קטיה גאלי • תיקח את המקום הראשון?, ניר פקין

האח הגדול VIP: למה החביאו את שיר אלמליח בחדר?

מה התרגיל שההפקה עשתה לקטיה גאלי, מיהו באמת נירו לוי האמיתי והאם אין הגבלת גיל על ההשתתפות באח הגדול? מיכל קליינברג מסכמת את הפרק הראשון של "האח הגדול VIP"

אפשר לנשום לרווחה, מדורת השבט חזרה לבעור. אחרי שהאדרנלין מ"המירוץ למיליון" כבר ירד מזמן והישבנים הלוהטים של "הישרדות" עוד לפנינו, בערוץ 2 לא השאירו אותנו יותר מידי זמן בלי אטרקציה אנושית וכך ה"אח הגדול VIP" יצא אמש לדרך.

 

אבל מה זה בדיוק VIP? את זה גילינו בדרך הקשה. כך למשל היינו צריכים לעצור את צעקות ההתרגשות כשמוטי גלעדי נכנס לבית האח (בנסיון ההתגלשות המפחיד של העשור), זאת כמובן אחרי שנרגענו מהאח"מ הלוהט, ישראל גודוביץ ובל נשכח את אריאנה מלמד והקלנועית - האקשן מעולם לא היה מבטיח יותר.


קרו כמה דברים מעניינים בכניסת הדיירים לבית האח: דבר ראשון - אופן הכניסה. מישהו פעם אמר: "אם אתה רוצה להכיר אדם באמת, בדוק איך הוא מגיב כשהאינטרנט איטי", ובהחלט ניתן לומר במקרה הזה - "אם אתה רוצה להכיר מישהו, תן לו להתגלש במפתיע על מגלשה מקרטון בשידור חי", גם זה ייתן איזושהי אינדיקציה.

 

שיר אלמליח • לא חבל להחביא אותה?
 

שיר אלמליח • לא חבל להחביא אותה?(ניר פקין)

אז מה עוד גילינו אמש חוץ ממיהו ה-VIP? גילינו שנירו לוי רחוק שנות אור מדמותו של חפר ב"רמזור", והוא בעצם סוג של תמהוני שיכול לבהות שעות בשעונים, אוהב ללכת לבד למוזיאונים, לא זוכר מתי בפעם האחרונה הוא עשה סקס ותמיד חלם בכלל לגלם את איצקו (אז למה לא אמרת?). עוד משהו מעניין שנחשפנו אליו הוא הגילוי שמושיק עפייה לא מסדר גבות, חוץ מלסרק אותן עם מסרק. מזל שהווידוי המטלטל והמוטל בספק הזה הגיע בליווי הווידוי ההכרחי שהוא כן מוריד את השערות בבית השחי, כי "למה צריך את זה שם?" אכן נקודה למחשבה.

 

נטלי עטייה סיפקה את אחת מתעודות הזהות המוזרות והמעיקות, כאשר בגיל יחסית צעיר וללא סיבה מיוחדת נעשה לה מעין טקס "ימי חיינו" עם תמונות מהילדות, מהחתונה ועוד. אך בעוד שעטייה נמסה למראה עצמה, התרגשה, ליטפה ברכות ובעיניים דומעות את תמונותיה, אנחנו נותרנו בוהים מבולבלים במסך, מנסים להבין מה פה בעצם מעניין או מרגש ולמה אכפת לנו? אבל מה זה חשוב, העיקר שעטייה מחבקת את הילדה שבה.

 

נטלי עטיה • ריגשה, את עצמה בעיקר
 

נטלי עטיה • ריגשה, את עצמה בעיקר(ניר פקין)

אחד הדברים הגאוניים שעשתה ההפקה של "האח הגדול VIP", ולא, לא מדובר על לעטוף את הבית בקרטונים ולהרוס לדיירים את החיים על הערב הראשון שלהם שם, זה לכלוא באופן חוקי את מבקרת הטלוויזיה הארסית ביותר בארץ בזמן שהתוכנית משודרת. איך לא חשבו על זה קודם? אריאנה מלמד כמובן הוכנסה לבית האח גם כדי לנשוך, לנבוח ולהרביץ תורה בילדים הפוחזים וצרי האופקים בבית, אבל מה שבהפקה שכחו זה שאחרי שראינו את טל גלבוע צורחת על דיירי הבית בעודם אוכלים קבב: "תחנקו!! תמותו!!" הכל כבר קטן עלינו.

 

הטרגדיה של התוכנית תהיה אם כמו בחתונות, המבוגרים (אריאנה, מוטי, ישראל) יישבו יחד בצד, עם תה וקינוח פרווה, וידברו על תיאטרון בעוד הצעירים יעשו עוד שוט וודקה בדרך אל העילפון והחרטות של הבוקר שאחרי.

 

אז מהם בעצם החיכוכים שהינדסו לנו צוות המלהקים? כמובן - איציק זוהר מול סתיו סטרשקו (הדוגמן האנדרוגינוס), כשמי שלא ראה את סדרת הריאליטי "פעם בחיים" בכיכובו של זוהר לא ראה אבטיפוס של הומופוביה מהו. מוטי גלעדי, לפחות כך עושה רושם, ינסה לרדוף נשים בבית וזה לא יהיה נעים למראה, נטלי עטייה, דוגמנית העבר, אמורה לקנא בשיר אלמליח, דוגמנית ההווה, איציק זוהר ונירו לוי אמורים לפלרטט (ותרשו לי להמר שללא הצלחה) עם רותם אייזק ואריאנה מלמד אמורה לנהל רומן עם מושיק עפייה, או לפחות לנהל מאבקי חורמה על התקציב.

 

אריאנה מלמד • לא יכולה לקטול את
 

אריאנה מלמד • לא יכולה לקטול את "האח הגדול" מתוך בית "האח הגדול"(ניר פקין)

ועכשיו אפשר לדבר על קטיה גאלי: גאלי הייתה דוגמנית עבר בינלאומית מצליחה שנפלה להתמכרות להרואין, חיה כהומלסית, נגמלה וחזרה לחיים כעוף החול. מי יכול לעמוד מול הסיפור הזה? אף אחד, גם לא אני וגם לא שיר אלמליח שבחרה בה בתור הדיירת עם הכי הרבה סיכויים לזכות. מה שמזכיר לנו את שיר אלמליח! כמעט הצלחנו לשכוח אותה כי ההפקה משום מה שמה אותה בעונש ונעלה אותה למשך כל התוכנית בחדר האח הגדול עם כוס מים ויורם זק.

 

על אלמליח המסכנה הוטל תפקיד חשוב: ללמוד את כל הנתונים על הדיירים החדשים ובסוף התחקיר המעמיק לקבוע - מי לדעתה יזכה ומי לדעתה יודח ראשון. אלמליח, כברומטר מרהיב של מיינסטרים, עשתה את הבחירות ההו כה מפתיעות והן: שלקטיה, עם הסיפור שובר הלב, יש את הסיכוי הכי גדול לזכות ואילו ישראל גודוביץ, שתוך כדי כתיבת שמו כבר שכחתי מיהו - יודח ראשון. מי. היה. מאמין.

 

וכך, קטיה גאלי, הפייבוריטית המיידית, שחיממה את לב כולנו ועוררה בנו צורך מידי להגן ולשמור עלייה, תזכה ליחס מועדף במשך שבוע ותצטרך לעבוד מאוד קשה בשביל לא לעורר אנטיגוניזם, ואילו גודוביץ, שאף אחד לא כל כך התכוון להתעניין בו - כבר מועמד להדחה בערב כניסתו על לא עוול בכפו ומי שאומר שהבעת ההפתעה והעלבון על פניו הזקנים לא עוררו בו מיד גל של חמלה בלתי רצונית משקר. ועכשיו שהקלפים נטרפו - המשחק התחיל.