עם קאבר לזוהר וביצועים סוחפים, פאר טסי השאיר אמש טעם של עוד

"שחור או לבן" הוא שם אלבומו הרביעי של פאר טסי שהושק אמש ברידינג 3 והציג את טסי כפרפורמר מעולה עם כריזמה בימתית והותיר טעם של עוד. ביקורת

  • פורסם ב:
  • 20/12/2017 11:14
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/12/2017 12:28
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

אמש (שלישי) השיק פאר טסי ב"רידינג 3" בתל אביב את אלבומו הרביעי – "שחור או לבן" במופע חגיגי עם תום הדלקת נר שמיני של חנוכה.

כמי שנכח בלא מעט מהופעותיו של טסי לאורך השנים, זה לא סוד שהוא ניחן בכריזמה מפוצצת ופרפורמנס מעולה המצליח לסחוף אחריו את הקהל מוחא הכפיים וחובב האווירה ולהפיץ את הויברציות החיוביות שלא לכל עבר, וגם אמש, במופע, מהאקורד הראשון טסי נשמע במיטבו עם ביצועים אנרגטיים, סוחפים ולא הותיר רגע אחד של שיעמום באולם.

לכתבות נוספות:

רגע לפני כריסמס: איוונקה טראמפ משיקה חנות חדשה בניו יורק

פאר טסי השיק אלבום חדש: מי הגיע לעשות קרחנה?

פאר טסי מפתיע

"אני עומד מולכם ומאד מתרגש", פתח טסי את המופע, "כשאני חושב על זה עכשיו אני מתקשה לעכל שהתחלתי את הקריירה לפני 9 שנים עם הסינגל 'אהבת אמת' ושאופיע בפניכם עכשיו עם ארבעה אלבומים מאחוריי. אני מודה לכם על היותכם איתי לאורך כל הדרך".

פאר טסי בהופעה

פאר טסי בהופעה( יח"צ)

 

על אף שמדובר כאמור במופע השקת אלבום וכנהוג במופעים מסוג זה, טסי בחר בקפידה רק כשישה שירים מהאלבום (שמנה 16 שירים) אותם ביצע במלוא אונו הווקאלי ובצ'ארם ג'נטלמני, בייחוד נגעו בי הביצועים שלו ל"בשלושים לעשירי", "מה נשאר לך" ו"כמה טוב"(שהיווה יריית פתיחה מצוינת למופע)  שהיו פשוט מעולים.

כמובן, שבכדי להחזיק מופע, טסי לא הסתמך על שירי האלבום החדשים והשכיל לבצע בחינניות גם את שיריו המוכרים בראשם "דרך השלום" שהעלהו לגדולה וכן "דפיקות הלב", "רוקד עם הכאב", "משקה יקר", "אם תחכי לי", "דינה דינה", "לבד לבד" ועוד.

חשוב לציין שבהופעה זו השירים לא בוצעו "לפי הספר" אלא זכו לשינויים וגיוונים שלא שיעממו בשומעי אותם בפעם המי יודע כמה, בייחוד הביצוע החצי אקוסטי לצלילי בוזוקי חמים ל"דפיקות הלב".

 פאר טסי בהופעה

פאר טסי בהופעה( יח"צ)

 

באמצע המופע הזמין טסי את אחיו ברק להדליק נרות חנוכה מחנוכייה שניצבה על הבמה לשירת "מעוז צור ישועתי" לפני שפנה לביצוע מחרוזת להיטיו ה"ישנים" יותר. בכלל, הוא דאג לאורך המופע לשמור על קשר קומוניקטיבי רציף עם הקהל ואף "זרם" לבצע בספונטניות שיר ("הכל יכול") לבקשת הקהל.

מסמר הערב המפתיע ללא ספק היה הביצוע של טסי ל"כבר עברו השנים" הנודע של זהר ארגוב כמחווה במלאת 30 שנה לפטירתו של ארגוב בביצוע מיוחד, יפהפה ומרגש שהעביר בי צמרמורת. לסיום ביצע טסי את גרסתו ל"כל העיר שלנו" (שהתפרסם בשל הדואט שלו עם עדן בן זקן).

מי שהגיע להופעה זכה ליהנות לא רק מהביצועים הסוחפים (גם אם דעותיי חלוקות לגבי חלק מהשירים, הם על הבמה בוצעו בחינניות אנרגטית)    ולחזות בטסי הנמצא בשיא יכולותיו ה"הופעתיות", אלא גם ליהנות מאווירה של תזמורת עשירה, עיבודים נהדרים (עליהם אמון אלי אדרי) וכיף ישראלי.