גסטין טימברלייק, צילום מסך

העתיד כאן: ג'סטין טימברלייק פותח את 2018 עם רובוטים רוקדים

ג'סטין טימברלייק עם פופ קליט וקצבי, קנדריק לאמאר במחווה רומנטית ופרובוקטיבית לארוסתו, אמינם וביונסה מתבגרים יחד בשיר חדש וג'יי באלווין משאיר את הרגאטון על המפה

  • פורסם ב:
  • 07/01/2018 12:40
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/01/2018 12:40
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

שנת 2018 נפתחה בסערה (תרתי משמע) עם הלהיטים הראשונים שפותחים אותה והסיפתח שייך ללא אחר מאשר ג'סטין טימברלייק הממשיך במסכת הפופ הקליל שלו ומשחרר את Filthy, סינגל מתוך אלבומו החדש העתיד לראות אור בפברואר.

בקליפ לשיר, בו טימברלייק עוטה על עצמו את הלוק האינטליגנטי (משקפיים, סוודר ושיער מסודר), נראה רובוט על חוט העושה תנועות שונות, בועט כדורגל לקהל כשמסביב רקדניות בלבוש מינימלי מתערטלות לצידו בעוד ג'סטין מפגיז בשיר מלודי וקליט שנותן לו יריית פתיחה מעולה לשנה החדשה.

מי שעוד פתח את השנה בסערה הוא קנדריק לאמאר שחבק קליפ חדש מתוך אלבומו המצליח Damn והפעם בחר את השיר Love (בשיתוף שותפו ליצירה זקארי), אותו כתב והקדיש לארוסתו וויטני אלפורד.

הקליפ, רומנטי בצורה קיטשית (יחסית לשאר הקליפים של לאמאר), נוטה לכיוון הפרובוקציה והפורנו הרך כשהוא מראה את קנדריק שתוי אלכוהול רב עם אהובתו (בסוף הם משלימים) ומתוודה בפניה על אהבתו, ובעיקר חושף נשים רטובות ועירומות לחלוטין מפזזות על המסך בחושניות. סקס מוכר? במקרה הזה כן.

אמינם וביונסה, שהשנה לא הייתה חזקה ובולטת במיוחד עבורם, חברו יחד לשנה החדשה וחבקו שיר חדש ומשותף – Walk On Water, מתוך אלבומו של אמינם (Revival) שהוא אחד השירים היפים ביותר ששמעתי מפי השניים המדבר על אובדן דרך, אמונה באלוקים ובחברים והערכת הזמנים הקשים שנותנים כוח להמשיך, בשיר ראפ –גוספל מהמם במלודיותו וטקסטואליותו ולמעשה מציג את אמינם וביונסה כאנושיים עם המשפט המוביל: I Walk On Water But I'm No Jesus, Because I'm Only Human Just Like You.

כמו כן, נראה שאמינם החליט לתת צוהר אוטוביוגרפי על התבגרותו כשהוא מדבר על היגמלותו ממתאדון (תחליף לסמים), על הימים בהם אלבומיו ושיריו כבר לא נמכרו והילד ה"רע" שבו שהגיע לשלום עם עצמו ומכה על חטאיו וטעויותיו. המנון ראוי בהחלט!

בלדת RNB שוברת לב ודואבת הגיעה השבוע מבית היוצר של הזמרת SZA ששירה The Weekend מספר על כאבה מכך שאהוב ליבה בגד בה ועזב אותה בשביל מישהי אחרת ושרה לו על רגשותיה הכנים, כשעדיין בליבה תקווה שהוא עוד ישוב. הקליפ לשיר, לא מקורי במיוחד, כולל את הזמרת שרה על גזוזסטרת ביתה בבניין דירות, שרה בחניון נטוש וברחוב על מר ליבה. מה שמחפה על הקליפ הפשוט זה השיר העוצמתי והמלנכולי.

מקצב הרגאטון ממשיך גם בשנה החדשה והסיפתח שייך לג'יי באלווין וריטה בדואט – Downtown (אל תטעו, לא מדובר ברימייק רגאטוני ללהיט של פטולה קלארק מהסיקסטיז אלא בשיר לטיני מקורי) שזוכה לקליפ שרמנטי המתרחש בקזינו בו הזמרת, במחשוף מבליט חזה, שרה ומפזזת לצידו של הכוכב הנועץ בה עיניים ויחד הם מציגים רגאטון יותר רך ושקט ופחוץ מקפיץ אך עדיין סקסי, רומנטי וקליט. האם מדובר בלהיט או שגל הרגאטון "חלף" מפופולאריותו העולמית? ימים יגידו.