סינתיה ניקסון, צילום מסך

הקשר הישראלי לסדרה על הטרדות מיניות שכובשת את הרשת

סדרת רשת בשם "זאת הטרדה" שמתארת הטרדות מיניות במקום העבודה ומבוססת על סיפורים אמיתיים עושה לא מעט באז בשבועות האחרונים

בסדרה "זאת הטרדה" משתתפים בין השאר סינתיה ניקסון מ"סקס והעיר הגדולה", ודייויד שווימר, רוס מ"חברים". שוויימר גם כתב והפיק, אבל מי שעומדת מאחורי הסדרה היא סיגל אבין, תסריטאית ויוצרת ישראלית שחתומה על סדרות כמו "לחיי האהבה" ו"משחק החיים". השבוע הם התארחו אצל מייגן קלי בתכנית הבוקר "הטודיי שואו".

את המימון לסרטונים שעלו לראשונה באתר קוסמופטליטן אבין השיגה בעזרת איגודי נשים אמריקאיים וה -"אד קונסול" – חברת הפרסום החברתי הגדולה בארצות הברית. בקרוב הם יעלו לשידור ברשתות שידור ארציות כמו סי בי אס ופוקס, ברשתות כבלים כמו שואו טיים וסטארז, ובשירותי הסטרימינג אמזון והולו. 

ההצלחה הגדולה קשורה לא מעט למאבק הפמינסטי שמתנהל בחודשים האחרונים בחסות תנועת מי טו, אבל האמת היא שאבין הייתה שם הרבה לפני שהוריקן הארווי שתף את העולם. כבר בסוף 2016 היא יצרה סדרת סרטוני רשת בעברית, שמתארים מקרים אמיתיים של הטרדה מינית שלא הגיעו לכדי תלונה. היא העלתה אותם לעמוד שהקימה בפייסבוק תחת ההאשטאג "זה מטריד", והופיעו בהם, בהתנדבות, שחקנים מקומיים כמו שני קליין, ירון ברובינסקי וליאור אשכנזי. חלקם, כמו יעל שרוני, הביאו איתם סיפור על הטרדה שעברו בעצמם. במרץ 2017 היא עברה להוליווד, והחליטה להפוך את הבייבי שלה לחלום אמריקאי. היא פנתה לשווימר, אותו הכירה כשעבדו יחד על הגרסא האמריקאית של הסדרה שלה "בלתי הפיך". הפיילוט נגנז, אבל הקשר שנוצר הביא לשיתוף הפעולה הנוכחי.

אבין בת ה44 היא בעצמה קורבן להטרדה מינית – לפני כעשרים שנה, היא קיבלה הצעה מגונה משחקן מצליח שאת שמו היא עדיין מסרבת לחשוף.