שי ושני • הזוכים הגדולים, צילום מסך -

גמר "המירוץ למיליון": איפה יוכי תגור עכשיו?

המירוץ למיליון נגמר בזכייה של שי ושני בעזרת הבטחה לשניצל ופתיתים, טום ואוריאל הוכיחו שמקום שני זה הראשון החדש ויוכי ולינור ספגו מכה כואבת ב"גירל פאוור" • מיכל קליינברג מסכמת

בכל פעם שריאליטי נגמר מלאך בשמיים מאבד כנפיים ואמש (שבת) נאלצנו להיפרד בצער מ"המירוץ למיליון", הריאיליטי שאפילו אנשים שטוענים שהם לא רואים ריאליטי - מודים שהם רואים, בגלל המשימות כמובן. המירוץ נגמר ואיתו מהדהדים עדיין במוח הקריאות: "אנדלה אנדלה!" וגם "רפידו רפידו!" אז עד שהמילים האלה יתחלפו במילים: "נא להתנהג בהתאם", הבה ונבחן מה למדנו מהמירוץ.

 

לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

10 הסצינות הכי רומנטיות בקולנוע
צפו: התמונות הכי מדהימות שצולמו באייפון

 

למדנו שהכל בחזקת סומין עד שהקדוש ברוך הוא מאיר את העיניים, כך אומר הרבי בן שמעון, ואז, בדיוק כמו שהיה קורה אם הוא לא היה אומר את זה - לפעמים זה עוזר ולפעמים לא. או כמו שיוכי ולינור טוענות: "הוא כנראה בשנ"ץ".


אבל אתחיל דווקא מהסוף - עד כמה שנפלאות העריכה הן נפלאות, האם באמת היינו צריכים שהזוגות ירוצו לכאורה הישר משדה התעופה עם התיקים על הגב לגג של עזריאלי? אחרי הכל, העלמנו עין מהרבה דברים בתוכנית כמו זה שהזוגות מכוסים בריבת חלב ממשיכים לפתע מצוחצחים למשעי, או זה שאלכסה בעטה לאלה וובה בעגלה עם הכוסות ולא עפה מהתוכנית על ידי ההפקה, או זה שכל מה שרון שחר יודע להגיד זה את המילה: "מתנת", אבל בכל זאת - לא צריך להגזים.

 

יוכי ולינור • לא נלחצות מקצת סומין
 

יוכי ולינור • לא נלחצות מקצת סומין(צילום מסך -)

ועכשיו מילה מהלב לשני - ראיתי שאת אוהבת להתלהב וכשאומרים לך להפסיק להתלהב זה לא נגמר טוב וגם אני חובבת התלהבות ידועה, אבל משהו בתחנונים האלה מול רון שחר, עם דמעות בעיניים: "בקשה בקשה בקשה אלוהים בקשה" פתאום גרם לי לצעוק על הטלוויזיה ברפלקס בלתי רצוני: "הלו זה רק כסף!" לרגע האמנתי בטעות שזה הדבר הכי חשוב שקורה בעולם עכשיו. כל זה כמובן עד ששי, שהוא גבר של מעשים ולא של דיבורים, הניף את שני על הגב ויצא ל-8 רונדלים מופלאים על הגג של עזריאלי, מתובלים בחשש מוזר שהוא יזרוק אותה משם, ואז הבנתי התלהבות אמיתית מהי ומה הצורה האידיאלית שלה.

 

ואם כבר אנחנו מדברים על כסף ופרופורציות, בעוד יוכי מתפרקת ונכנעת לפחד (אקט אמיץ בפני עצמו), לינור מטיחה בה את השאלות הקשות: "איפה תגורי? אין לך בית, מה תעשי?" ושוב האמנתי לכל מה שראיתי מולי עד שנזכרתי פתאום - רגע, אפשר להתקיים בעולם הזה גם אם לא זוכים במקום הראשון בתוכנית ריאליטי! כן אני בטוחה! גם אני פעם הייתי צריכה מקום לגור בו וכסף לחיות ממנו ואז הלכתי ומצאתי דבר כזה שנקרא 'עבודה', ואמנם לא השתלשלתי שם הפוכה ממנוף ולא עקרתי לדגים את העיניים אבל עדיין שילמו לי. אז יוכי - דברי איתי אם את צריכה.

 

טום ואוריאל • חברות אמיצה
 

טום ואוריאל • חברות אמיצה(צילום מסך -)

גולת הכותרת של פרק הגמר הייתה ללא ספק הרגע בו שי, או בשם הבמה שלו - יש, השתחרר מהפחד במשימת האקסטרים בקתרזיס מופלא שלא נראה כמותו; שי המסכן נאחז בקרנות המנוף בשיתוק מוחלט והתחנן לשני שתוותר לו אם היא מכבדת אותו ("אני לא מכבדת אותך!"), עד שבשלב מסויים הוא פשוט הותש מהפחד ועבר למצב תודעתי מקביל, בו הוא זועק אל קצה המנוף, או אל המלאכים שבשמיים או לאנשי ההפקה שעל האדמה: "לכו לעזה! לכו לעזה!" ועם כל ההתנגדות שלי לשלוח אנשים לעזה ככה סתם, אני מודה שזה היה מרגש.


שני הראתה שהיא אשפית שיחות המוטיבציה כשבאקט של גאונות הבטיחה לשי שתמיד תכין לו שניצלים וגם פתיתים, והרי מי לא ייתלה בשמיים בגובה 100 מטר בשביל שניצל ופתיתים? בכל מקרה, יד שבורה, שניצל, פתיתים, עזה - הכל הסתדר במקום ושי צלח את המשימה והוכיח הגיון מהו, או מה הוא לא. טום ואוריאל הוכיחו שוב חברות אמיצה ואוריאל הזכיר לנו שפליטות פה זה דבר קסום ומרתק כשלחש לעצמו בשקט: "יכעסו עליי" והמשיך מיד כאילו כלום.

 

שי • הקתרזיס של העשור
 

שי • הקתרזיס של העשור(צילום מסך -)

אבל החלק הטראגי של הפרק שמור כמובן לתלמידות המצטיינות של "הספייס גילרז", עם הגירל פאוור הכי חזק באיזור - יוכי ולינור. יוכי ולינור הזכירו לנו שיש דברים שגם אלף מניפולציות של הפקה, או שעות של בייביליס או דיבור נחוש מול המצלמה לא יכולים לפתור וזה - אימה טהורה. יוכי נתקפה על המנוף באימה ולמרות שלינור ניסתה לשכנע אותה שאם לא תסיים את המשימה לא יהיה לה איפה לישון כשתחזור לארץ, לא הצליחה לסיים את המשימה וסוף סוף זכינו במנת מציאות אמיתית בתוך כל הריאליטי הזה והיא - לפעמים לא מצליחים. לפעמים דברים משתבשים, לפעמים אתה מאכזב את עצמך, נכשל, פורש, מוותר. זהו. זה קורה.

 

אבל איזה מזל שיש את מנטרת המפסידים האקסיומית הנצחית - "מבחינתי אני ניצחתי". אז מבחינתי כולם ניצחו וגם אני ניצחתי, למה לא, והמיליון שלי יושב כבר בבנק ומחכה למשרת שלי, שמבחינתי קיים כי מבחינתי ניצחתי, שיבוא לפדות אותו.