צחי הלוי ואפרת דור, יח"צ

צחי הלוי ואפרת דור יככבו בסרט המשך לקומדיה "המוסד הסגור"

עשור לאחר שיצא לאקרנים כסרט קצר והפך לקאלט, יוצא הסרט "המוסד הסגור" כסרט באורך מלא, עם עלילה חדשה. בסרט ישתתפו צחי הלוי, עדי הימלבלוי, גילה אלמגור, ועוד

עשור לאחר שיצא לאקרנים הסרט הקצר "המוסד הסגור" של היוצר אלון גור אריה והפך לסרט פולחן שסחף אחריו קהל של אלפי מעריצים, בשבוע הבא יתחילו הצילומים לסרט חדש באורך מלא, אשר עלילתו מלווה את ארגון המוסד הישראלי.

בסרט החדש ישתתפו צחי הלוי, טל פרידמן, אפרת דור, דביר בנדק, עדי הימלבלוי, שלומי קוריאט, גילה אלמגור, אילן דר (בתפקיד ראש המוסד, אותו גילם גם בסרט הקודם), עומר דרור, תומר שרון, עידו מוסרי, טל טירנגל ועוד. את התסריט לסרט החדש כתב גור אריה, והוא נערך על ידי הבמאי והתסריטאי אבי נשר.

שחקני הסרט המוסד הסגור
 

שחקני הסרט המוסד הסגור יחצ

 


גור אריה אף יביים את הסרט, בליווי של במאי הפארודיות האמריקאי-יהודי הנודע דיוויד צוקר, אשר יצר בין השאר את "סודי ביותר", "טיסה נעימה" וסדרת סרטי "האקדח מת מצחוק" ונחשב לאחד מגדולי הבמאים הקומיים אשר פועלים כיום. צוקר יגיע לארץ במיוחד לרגל הסרט, יערוך חזרות עם השחקנים וילווה את הצילומים. שיתוף הפעולה המיוחד התאפשר כאשר צוקר ביקר בארץ לפני כחצי שנה, צפה ב"המוסד סגור" והסכים לקחת חלק בעשיית הסרט החדש.

במסגרת עלילה הסרט צחי הלוי מגלם סוכן מוסד אשר חובר לסוכנת של ה-CIA בגילומה של אפרת דור, במטרה לעצור ארגון טרור המתכנן להשמיד את העולם עם טלפונים סלולריים. אם ייכשלו במשימה, לא יזכה ראש המוסד להדליק משואה ביום העצמאות בשידור חי בטלוויזיה.

"מדהים לראות איך נבחרת חלומות כזו נרתמת ליצירת קומדיה מטורפת בשיא הרצינות," אומר גור אריה. "צפויה לנו חוויה ומהחזרות מסתמן שאפילו יהיה מצחיק. כמי שגדל על סרטיו של דיוויד צוקר, העובדה שנעבוד על סרט יחד היא בלתי נתפסת."

מאז שיצא למסכי הסינמטקים ב-2007, "המוסד הסגור" הפך לתופעה ייחודית בעולם הקולנוע המקומי, לאחר שזכה ל- 70 אלף צופים, קהל של מאות מעריצים והקרנות שבועיות שנמשכו שנים לאור הביקוש הרב.

הסרט "המוסד הסגור" מופק על ידי סרטי יונייטד קינג- משה אדרי וליאון אדרי, עופר נעים ואלעד פלג, בתמיכת המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים וקרן רבינוביץ' ועתיד לעלות למסכים במהלך שנת 2018.