מה עושים צ'רלי צ'פלין, פרד אסטר וג'ודי גארלנד על במת האופרה?

כיצד הגיעו הכוכבים הגדולים בהוליווד של שנות ה-30 לעמוד במרכזה של אופרה המבוססת על מחזה מפורסם של שייקספיר? והאם ההפקה הגרנדיוזית תגיע גם לקהל שאינו חובב הז'אנר?

צ'רלי צ'פלין, פרד אסטר וג'ודי גארלנד בתפקידה המוכר כדורותי מהקוסם בארץ עוץ אמנם לא מופיעים במחזה המקורי "חלום ליל קיץ", אבל בגרסה החדשה של האופרה הישראלית, הם דווקא מככבים.
 

אחרי שנה לא פשוטה שבה נחשף יותר מבעבר הצד האפל של תעשייית הזוהר ההוליוודית, בחרו בבית האופרה למקם את הקומדיה השייקספירית במה שמכונה -״תור הזהב של הוליווד״ אי שם בשנות ה-30.

 
60 נגנים, 26 סולנים מישראל ומבריטניה, שמחליפים 43 פאות, נמנים על יותר מ-500 משתתפים ומשתתפות בסך הכול על הבמה וּמִחוצה לה. 5.5 מיליון שקלים שהושקעו בהפקה - כמעט כולה תוצרת הארץ. 

במרכז האגדה, רביעיית בני אצולה צעירים שמבלים לילה של הרפתקאות רומנטיות ביער מכושף עם פיות ושדונים, בהומאז' החדש לימיה הראשונים של הוליווד . הפנטזיה מקבלת ממד ריאליסטי כשהיער המכושף הופך לאולפן קולנוע, העצים למצלמות, בני האצולה הם הצלמים ונערות התסריט והמים, מלכת הפיות היא כוכבת קולנוע בדמותה של ג'ינג'ר  רוג'רס והשדון השובב פק הוא בן זוגה האגדי, פרד אסטר. 

צ'רלי צ'פלין
 

צ'רלי צ'פלין (גטי אימג'ס/אימג'בנק )

רומן בין מלכת פיות לחמור

במקום השמלות המנופחות והתסרוקות הבומבסטיות, הסולניות מופיעות בחליפות קלילות, סטייל שנות ה-30, וקארה, פיות היער הקטנות הן שכפולים של ילדת הפלא שירלי טמפל, ואפילו האריה המפורסם מסרטי MGM שואג בהופעת אורח.
 
גם פרובוקציות שלא חסרות בהוליווד אפשר למצוא כאן, סצנת האהבה המפורסמת בין מלכת הפיות המכושפת לחמור, למשל, זוכה לגרסה מרחיקת לכת שלא בדיוּק נשארת במחוזות האהבה האפלטונית. 
 
כמוסד לא רווחי שתלוי גם בשרת התרבות להמשך מימונו, בהפקה מקווים שהקסם ההוליוודי יעשה את שלו וירחיב את מעגל חובבי האופרה בישראל - גם אם מדובר לא בדיוק בקומדיה לכל המשפחה.