פאודה: דורון מוריד את הכפפות, צילום: באדיבות yes

פאודה: דורון ואל-מקדסי מורידים את הכפפות

הפרק השבועי של פאודה לא היה מרתק במיוחד אך עדיין הציגו כמה התפתחויות עלילתיות מעניינות שצפויות להפוך את הפרקים הבאים למרתקים • זוהר צלח, טור פאודה

  • פורסם ב:
  • 29/01/2018 12:30
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/01/2018 12:30
  • |
  • כתבים:
  • זוהר צלח

אחרי שבשבוע שעבר קיבלנו מ"פאודה" את הפרק הטוב ביותר העונה היה טבעי לצפות לירידת מתח קלה בפרק הנוכחי וזה אכן מה שקרה. פרק 5 בעונה 2 של "פאודה" לא היה טוב במיוחד אבל עדיין הציג מספר אירועים בולטים ומשמעותיים שאמורים להפוך את הפרקים הקרובים ללא פחות ממעולים. אז מה היה לנו השבוע?

הפרק נפתח עם עידו, הבן של דורון, שמשחק כדורגל עם עצמו ובשלב מסוימת בועט את הכדור לכיוונו של אדם זר, שמתגלה כאל-מקדסי. אל-מקדסי משוחח עם הילד עד שגלי שמה לב וקוראת לעידו. לא היה כאן יותר מדי אקשן אבל המתח היה באוויר והמסר לדורון ברור – אתה פגיע הרבה יותר ממה שאתה חושב וזה אישי יותר ממה שאתה חושב.

 אל-מקדסי מבקר את עידו
 

אל-מקדסי מבקר את עידו(צילום: באדיבות yes)

 

דורון, שמגיע למקום בפאניקה מוחלטת כרגיל,  מציע לגלי ולאייל לעבור לגור איתו והם קצת פחות מתלהבים מהרעיון. משם ממשיך דורון לקפטן איוב וממנו הוא דורש שמירה לכל המשפחה כאילו מדובר מינימום במשפחת המלוכה הבריטית.

כשהוא מגלה שסמיר שוחרר הוא שוב מתחרפן לגמרי ומחליט לפעול לבד, ויחד עם סטיב הם הולכים לאיים על סמיר ואשתו ההרה ולהראות לאל-מקדסי שגם הוא יודע לשחק מלוכלך.  הסצנה הזו שוב מחזירה את אותה תבנית עלילתית ש"פאודה כל-כך אוהב" – דורון מפר פקודה, יוצא לפעולה אישית ומאיים על אנשים חפים מפשע והאמת? קצת מיצינו.

בחלק הראשון של הפרק אותו סמיר חוזר הביתה אחרי ששוחרר והצלקות על הגוף שלו מסבירות לנו בדיוק את הסבל שהוא עבר בחקירות. למקרה ששכחתם, "פאודה" דואגת להזכיר לנו שאכזריות קיימת בשני הצדדים ושהחלוקה הקלאסית של טוב ורע לא ממש קיימת בסדרה. אז נכון, בצד הישראלי היא אולי משמשת כדי להוציא מידע ולהגן על האומה מפני טרור אבל אכזריות היא אכזריות ללא הבדלי דת, גזע ומין.

הגוף הפגוע של סמיר מראה שאכזריות קיימת גם בצד הישראלי
 

הגוף הפגוע של סמיר מראה שאכזריות קיימת גם בצד הישראלי (צילום: באדיבות yes)

 

סטיב מגיע לבית של מורנו כדי להביא חפצים שלו שנשארו ביחדה ופוגש שם את ענת (מורן רוזנבלט הנפלאה), האחות של מורנו. כזכור בשבעה סטיב הבהיר טוב מאוד לכולם (וגם לענת עצמה) מה הוא היה עושה לה וכמה שווה היא בעיניו. במצב הנפשי הנוכחי של ענת זה מספיק רומנטי כדי לקפוץ עם סטיב למיטה.

רגע לפני שאנחנו עוברים לסצנת סקס נוספת של החברים החדשים אנחנו כן מקבלים רגע טלוויזיוני מעולה מענת, שנשארת עם עצמה ועם התמונות שלה ושל מורנו ופשוט מתפרקת. יש משהו בסצנה הפשוטה הזו שמעביר לנו בצורה הכי טהורה את הכאב הבלתי נסבל של לאבד אדם קרוב בצורה כל-כך נוראית ופתאומית ושגם הטייטל "גיבור ישראל" לא עוזר להתמודד עם זה יותר טוב.

אחת הסצנות המפוספסות של הפרק היא סצנת הארוחה משפחתית של דורון שנפתחת בחקירה מכיוון הילדים שלו, שרוצים לדעת אם הוא ירה במישהו, ירו עליו או שהוא היה במלחמה. משם זה הופך לסוג של ויכוח פוליטי קצר בין דורון לאייל ואז להערה על בועז ז"ל, אליו כולנו מתגעגעים. היה בסצנה הזו הרבה יותר ממטען רגשי שהיה אפשר לנצל וחבל שמה שקיבלנו זה סצנה קצרה, סתמית וחסרת משמעות.

 סטיב וענת: הפוואר קאפל החדש?
 

סטיב וענת: הפוואר קאפל החדש? (צילום: באדיבות yes)

 

אל-מקדסי לא קיבל יותר מדי זמן מסך בפרק הזה. מלבד לסצנת הגוד גאי טרוריסט עם האישה שמשכירה לו את הדירה, ראינו אותו בטלפון שדרכו הוא מגלה ששירין משתפת פעולה עם ישראל, ומול המחשב, אז אנחנו מגלים שאל-מקדסי אכן עובד בשביל דעא"ש, מה שפחות או יותר מבטיח לנו שבפרקים הקרובים נראה את הפיגוע הכי גדול ומזעזע שראינו בטלוויזיה המקומית.

כמו בכל השבועות האחרונים, השיא של הפרק הגיע עם שירין. אחרי שוואליד מגיע מוכן לניסיון של היחידה לתפוס אותו ואחרי שנורית מחסלת את שומר הראש האישי שוואליד מצמיד לשירין, אנחנו מגיעים לקליף-הנגר מותח במיוחד שבו שירין נמצאת במכונית עם וואליד שאומר לה "נידאל סיפר לי" ומצמיד אקדח לגופה. אני מתקשה להאמין שבשלב זה הסדרה תיפרד מדמות כל-כך מרכזית כמו שירין אבל כשנידאל ודעא"ש בתמונה, לא בטוח שמוות זה הפתרון הגרוע ביותר.

האם אנחנו עומדים להיפרד משירין?
 

האם אנחנו עומדים להיפרד משירין? (צילום: באדיבות yes)

 

"פאודה" משודרת בערוץ yes EDGE  בימי ראשון ב-22:00