קמילה קביו, גטי אימג

האם קמילה קביו תצליח לשחזר את ההצלחה של "הוואנה"?

עם שירי מלנכוליה ושמחה, צלילים מכשפים וכריזמה מפוצצת, קמילה קביו, משחררת אלבום בכורה המהווה יריית פתיחה מעולה לכוכבת הלוהטת הבאה של הפופ • ביקורת

  • פורסם ב:
  • 24/01/2018 18:16
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/01/2018 18:25
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

אחד המהלכים הקשים ביותר לחבר להקה מצליחה, זה האומץ והתעוזה לפרוש כנפיים ולצאת למסע עצמאי. תוך ויתור על ה"ביחד" והתלות ההדדית ופיתוח קריירת סולו שהיא בגדר "לא נודע" או במילים אחרות לצאת לדרך רצופת מהמורות, חוסר ביטחון, קשיים ומחויבות עצומה להתנתק מהוייב הקוקלטיבי ולפתח וייב חדש וייחודי.

קביו (20), ילידת הוואנה, זכתה ליריית פתיחה די מוצלחת עת עשתה צעדיה הראשונים: בהיותה בת 16 זכתה במקום השלישי בתחרות ה"אקס פקטור" עם להקת הבנות "פיפת' הרמוני" שבמשך 5 שנות שהותה של קמילה בה, חבקה שני אלבומים מוצלחים ולהיטים כ"Boss", "Worth It", ""Sledgehammer" ו-"That's My Girl".

בשנת 2016, לאחר שפרשה מפיפת' הרמוני והחליטה לעשות את המעבר לעמדת הסוליסטית, רבים מיהרו "להספיד" את קביו ואת הקריירה שלה, ובשנה האחרונה היא הוכיחה כי לא רק שהפרידה מפיפת' הרמוני עשתה לה טוב, אלא שהיא ככל הנראה הולכת על כל הקופה בדרך ללהפוך למכונת להיטים וכוכבת פופ לוהטת ביותר.

עדות לנסיקתה המטאורית של קביו ניתן למצוא בשירים "Cryin' In The Club" ו"Havana" (עם יאנג ת'אג)  שנמנים עם הלהיטים המושמעים ביותר בשנת 2017 ולאחר מספר סינגלים פופיים מתקתקים שהכינו את התשתית המיוחלת – בימים אלה חבקה את אלבום הבכורה שלה – "קמילה".

11 רצועות של שכרון חושים אמיתי, קטרזיס במלוא מובן המילה, מלוות את האלבום שהינו מיזוג בין פופ טהור להשפעות לטיניות, סול ו-RNB.

באלבום באים לידי ביטוי כל הצדדים של קמילה שהתגלו בפיפת' הרמוני כיהלום לא מלוטש: הפן הדרמטי, העמוק והשברירי שלה, מקבל חיזוק בשירים כמו Real Friends השקט, Something Gotta Give הרומנטי, All These Years ו-In The Dark החושפים את יכולותיה הווקאליות העוצמתיות ואת היותה זמרת נשמה מדרג המעלה.

לצד הצד ה"רגוע" הבולט באלבום שמציג אלקטרו פופ א-סימטרי ומשופשף, אסור לשכוח את השיק הקצבי עליו חולשת קביו ביד רמה (כשהיא רוצה), בראשו "הוואנה" הלטיני שמהווה שיר הדגל באלבום ואת קריצתה של קביו לרגאטון בשיר  She Loves Control  כמו גם את אחד משירי הדאנס הבודדים באלבום-  Inside Out .

אחד השירים המיוחדים באלבום Never Be The Same נשמע כמו טריפ אלקטרוני א-לה בראיין אינו ב-Another Green World עם טוויסט קופצני ויותר עכשווי וממחיש היטב את רבגוניותה המוזיקלית של קביו.

ניכר כי בחירת השירים באלבום נעשתה בקפידה רבה וכי הוא מציג לראווה את קמילה בשיא תפארתה, בשיא איכויותיה הקוליות ובשיא הכריזמטיות החושנית האופיינית לה עם ישות מוזיקלית עצמאית ואיתנה ומלאת אמביציה ושאפתנות להצליח.

היא מצליחה להעציב ולצמרר במלנכוליה ענוגה כשהיא רוצה, היא מצליחה לשמח ולנסוך אנרגיות חזקות כשהיא מרגישה שצריך והיא בעיקר שמה את כל נשמתה וליבה בכל שיר ושיר וזה ניכר לכל אורכו של האלבום המהווה יריית פתיחה מצוינת עבור קביו העצמאית. עם הלוק הנכון, הקול הנכון והשירים הנכונים היא מוכנה לשעוט למעלה אל פסגת הפופ העולמית ולהראות לחברותיה לשעבר ללהקה איך עושים את זה כמו שצריך.