ווטרס לרובי וויליאמס: "הופעה בישראל מעידה על תמיכתך במותם של 500 ילדים פלסטינים"

ידוע כבר מזמן כי רוג'ר ווטרס, סולן להקת פינק פלויד לשעבר, הוא לא בין תומכי ישראל הנלהבים, עכשיו הוא יוצא נגד רובי וויליאמס והופעתו בישראל בטענה כי בכך הוא "מביע תמיכה בכיבוש הישראלי ובמותם של מאות ילדים"

המוזיקאי רוג'ר ווטרס פרסם אמש (ג') מכתב פתוח באתר Salon בו פנה חבר להקת פינק פלויד לשעבר לזמר רובי וויליאמס בקריאה לא להופיע בישראל בסוף השבוע הקרוב. "אני מפציר בך, רובי, ובכל אמן אחר, לא להופיע בישראל עד שהמדינה תתאים אם את התנהלותה לחוק הבינלאומי, ותכיר בזכויות האדם הבסיסיות של כל האנשים השוהים באזור שלטונה, כולל הפלסטינים", כך מפציר ווטרס בוויליאמס, שלושה ימים לפני הופעתו בתל אביב.

 

"אני מודה שבעצמי הופעתי בישראל ב-2006, לפני שהיה לי מושג טוב יותר. באותו זמן וגם אחרי כן, עם כמה שהייתי נרגש, הקשבתי לקולות מכל הצדדים והפכתי את זה לענייני האישי ללמוד כמה שיכולתי על המצב בישראל ובפלסטין. טיילתי לכל אורכה של ישראל, ובגדה המערבית", הוא מוסיף, "ועכשיו, תשע שנים אחרי כן ואחרי שעשיתי את המחקר שלי, הגעתי למסקנה שחרם, משיכת כספים וסנקציות הן הדרכים הכי יעילות ושוחרות שלום לשים קץ לסבלם של כל האנשים בארץ הקודש, ולעצב עתיד טוב יותר עבורם".

 

לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

מדהים: חיות לבקניות מוכיחות שהן לא פחות יפות!

צפו: 10 פוסטרים של סרטים שהיו נועזים מידי והוחרמו

 

"אחת התקריות המזעזעות במהלך התקיפה המאסיבית של ישראל בעזה בקיץ האחרון היתה הריגתם של ארבעה נערים ששיחקו על החוף. פשע המלחמה הזה תועד על ידי ארגוני זכויות אדם ועיתונאים ששהו במלון באזור. כתב של NBC סיפר בעמוד הטוויטר שלו שדקות לפני כן הוא הצטרף אליהם למשחק הכדורגל. עיתונאים למודי מלחמות הביעו את החרדה ממראה עיניהם", הוא מספר. "אני מעלה את הסצינה הנוראית כיוון שהזמר הבריטי הפופולרי רובי וויליאמס, שיופיע ב-2 במאי בתל אביב, ידוע כמעריץ כדורגל נלהב. הוא גם שגריר של בריטניה ביוניצ"ף, קרן החירום הבינלאומית של האו"ם לילדים, ותומך מוצהר של הקמפיין שלהם לתמיכה בילדים בסכנה. אך לצערנו, כשזה מגיע לילדים פלסטינים, כמו אלו שנהרגו על החוף בעזה באותו יום, וויליאמס מראה אדישות מקפיאה לשלומם".