רמי ורד , רפי דלויה, יח"צ

הומור בית אבות: רמי ורד מביא לבמה את הכעס על היחס לקשישים

לפני 4 שנים, לקה אביו של הכותב והקומיקאי רמי ורד בשבץ מוחי. הניסיון המר עם מוסדות המדינה הוביל אותו לכתוב מחזה טראגי-קומי, על האטימות והזלזול כלפי ההורים שלנו

כבר יותר משלושים שנה שהקומיקאי רמי ורד מנסה להצחיק אתכם.

רמי ורד כותב לעצמו, אבל לא רק. הוא כתב לתכניות הקאלט "לילה גוב" ו"זהו זה", וגם לא מעט מהבדיחות של אלי יצפאן, צביקה הדר ואורנה בנאי - וגם בעצמו מופיע מדי פעם על המסך הקטן.

החיים זימנו לו לא מעט חומרים. לפני ארבע שנים אביו לקה בשבץ ואושפז. רמי, שהיתה לו מערכת יחסים מורכבת עם אביו, שם הכל בצד והגיע. הניסיון עם אשפוז אביו ומוסדות המדינה הובילו אותו לכתוב מחזה טראגי קומי, שם הוא פרק את הכעסים על האטימות והזלזול בקשישים. הכל דרך ההומור כמובן.

לכתבות נוספות בתרבות

סיכום 2017: איך הייתה השנה לחובבי המוזיקה האלקטרונית בישראל?

סיכום 2017: כשקמפיין MeToo תפס את הגברים המטרידים במערומיהם

שיר החופות הבא? יהודה סעדו עושה קאבר לאריק איינשטיין

ורד לא לבד. הודות לתוחלת החיים שגדלה, יותר ממיליון וחצי ישראלים מטפלים היום בהוריהם הקשישים, רובם בני 50 ו-60 ועליהם מוטלת רוב האחריות. את התופעה שזכתה לכינוי "צער גידול הורים" מכירים גם בנים נוספים בבית האבות הפרטי שבו מתגורר אביו שלמה. גם רמי ורד עצמו חש שזרקו את אביו, וחזו לו אפס אחוזי שיקום - רק בשביל לפנות מהר את המיטה שלו.

החברים של ורד שפגש בבית האבות מרגישים מרומים. לרוב מגלים הילדים שהוריהם, שכל החיים שילמו לקופות החולים, לביטוח לאומי ולקרנות הפנסיה - לא יוכלו להזדקן בכבוד ללא סיוע שלהם.