מסלינה גומז עד קמפיין MeToo: אנשי השנה בתרבות העולמית

לואיס פונסי, מייגן מרקל, ביונסה וג'יי זי, סלינה גומז וקמפיין MeToo - אלה אנשי השנה של "הרדאר" בבידור העולמי

חוץ מגל גדות היו עוד כמה כוכבים שבלטו השנה בהוליווד יותר מהשאר, וקיבלו על זה צ'ופר - הופעה ברשימת אנשי השנה של "הרדאר".

5. לואיס פונסי

נכון שהשם הזה אולי לא מוכר לכם, אבל הוא האיש שאחראי ללהיט ששיגע את העולם השנה: דספסיטו. השיר יצא לאור בינואר השנה, הגיע למיליארד צפיות תוך 97 ימים בלבד ובאוגוסט הוא עקף את הקליפ הכי נצפה עד אז ביוטיוב: see you again

4. מייגן מרקל 

השחקנית האמריקאית בת ה-36 הגשימה חלום של נשים מסביב לעולם והיא עומדת להפוך בשנה הקרובה לנסיכה - היא תהיה אשתו של הנסיך הארי, או בשפה המלכותית הרשמית: הדוכסית מסאסקס.

מרקל היא כל מה שבית המלוכה האנגלי לא אוהב: היא גרושה, בת לאב אירי ואמא אפרו-אמריקנית ולא זכתה לחינוך בריטי מסורתי. השניים הכירו דרך חבר משותף כשהתנדבו בפרוייקט הומניטרי, ומהר מאוד הידקו את הקשר. לקח זמן עד שהתמונות הרשמיות של בני הזוג אבל מרגע שזה קרה באירוע בספטמבר השנה, הדרך להכרזה על האירוסים הייתה מהירה.

הנסיך הארי עם מייגן מרקל
 

הנסיך הארי עם מייגן מרקל (רויטרס )

 

3. ביונסה וג'יי זי

הזוג הכי נוצץ בעולם המוסיקה עבר שנה סוערת ומרגשת. הזוג בישר לעולם על ההריון של ביונסה בתמונת אינסטגרם אחת שהפכה להיות התמונה עם הכי הרבה לייקים באינסטגרם השנה - למעלה מעשרה מיליון. ביונסה הספיקה לקטוף כמה פרסי גראמי והוכתרה על ידי פורבס כזמרת הכי מרוויחה בעולם עם כ- 105 מיליון דולר.

החודש חשף ג'יזיי בראיון לניו יורק טיימס כי השמועות בעבר היו נכונות והוא אכן בגד באשתו, השניים החליטו שלא לוותר ולהישאר יחד. זה לא מובן מאליו שאחד הזוגות הכי מסוקרים בעולם חושף בכזו פתיחות את ה"כביסה המלוכלכת" שלהם ועל הדרך גם נותן זווית חדשה למושג "הזדמנות שנייה".

2. סלינה גומז

השחקנית והזמרת סלינה גומז היא מזמן לא רק כוכבת נוער. אחרי שהתמודדה בשנה שעברה עם מחלת הזאבת ועם אשפוז בעקבות דכאון, השנה היא חזרה לעבוד בכל הכוח. לצד החזרה לבמות עם שירים חדשים שהוציאה, גומז שימשה כמפיקה בפועל של המיני סדרה "13 סיבות", המבוסס על הרומן באותו השם. הסדרה עוררה דיון סוער בארה"ב כי היא עלולה לעודד התאבדויות של בני נוער שצפו-מסר אחר לחלוטין אגב ממה שניסו להעביר בסדרה.  

אם כל הדרמות בחייה לא הספיקו, גומז עברה השנה השתלת כלייה במסגרת התמודדות עם מחלת הזאבת, אבל חתמה את שנת 2017 כמו שצריך, עם קאמבק לאקס ג'סטין ביבר שמשפחתה ומקרוביה קיוו שלעולם לא יקרה.

 סלינה גומז
 

סלינה גומז( Getty Images)

 

1. קמפיין ME TOO

הקמפיין הזה שיצא נגד הטרדות מיניות של נשים ברחבי העולם שינה את תעשיית הבידור ויש לו פוטנציאל להשפיע עלינו לא רק גם ב-2018 אלא במאה הקרובה.

הכל התחיל בתחקיר שפורסם בחודש אוקטובר בניו יורק טיימס וחשף עשרות הטרדות מיניות שביצע המפיק הכי חזק בהוליווד, הארווי ויינשטיין, והמשיך בתנועה נשית חוצת יבשות וגם מגדרים, שחשפה מאות אם לא אלפי מקרים של התנהגות בריונית כלפי נשים וגברים בכל העולם, וגם אצלנו בארץ.