שלנו בארה"ב בשנים האחרונות, שחררה השבוע סינגל חדש וראשון מתוך מיני-אלבום חדש – Sparkle פרי עבודה משותפת וראשונה שלה עם תומר יוסף. בשיר מציגה איזקוביץ פופ רותח ולא מאולץ עם טביעת החותם האישית שלה והניסיון להתפתח מוזיקלית ולא לנוח על זרי הדפנה של יצירותיה המוכרות, תוך התכתבות מתמדת עם תו המוזיקה העכשווית בחו"ל, כשהדבר היחיד שמוכר בשיר ממאיה ה"ישנה" הוא הקול העוצמתי והשירה המדויקת עם הליריקה השובבה והפראית לפרקים שלה. עונג.

"צומת דרכים" הוא שם שירו החדש של דודו טסה שיצא השבוע, שאני חייב להודות קבל עם ועדה שעם כל הערכתי וחיבתי הרבה לכישרונו הרב של טסה (עליו אין עוררין), הוא די אכזב אותי. הטקסט, העוסק באדם המצוי בצומת דרכים ועל הדרך מפזם רשימת מכולת של אלטע-זאכן ("שולחן, מדפים, מקרר"), קצת פחות מתכתב עם הלחן הדי מונוטוני ונוסחתי של טסה ששר אמנם בקולו העוצמתי, אך לא מצליח לגעת, לרגש והתוצאה נשמעת, לאוזניי לפחות, טכנית מדי, לא מתרוממת או מתקדמת לאנשהוא (כמבוי סתום) ופחות מיטבית עבור טסה שלא זקוק, כמובן, לשום חותמת על איכויותיו המוזיקליות.

לאחר שכבש את מצעדי הפזמונים עם "אל תשאלי", משחרר גיל ויין (די ג'יי אונלי) את הסינגל החדש מהפרויקט המוזיקלי העכשווי שלו – "אוהבת את עצמי" בו משתף פעולה עם זמרת שטרם הכרתי – קרן קריספיל.

דבר ראשון, השיר נשמע קליט, קצבי והולם את קודמיו מאותו פרויקט של ויין וכך גם הליריקה בעלת מוסר ההשכל על אהבה עצמית, אולם, הדבר השני והפחות אופטימלי, הוא שירתה של קריספיל.

בביצוע השיר, קרן   נשמעת קצת מפונפנת ופחות מקורית עם סלסולים די מאולצים (על אף שהכרחיים בשיר, אך לא בכמות כזו) ונשמעת כזמרת שעוד לא הצליחה להביא את קולה האמיתי והמגובש לשיר (על אף שיש לה הנתונים לכך) מה שרוקם שירה די חובבנית ופחות מלהיבה שיכלה להרים לשיר יותר.

שיר זוארץ, שזכתה בתואר "פריצת השנה" 2017, חבקה השבוע שיר חדש ורביעי במספר – "ילד" שיצרו עבורה דודי בן דוד ועדי גולדשטיין שרקמו בלדת פופ נהדרת ורומנטית, עטורה בהפקה מוזיקלית משוכללת ועדכנית עם ביצוע מלטף ונעים לאוזן של זוארץ שלאט לאט מפלסת דרכה אל תודעת סצנת הפופ המקומית.

רמי קלינשטיין מוציא סינגל חדש, קצבי וסוחף שנכתב ע"י נועם חורב, הולחן על ידי קלינשטיין והופק מוזיקלית ע"י פילוני (לשעבר שב"ק ס' ומפיק אלבומיהם של מוקי, מוש בן ארי והתקווה 6). פילוני הוא גם המפיק המוסיקלי של המופע החדש  -  "קלינשטיין LIVE 2018", שעולה בימים אלו לבמות היכלי תרבות ברחבי הארץ.המופע החדש כולל את הלהיטים המוכרים והאהובים בעיבודים חדשים, מקפיצים ואנרגטיים.הסינגל  "לאהבה בסוף נשוב" מלווה בקליפ שנותן טעימה מתוכו.

במה חדשה: שי רון – "כל פעם"

שי רון, עליה כתבנו מספר פעמים לאורך השנה האחרונה כהבטחת פופ ישראלית, השכילה השבוע לשחרר סינגל פופ חדש בניחוח רגאיי עדין על אהבה והתלות בה.