סלמה הייק חושפת: "ויינשטין הכריח אותי לצלם סצנת מין לסבית"

השחקנית סלמה הייק מצטרפת לקלחת עם סיפורים אישיים קשים מהחוויה של העבודה מול הארווי ויינשטיין: "הוא היה המפלצת שלי, הדבר שהכי שנא לשמוע היה 'לא'", לכל הפרטים

רשימת המתלוננות נגד מפיק העל ההוליוודי הארווי ויינשטיין לא עושה רושם שהיא הולכת להיגמר; עם מעל 100 מתלוננות עד כה, ביניהן גווינת' פאלטרו, אנג'לינה ג'ולי קייט בקינסייל, מירה סורבינו, אשלי ג'אד ודריל האנה - עכשיו מצטרפת עם וידויים משלה השחקנית סלמה הייק. 

בטור אישי שפורסם ב"ניו יורק טיימס" אמש (רביעי) סיפרה הכוכבת כי המפיק איים לסגור את הפקת הסרט "פרידה" בכיכובה, "אם לא תסכים להשתתף בסצנת מין עם אישה, עם דגש על עירום פרונטלי מלא". 

>>לעוד כתבות בנושא:

ויינשטיין: שכר יוצאי מוסד שירגלו אחר מתלוננות

יכולים לנחש מה השיר הכי מושמע של 2017?

ג'ימי קימל חושף את בנו הקטן שעבר ניתוח לב מסוכן

סלמה מספרת על תחילת דרכה כשחקנית מקסיקנית צעירה ושאפתנית שהתחילה את הקריירה שלה באופרות סבון זניחות, היא מספרת כמה הדמות של פרידה קאלו היוותה השראה בשבילה כאישה מקסיקנית שהעזה לשבור מוסכמות ולהדוף ביקורות, "החלום הכי גדול שלי היה לספר את הסיפור שלה, זה הפך למשימה שלי לגלם את דמותה של האישה יוצאת הדופן הזו ולהראות את המקסיקניות בצורה שתשבור את הסטריאוטיפים", מספרת הייק. כאן ווינשטיין נכנס לתמונה - הייק שאפה לעבוד עם מפיק העל על הסרט והסכימה לתנאיו בהם תסתפק בקרדיט בלבד כמפיקה, העיקר שיהיה תחת ידיו של המפיק שהיה אז סמל סטטוס לסרטי איכות. "לא היה אכפת לי מהכסף", היא אומרת, "בתמימותי פשוט האמנתי שהחלום שלי הולך להתגשם".  

סלמה הייק
 

סלמה הייק( gettyimages)

 

ושם, בעבודה מול ויינשטיין התחילו הצרות, הייק מספרת שזה היה תהליך אינסופי של להגיד לו "לא". "להגיד לו לא כשביקש שאתקלח איתו, להגיד לו לא כשביקש להסתכל עליי מתקלחת, להגיד לו לא כשרצה לעשות לי מסאז' או שחבר שלו ביקש לעשות לי מסאז' בעירום, להגיד לו לא כשרצה לבצע בי מין אוראלי, לא, לא, לא, לא לא", היא כותבת. אבל ככל שנערמו ה-"לא", הלך זעמו של ויינשטיין וגדל. "אין דבר שהוא שנא יותר משאומרים לו 'לא' ", מספרת הייק. הכעס שלו הלך וגדל ובסופו של דבר ויינשטיין אמר להייק שהציע את התפקיד שלה כפרידה קאלו לשחקנית אחרת. "לא הייתי אמנית או יוצרת בעינייו, אפילו לא בן אדם, רק גוף".

בשלב מסויים פנתה הייק לעזרה משפטית וביקשה להפריד כוחות מויינשטיין לא על בסיס הטרדה מינית אלא על בסיס "גורל רע", בסופו של דבר ויינשטיין אולץ להמשיך לצלם את "פרידה" עם הייק מה שלטענתה דווקא עצר את ההטרדות המיניות אבל הגדיל והעצים את זעמו. היא מספרת שיום אחד ביקש מכולם לצאת מהסט חוץ ממנה ודרש ממנה בזעם להיפטר מהגבה המחוברת (אחד מסימני ההיכר של קאלו), "כל מה שיש לך זה סקסאפיל", אמר לה, "ואין שום דבר מזה בסרט". "זה מחץ אותי", מספרת הייק, "אני מודה - כבר לקיתי ב'תסמונת שטוקהולם', רציתי שיכיר בי כאמנית, כמפיקה, שיעריך את העבודה שלי אבל כל זה לא עניין אותו, הוא הבחין רק בזה שלא הייתי סקסית מספיק".

סלמה הייק ב"פרידה"
 

סלמה הייק ב"פרידה" צילום: יוטיוב

 

בסופו של דבר ויינשטיין הציע להייק אופציה אחת להמשך הדרך: אם תצלם סצינת סקס עם אישה בעירום פרונטלי מלא. בעבר הסכים "להסתפק" בריקוד טנגו של הייק עם אשלי ג'אד (שמשחקת את אהובתה בסרט) "אבל הפעם ידעתי - הוא לא יסכים להתפשר על כלום עד שהפנטזיה שלו לא תמומש. הייתי חייבת להסכים", היא מספרת, "בטח עכשיו, שכבר כל כך הרבה שנים מחיי הושקעו בסרט הזה".

"הגעתי לצילומי הסצינה שהאמנתי שתציל את הסרט ולראשונה ואחרונה בחיי - קיבלתי התמוטטות עצבים בצילומים - הגוף שלי רעד ללא שליטה, לא הצלחתי לנשום ולא הצלחתי להפסיק לבכות", מספרת הייק. "זה לא היה כי הייתי עירומה עם אישה אחרת, זה היה כי הייתי עירומה עם אישה אחרת בשביל הארווי ויינשטיין".

אז "למה עכשיו?" כמו שרבים אוהבים לשאול בתכיפות, הייק אומרת: "שטפתי לעצמי את המוח לחשוב שזה מאחוריי  התחבאתי מאחריות לדבר גם בטענה שכבר מספיק נשים דיברו וסיפרו את הסיפור שלהן ומה שלי כבר ישנה, הוא טיפה בים של צער ובלבול ובכלל - עכשיו כבר לאף אחד לא יהיה אכפת מהסיפור שלי, אולי זה היה תוצאה של פעמים כה רבות שנאמר לי, במיוחד על ידי הארווי, שאני כלום", היא אומרת, "אבל בפועל פשוט לא ידעתי איך אוכל לענות על שאלות שישאלו אותי, התגאתי ביכולת שלי לסלוח אבל העובדה שלא הייתי מסוגלת לספר על מה סלחתי – גרמה לי להבין שהפרק הזה בחיי לא באמת סגור".