שחקן הטלוויזיה דייויד קאסידי, גטיאימג'בנק/GettyImages

דיויד קאסידי הלך לעולמו בגיל 67: נזכרנו ברגעים הכי גדולים שלו

דיויד קאסידי נחשב לאחד הכוכבים הגדולים ביותר בשנות ה-70 וזכה לתהילת עולם כשגילם את קית' פרטרידג' בסדרת הקאלט "משפחת פרטרידג"

  • פורסם ב:
  • 14/11/2017 18:19
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/11/2017 11:21
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

קאסידי (יליד 1950) היה בנם של השחקן ג'ק קאסידי ובנה החורג של השחקנית שירלי ג'ונס. כשהיה בן 4 אביו התגרש מאמו הביולוגית וקאסידי גדל אצל סבו וסבתו. עם סיום התיכון, בשנת 1968, עבר לניו יורק להתגורר עם אביו ואמו החורגת וניסה מזלו בעיר הגדולה כשחקן וזמר.

 

בשנת 1970 קיבל את התפקיד של קית' פרטרידג' בסדרה על משפחה מוסיקלית הנעה ברחבי ארה"ב עם אוטובוס צבעוני פסיכודלי ושרה שירי פופ קליטים ומתקתקים כשהיחידים שבאמת שרו בלהקה היו דיויד קאסידי ומי שגילמה את אמו על המסך (ובמציאות) : שירלי ג'ונס.

 

בין השנים 1970-1974 הסדרה זכתה להצלחה עולמית מסחררת וקאסידי שביצע במסגרתה להיטים שהעפילו לצמרת מצעדי הפזמונים ברחבי העולם הפך לסופרסטאר הכי ענק באותו עשור עם מועדון מעריצים שעקף את הביטלס.

 

I Think I Love You, I Woke Up In Love This Morning, I'll Meet You Halfway, Could It Be Forever היו חלק מאותם שירים נודעים שביצע הן על המסך והן בסיבוב ההופעות העולמי שהפך לסנסציה היסטרית.

 

בשנת 1974, לאחר טרגדיה במהלך אחת מהופעותיו כשנערה צעירה נפטרה כתוצאה מדחיפות הקהל והתקף לב, נכנס קאסידי לדכאון והחליט לפרוש מהופעות ומהסדרה. הוא החל לחפש תפקידים "רציניים" יותר ולהתנתק מתדמית "אליל הנוער" שדבקה בו ואכן בסוף העשור שיחק בסדרות משטרה ובתיאטרון, וכמעט ונעלם מהתודעה לחלוטין, עד שחזר לכותרות בשנת 1983 כששיחק בהצגת התיאטרון "אחים בדם" שקצרה שבחים רבים. את ההצלחה המוסיקלית ההיא מהסבנטיז לא הצליח לשחזר מלבד להיט מינורי משנת 1985 (Last Kiss).

 

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

30 שנה בלעדיו: אייל גולן במחווה מרגשת לזוהר ארגוב שאתם חייבים לשמוע

כבוד גדול להראל סקעת: יחמם את TAKE THAT

בתפקיד סלינה גומז: חדשות מדהימות לשירי מימון

לאורך שנות ה-90 ועד פברואר השנה (2017) הופיע ברחבי ארה"ב עם מיטב להיטיו מכל התקופות עד פרישתו בפברואר השנה כתוצאה מדמנציה חמורה. אמש, ב-21 בנובמבר, נפטר כתוצאה מכשל איברים. בן 67 היה במותו.

 

אל קאסידי נתוודעתי לראשונה כנער: הקול הנעים לאוזן, החיוך התמידי והשירים שליוו את פסקול נעוריי, הפכו אותו לאחד ממודלי החיקוי הגדולים עבורי בשנות העשרה וכמעריץ נלהב אספתי כל תקליט ופיסת עיתון בה נכתב שמו. "משפחת פרטרידג'" הייתה המשפחה האהודה עליי על המסך ולמעשה סיפורו של קאסידי: החל מילדותו הקשה בצל גירושי הוריו, עלייתו לתהילת עולם והתמודדותו עם הקשיים שאחרי והמצאתו עצמו מחדש, הפך למקור השראה עבורי. שיריו ליוו וילוו את פסקול חיי לנצח. יהי זכרו ברוך.