"אוז", צילום : יח"צ

הזדמנות נוספת לצפות ב"אוז", הסדרה ששינתה את פני הטלוויזיה

ב-yes חוגגים 20 שנים לאוז, מרסדס בנד בתל-אביב וגם: המופע הקובני המרהיב סוף סוף כאן • כל ההמלצות לבילוי השבוע

מוזיקה: מרסדס בנד בהופעה

איפה: מועדון הבארבי, תל-אביב

מתי: 22.12, 21:30

מרסדס בנד, להקת הפאנק-רוק המובילה בישראל, מגיע לבארבי  עם מופע חשמלי עצבני מופרע ומלא הפתעות.

חומרים חדשים, מיטב הלהיטים והאנרגיה המטורפת שהפכה אותן לאחת מהלהקות האהובות והמצליחות בישראל.

מחיר: 85₪

כרטיסים ניתן להשיג כאן

מיוחד: הקסם של בואנה ויסטה בישראל

איפה: תל אביב, ירושלים וחיפה

מתי: 21.12-26.12

אחרי 600 הופעות, ומעל 600 אלף צופים ברחבי הגלובוס, "La Pasion de Buena Vista!", המופע הקובני המרהיב, מגיע לראשונה לישראל כדי לספק לקהל המקומי את החוויה הקובנית המושלמת. 

"La Pasion de Buena Vista" הוא מופע במה ייחודי ומרהיב שמוביל את הקהל ברחבי האי הקריבי דרך כל הלהיטים הגדולים של קובה: ״בסמה מוצ׳ו״, La Vida es un Carnaval ועוד. ה-Buena Vista Band, הלהקה המוכשרת של המופע, כוללת לא פחות מ-11 מוזיקאים מיומנים ומוכשרים בניצוחו של הבמאי המוסיקלי המפורסם רמון פואבלה.

את המופע מלהיטים להקת הרקדנים ולא פחות מ-150 תלבושות מרהיבות שלצד תפאורה מרשימה והפקה מוזיקלית סוחפת הופכים את המופע לחוויה ייחודית.

לוח ההופעות המלא:

21/12- האנגר 11, ת"א , 18:00,הופעה נוספת 22:00

22/12 האנגר 11,תל אביב 13:00

23/12 האנגר תל אביב 21:00

24/12-תאטרון ירושלים 18:00

24/12- תאטרון ירושלים 21:00

25/12- אודיטוריום חיפה, 18:00, הופעה נוספת 21:00

26/12- האנגר 11, ת"א 21:00

מחיר: 164-344₪

כרטיסים ניתן לרכוש כאן


במה: RADIO PLAY - רדיו פליי - עלילותיו של פטריק קים איש הקארטה בפרשיית המדען בעל המוח השתול

איפה: תיאטרון תמונע, תל-אביב

מתי: 23.12, 21:30

בשנות ה-60 נולדה סדרת ספרי פטריק קים פרי מוחו הקודח של המו"ל אורי שלגי , אשר העסיק עשרות סופרי צללים ישראליים בכתיבת הסדרה. פטריק קים היה סוכן חשאי יוצא דופן של הCIA . חצי קוריאני וחצי אירי, אומן בקאראטה, אומנות הלחימה בידיים ריקות,אשר פעל על רקע המלחמה הקרה בין אמריקה לברית המועצות . לאורך הסדרה השמיד פטריק אלפי אויבים והציל את העולם מאין ספור איומים מסוגים שונים ומשונים.

פטריק קים בעל גובה שני המטרים נודע בשריריו המשורגים וידיו המסוקסות  והיווה שילוב של סקס ואלימות  אשר במיטתו עברו אלפי נשים ללא אפליה של דת, מוצא  וגיל.  ולמרות כל אלה הייתה זאת אחת הסדרות הפופולאריות ביותר של ישראל שנות ה60 וה-70 עם קהל קוראים נאמן ומגוון .

הסדרה פרחה עד ראשית שנות ה-80 ועם גוויעת המלחמה הקרה, גווע יחד איתה  גם פטריק קים. לאחר כ-315 סיפורים שונים על עלילותיו .

הפורמאט הייחודי של ההצגה, נותן במה למדיה נשכחת, הרדיו. זהו הומאז' לתסכיתי הרדיו של פעם, לרגעים האמיתיים הנוצרים בזמן אמת בין השחקן לצליל. הרדיו בונה באמצעים דלים עולמות של דמיון, וכך גם בהצגה, עלילותיו של פטריק קים נוצרות בחיבורים בין הצליל, לדמיון לחפץ על הבמה. כמו כן ההצגה מוזיקאלית עם שירה  חיה, ומשתמשת בפורמט המוסיקלי בכדי להעביר דרמה על הבמה, כך לדוגמא, השיר: Dreams Dreams, הופך להיות אמצעי להמחשת ניתוח מח חי על הבמה.

מחיר: 85₪

פרטים נוספים וכרטיסים ניתן למצוא כאן

 רדי פליי
 

רדי פליי יאיר מיוחס

 

תערוכה: בלונדיניות גם בוכות  //  לילי כהן פרח-יה

איפה: עמותת "מקום לאמנות", רח' שביל המרץ 6, תל-אביב

מתי: עד ה-23.12

התערוכה בלונדיניות גם בוכות מפגישה בין רישומים וציורים על נייר לבין אובייקטים קרמיים של האמנית לילי כהן פרח-יה. כהן חוקרת את שפת הציור והרישום ומגייסת אותה גם אל החומריות הפיסולית. הצמצום והלקוניות של שפה זו, כמו גם ההיצמדות אל החומר הבראשיתי, מערטל את האובייקטים, מאפשר לראותם גולמיים, טרום תבוניים. ההכרה בגבולות החומר- הן של הנייר והן של החומר (clay), ובדרישה שהוא מכתיב לתהליך עבודה מהיר ואקספרסיבי, הניבה שפה רישומית החושפת פן אחר, פחות מיידי ומוכר, בגוף העבודה של האמנית.


החיבור בין מחברות רישום קטנות לצלמיות קרמיקה גולמיות, בין רישומים עדינים על ניירות מוזהבים לציורים מדוללים על ניירות פרגמנט, או בין ציורים רוויים להדפס ותחריט יבש- מגלה שפה אינטימית, ספק ילדותית. לילי הופכת את הזר (תת-מודע, המחשבות הלא-מדוברות) למוכר וחושפת בעבודותיה את הרבדים הסמויים של ממלכת הפנטזיה.

שם התערוכה, בלונדיניות גם בוכות, כורך יחד את הקלישאה החבוטה לצד עוקצנות סרקסטית. תגובת-נגד אינסטינקטיבית לאמירות שוביניסטיות נוסח "יפה וטיפשה" או "תהיי יפה ותשתקי".


הסאב-טקסט המקופל בכותרת לוחץ על כפתורי ההפעלה של "הצופה האוטומטי". בו-זמנית מתייצבים בתודעה שני דימויים ויזואליים- האחד הוא דיוקן אישה המוצג בתערוכה ונושא את שמה, והשני הוא "הבלונדינית האחרת", פרי דמיונו של הצופה. ברווח בין הממשי למדומיין, מצליחה לילי לתמצת חוויה סובייקטיבית של נשיות "מפורקת" המורכבת מסדרה של שונויות (differences) ואנטיתזות למיתוסים של יופי או לסטריאוטיפים תרבותיים-חברתיים. היא מבקשת להסיר את המחיצה המטפורית המפרידה בין מה שנראה כשני עולמות מנוגדים וכמו לצקת אותם זה לתוך זה, לישות חדשה אחת.

גוף האישה בפרט ודימוי האישה בכלל, כפי שהוא מובא בעבודותיה של לילי, מתגלה כזירה של קונפליקטים משובשים וחושניים, עוצמה נשית העוטפת סתירות וסודות. ניסיון החיים וסימני הגיל, עקבות של שברון לב, געגועים, כמיהות ארוטיות, זיכרונות שמסרבים להתפוגג ופחדים קמאיים – כולם נרשמים, כולם ניכרים על הגוף הזה כמו קעקועי נפש בעור.

אוצרת: טלי בן-נון

** הכניסה חופשית **

 בלונדיניות גם בוכות
 

בלונדיניות גם בוכות צילום: יח"צ

 

טלוויזיה: "אוז" חוגגת 20 שנה לעלייתה ו-yes משדרת את כל הפרקים, כל העונות, כל לילה

איפה: yes OH

מתי: החל מה-14.12, כל ערב ב-23:40

לרגל חגיגות -20 לעלייתה של "אוז", הזדמנות נוספת ליהנות מאחת מהסדרות הטובות בהיסטוריה של הטלוויזיה.

החיים מאחורי הסורגים באגף הניסיוני "אמרלד סיטי" בבית הסוהר "אוזוולד" מתקן כליאה עם  שמירה מקסימלית; האגף הניסיוני נועד לאפשר שיקום לאסירים ובמסגרתו נבנו תאים שקופים שמטרתם למנוע מהאסירים לעסוק בפעילויות אסורות ללא פיקוח. אך האסירים ב"אם סיטי" נאבקים ללא הרף למלא אחר הצרכים שלהם: חלקם נאבקים על כוח או על מנת לזכות בשליטה בסחר הסמים בכלא או כוח על אסירים אחרים. חלקם משיגים כסף דרך סמים והימורים והאחרים, סוהרים ואסירים, פשוט רוצים לשרוד מספיק זמן  כדי להשתחרר או אפילו רק לראות את המחר. את הסיפור מוביל ומנחה אוגוסטוס היל (הרולד פרינו ג'וניור, "אבודים") , אסיר נכה המרותק לכסא גלגלים. הוא מלווה אותנו בעולם המטורף של אמרלד סיטי, פורש בפנינו את סיפור המסגרת, הקונטקסט בו הדברים קורים, ההקשרים השונים וההיגיון או חוסר ההיגיון בנעשה בכלא.

לראשונה בטלוויזיה נחשפו החיים בכלא באופן הכי בוטה, אלים ונאמן למציאות. יוצרי הסדרה לקחו סיכונים רבים מבחינה עלילתית ולא הססו להרוג דמויות ראשיות בחטף, ללא הכנה מוקדמת, דבר שהגביר את המימד הריאלסטי של הסדרה.

אוז
 

אוז צילום: יח"צ