עומר אדם, יחצ

עומר אדם יבצע שירי משוררים בכנס לשפה העברית

כנס ראש הממשלה ה-11 לשפה העברית יתקיים ב- 7-10 בפברואר 2018, בהשתתפות שירי מימון, בועז שרעבי, ריקי גל, דני ליטני ועוד בהפקת מקור ייחודית. לכל הפרטים

כנס ראש הממשלה ה-11 לשפה העברית ייערך בראשון לציון ב-7-10 בפברואר 2018 בהיכל התרבות. השנה יציין הכנס 11 שנה להיווסדו ויעמוד בסימן 70 שנה למדינה. בכנס ישתתפו עשרות אנשי אקדמיה, מרצים, אנשי רוח, חוקרים, סופרים, משוררים, יוצרים, שחקנים, וזמרים ייקחו חלק במושבים ובהפקות מקור ייחודיות לכנס השפה אשר יבטאו את שלל גווניה של השפה העברית והתרבות הישראלית במהלך 70 שנות מדינה: שירי מימון, בועז שרעבי, ריקי גל, דני ליטני ועוד בהפקת מקור ייחודית לכנס לרגל 70 שנה לקולנוע הישראלי. עומר אדם מארח את דיויד ברוזה -  יחד הם מבצעים שירי משוררים ומיטב הלהיטים, עמיר בניון, חנן בן ארי, קרולינה, שלומי סרנגה, דקלון, שירן אברהם,  בקונצרט מחווה ללהקת צלילי הכרם, בליווי תזמורת פירקת אל נור.

 שירי מיימון סוגרת את האייטם
 

שירי מיימון

 

את הכנס יפתח טקס הענקת פרס ראש הממשלה ללשון עברית על שם אליעזר בן יהודה במעמד שרת התרבות הגב' מירי רגב, ובהנחיית יואב גינאי. בערב הפתיחה יופיע הזמר עומר אדם שיארח את דיויד ברוזה בחיבור מוזיקלי מפתיע. המופע יציג שירי משוררים, שהפכו נכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית ואת מיטב הלהיטים.

בערבו השני של הכנס יתקיים, זו השנה החמישית, טקס הענקת פרס ראש עיריית ראשון לציון על שם מאיר אריאל, בהנחיית נועם גילאור. הפרס ניתן על יצירתיות בשפה העברית והנחלתה לרבדים שונים באוכלוסייה. יו"ר ועדת השופטים השנה הוא ד"ר רוביק רוזנטל. בערב זה יתקיים מחווה ללהקת צלילי הכרם, שהיוותה שיקוף אותנטי לחברה הישראלית ונוסדה בקום המדינה.

הכנס יתפרס על פני ארבעה ימים, ויציע לצד רפרטואר מובחר של מופעי מוזיקה ייחודיים דיונים על השפה מזוויות שונות: שפת הפריפריה, שפת התנ"ך, שפת הילדים, שפת הקעקועים ועוד. מוטי עג'מי, מ"מ ראש עיריית ראשון לציון: "חשיבותה של השפה העברית שזורה היטב בהיסטוריה החלוצית המפוארת של ראשון לציון. כאן נזרעו זרעיה המתחדשים כשפת הדיבור ולשון החיים של העם היהודי בארץ ישראל. כנס "לשון ראשון" שיתקיים זו השנה ה-11 בעירנו, יביא דרך השפה העברית, שהיא אחד החוטים המקשרים של עמינו בכל שנות קיומו, את גלגולה של החברה והתרבות, בסימן 70 שנה להקמת מדינת ישראל".