משחקי הכס, באדיבות הוט

האחיות סטארק ממשחקי הכס מגיעות לקולנוע

וויל סמית' מחקה את וולברין, צ'אנינג טייטום מצטרף לחגיגה והשחקניות סופי טרנר ומייסי וויליאמס משחקות בסרטים חדשים. טור הקולנוע של שני פרומקין

שינויים בפרנצ׳ייז האקס-מן לפני המעבר לדיסני:

תכני הקולנוע והטלוויזיה של חברת פוקס כידוע מיועדים לעבור לדיסני בעסקת-ענק מתקושרת, שבמסגרתה גם פרנצ׳ייז האקס-מן ישוב לביתו שבמארוול. עד אז, פוקס תכננו להוציא שלושה סרטי אקס-מן במהלך 2018 - ושניים מהם קיבלו במפתיע שינויי תאריכים. 

״דדפול 2״, הסיקוול המצופה של האנטי-גיבור-העל, הוקדם בשבועיים, ויפתח אצלנו ב-17 במאי. זה אומר שפוקס נותנים לקומדית האקשן בכיכובו של ראיין ריינולדס רק שבוע לככב באקרנים לפני ש״סולו: סיפור מלחמת הכוכבים״, שיעקוב אחר מעללות האן סולו הצעיר, יצא לעולם (למרות שדיסני עוד לא הוציאו פיסת יח״צ אחת של הסרט הזה, והוא עוד עלול בעצמו להדחות לדצמבר). 

אולי עדיף ל״דדפול 2״ להתמודד עם סולו מאשר עם ״עולם היורה: נפילת הממלכה״, שיפתח בסופ״ש השני של יוני, לאחר שקודמו הכניס למעלה מ-1.6 מליארד דולר בלתי-צפויים בקופות (כן, הרבה יותר מ״אחרוני הג׳דיי״, שהוא עכשיו רשמית הסרט הכי מכניס ל-2017, אבל לא נראה שיחצה משמעותית את קו ה-1.3 מליארד). בכל מקרה, אלו שני פרנצ׳ייזים המיועדים לכל-המשפחה, בניגוד לדדפול האלים וגס, שפונה לקהל בוגר יותר עם דירוג ה-R שלו, והם לא בהכרח יתנגשו. 

ממשחקי הכס לאקס-מן

שני הסרטים האחרים שיועדו ל-2018 הם ״המוטאנטים החדשים״, בו תככב מייסי וויליאמס, הידועה לכולנו כאריה סטארק, ו״אקס-מן: הפניקס האפלה״, בו סופי טרנר, AKA סנסה, תשוב לככב כג׳ין ג׳ריי העוצמתית. ״הפניקס האפלה״ נכון לעכשיו תשאר בתאריך המיועד שלו בתחילת נובמבר, אך ״המוטאנטים החדשים״ קיבלו דחייה קיצונית של כמעט שנה שלמה, מאפריל הקרוב לפברואר 2019.   

״המוטאנטים החדשים״ משלב בין ז׳אנר גיבורי-העל לז׳אנר האימה, כנסיון האחרון של פוקס לגוון בפרנצ׳ייז האקס-מן, לאחר ההצלחות ההיסטריות של ״דדפול״ ו״לוגאן״ בעלי הכיוונים האמיצים. אך הטריילר הראשון של הסרט התקבל בתגובות די חוששות, כשהוא נראה כמו הפקה טלוויזיונית זולה וגנרית, והדחייה המאסיבית של יציאתו מעלה בטבעיות ספקות נוספים לגבי איכותו.

צ׳אנינג טייטום רוצה להצטרף לחגיגה

בנוסף לשינויים בפוקס, ״גמביט״, המיועד להיות בכיכובו של צ׳אנינג טייטום, ובכלליות נמצא בקטגורית ״מיועד להיות״ כבר זמן מה, איבד בפעם השלישית את הבמאי שלו, כשהפעם זהו גור וברינסקי. ורבינסקי ביים שלושה סרטי ״שודדי הקאריביים״, כולל את הראשון שבהם, שהיה האחרון המוצלח שבהם. בהתאם לחדשות, הסרט קיבל קיבל דחיה נוספת של כמה חודשים.

גמביט הוא מוטאנט קייג׳וני המסוגל לטעון חפצים באנרגיה קינטית, וכך להפוך כל דבר לנשק. המוטאנט הצ׳ארמר הוא גם בעל סימן היכר מגניב-ויזואלית של שימוש בקלפים מתפוצצים, עבר מפוקפק כגנב בניו אורלינס, ומערכת יחסים תשוקתית עם רוג האקס-מנית האגדית. 

 צאנינג טאטום
 

צ'אנינג טאטום צילום מסך

 

לא ברור למה הפקת ״גמביט״ לא מצליחה להתגבש, גם כי הוא דמות קולנועיות ביותר, ובעיקר כי זו תהיה החמצה לא לזכות לראות את טייטום הכריזמטי בתפקיד. נראה כי טייטום נלהב מהפרוייקט לא פחות מריינולדס וההתלהבות הממכרת שלו מדדפול, ויהיה מעניין לראות את השניים משלבים כוחות בהמשך. 

״גמביט״ (אולי) יצא לבתי הקולנוע ביוני 2019.

וויל סמית מחקה את וולברין?

בנתיים, במקביל בפאראמאונט, וויל סמית׳ יככב בסרט שייקרא ״איש מזל התאומים״ ("Gemini Man"), ויבויים על-ידי אנג לי (וכל פעם שמזכירים את לי, צריך להזכיר את ״חיי פיי״ המופלא שלו). המותחן האקשני יעקוב אחר מתנקש מזדקן שחושק לפרוש ממקצועו, אך צריך להתמודד עם שיבוט של עצמו, בגרסא הצעירה ב-25 שנה שלו ובשיא יכולתו. 

 וויל סמית
 

וויל סמית Getty Images / אימאג'בנק

 

הפרוייקט נמצא בפיתוח 20 שנים, והתעכב מאחר ובזמנו כשהציעו את הרעיון לדיסני ב-1997 - רמת האפקטים הממוחשבים הנדרשת לא היתה זמינה כדי שאותו השחקן יוכל לגלם את התפקיד הכפול. עכשיו התזמון של ״איש מזל התאומים״ אולי אידיאלי מבחינת שיאי הטכנולוגיה שהקולנוע הגיע אליהם, אך אי אפשר להתכחש לדמיון בין פרמיס הסרט לאחד מקווי העלילה המרכזיים של ״לוגאן״, סרט הקומיקס שכיהן כפרידה מוולברין האהוב של יו ג׳קמן. מצד שני, קווי דמיון משמעותיים מעולם לא מנעו הפקת סרט הוליוודי, ואולי מוטב שכך, אחרת היינו מפספסים את קיומם של סרטים מופלאים רבים. 

השבוע הוכרז כי לצידו של סמית׳, תככב בתפקיד הנשי הראשי מרי אליזבת׳ ווינסטוד. ווינסטוד מוכרת בעיקר כרמונה האייקונית מ״האקסים של החברה שלי״ (באנגלית ״Scott Pilgrim vs. the World״), מהסרטים מבוססי-הקומיקס הכיפיים ביותר. בשנתיים האחרונות השחקנית חזרה לתודעה עם הופעה מגה-ריאליסטית ב״דרך קלוברפילד 10״ ותפקידה בעונה השלישית של ״פארגו״. קלייב אואן (״הילדים של מחר״) גם ככל כנראה יצטרף לקאסט.  

״איש מזל התאומים״ מיועד לצאת לבתי הקולנוע ב-4 באוקטובר 2019.